Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, PanKamil napisał:

No to faktycznie tam odczucia mogą być inne. Na konsolce miałem sytuacje gdzie jedziesz autem i przez pół kilometra nie mijasz żadnego innego auta i przechodnia :dunno:

Kamil tak to może poza miastem. ;) albo na past genach. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PanKamil napisał:

Przecież gra odpalona na ps5 czy xsx to pastgeny. Na konsolach nie ma jeszcze wersji nextgenowej.

Chodziło mi o ten ruch na ulicach, na xsx jest z tym lepiej niż na ps5. 

Pastgeny ale podrasowane. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Ja kolejne naście godzin zaliczyłem na PS4 PRO i coraz bardziej mnie wciąga. Ulice naprawdę nie są takie puste, że pół kilometra nic się nie dzieje. W zaułkach, blokach, tych miejscówkach klaustrofobicznych są naprawdę dziesiątki osób. Nie wiem skąd to porównanie do mafii.

 

Poza 3 aferami ze spadającym z nieba motocyklem (co mnie zajebis$#@ przestraszyło i uznałem to za bonus, a nie wybrzydzanie) to ten świat futurystyczny mnie wgniata. Dziwne auta, wszczepy, samoloty i klimat ciasnych korytarzy mnie rozbraja tak, że nie mam ochoty od konsoli odchodzić. Graficznie też wydaje mi się, że z PROsiaczka wyciąga szóste poty. Bardzo mi się podoba ta gra świateł w Night City. Idąc tymi korytarzami czasem sam się boje ;)

 

Ja jestem mega zadowolony i pod wielkim wrażeniem. 

 

I to w dodatku ogrywam na pro, z którego ta gra wyrywa ile może.

 

 

Pozdrawiam

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gram od okolo 3-4 tygodni na Xboksie One. Na liczniku mam 30-35 godzin, gram na hardzie, jestem w drugim akcie (nie spiesze sie zbytnio, robie misje poboczne, zwiedzam miasto, etc). Owszem, Cyberpunk 2077 to nie jest gra idealna i w zasadzie co chwile jestem swiadkiem mniejszych badz wiekszych bugow, ale w mojej opinii... to dalej jest swietna gra. Najwiekszym problemem jezeli chodzi o ocene tej produkcji jest fakt, ze niektore jej elementy to istne mistrzostwo swiata, inne rzeczy zas dalo sie zrobic zdecydowanie lepiej. 

 

Nie przeszkadzaja mi strasznie bledy typu wiszacy w powietrzu karabin, albo cialo osoby, ktora (nieprzytomna) musisz dostarczyc z miejsca na miejsce. To (pipi)y, ktore da sie de facto wyeliminowac jednym wiekszym patchem. Bardziej przeszkadza mi kiedy w sytuacji gdy walcze z wymagajacym wrogiem ten blokuje sie za jakas przeszkoda i wystarczy wystrzelac caly magazynek, zeby go zabic. I w zasadzie jesli mialbym - poki co - wymienic najwiekszy mankament Cyberpunka to powiedzialbym, ze momentami AI wrogow. Komenda "distract enemies" dziala praktycznie niezawodnie i daje bardzo duzo czasu na wyeliminowanie rywala. Jest to kompletnie bez sensu. W dodatku, w niektorych przypadkach od razu widac w jakim zakresie sa w stanie poruszac sie przeciwnicy. Wiadomo gdzie sie schowac, zeby na pewno nikt CIe nie znalazl. Kolejny bezsens. Takich rzeczy jest sporo. 

 

Gra nie zawiesila mi sie permanentnie poki co ani razu, srednio raz na trzy-cztery godziny zdarzaja sie jednak chwilowe zwiechy i musze poczekac z 20-30 sekund az wszystko wroci do normy. Nie zetknalem sie z misja, ktorej nie daloby sie zakonczyc. Jedna rzecz zauwazylem - pierwszy akt jest duzo lepiej przetestowany. Zdecydowanie wieksza ilosc bledow jest w akcie numer 2 (co zrozumiale swoja droga). 

 

Bardzo podoba mi sie system walki, zarowno wrecz, bronia biala jak i bronia palna. Jest to zwyczajnie przyjemne i daje duzo frajdy. Mnogosc mozliwosci jesli chodzi o implanty, bronie, sposob eliminacji wroga sprawia, ze w zasadzie sie to nie nudzi. Wrecz przeciwnie :). Misje sa bardzo zroznicowane i rowniez wciagajace. Mowie o misjach pobocznych, bo misje glowne, narracja, fabula stoja na najwyzszym poziomie. Cala historia jest bardzo wciagajaca, dobrze poprowadzona, jest wiele zwrotow akcji, postaci z ktorymi sie spotykasz da sie polubic i przede wszystkim - maja swoja, unikalna osobowosc. 

 

Kolejny wielki plus to miasto. Jest ogromne, tetni zyciem (nawet na Xboksie One ;)), kazda dzielnica ma swoj unikatowy klimat i styl. Wszystko ma tutaj sens. Nie widzialem jeszcze tak dobrze zrobionego miasta w zadnej grze, w ktora gralem. Zawiodly mnie troche opcje dialogowe z NPCami, ktorych sie zwyczajnie mija na ulicy i ich modele. To znaczy, 90% ludzi jest takiego samego wzrostu i takiej samej sylwetki. Dalo sie to zrobic lepiej. No ale moze to juz troche czepialstwo ;). System jazdy - rowniez na duzy plus, nie liczac motocykli. To znaczy, jechalem motocyklem poki co tylko raz, ale mialem wrazenie, ze czegos tutaj brakuje. 

 

Generalnie mam problem z ostateczna ocena Cyberpunka, dlatego ze jest to bez watpienia swietna gra z gigantycznym miastem, gigantycznymi mozliwosciami, swietna fabula i systemem walki ale rowniez z wielka liczba niedociagniec i bugow. Niektore elementy tej gry zasluguja na ocene 11/10 inne z kolei to tylko 5/10 (AI wrogow). Jesli mialbym wyciagnac z tego wszystkiego srednia to pewnie wyszloby jakies 7-8, ale wtedy czulbym ze ta ocena nie odzwierciedla tego, co dostalismy w grze. Mysle, ze bardziej sprawiedliwie byloby dac 9- (lub 8+). I tak tez poki co oceniam te produkcje. Bardzo fajnie gra mi sie w gre Redow i licze na to, ze za kilka lat dostaniemy kontynuacje. Takie ogromne uniwersum zasluguje na to po prostu. 

 

Na koniec jeszce jedno. Ostatnim wielkim RPGiem, w ktory gralem byl FFXV (nie licze "mniejszych" gier typu Ni no Kuni, etc). Pamietam, ze "pietnastka" zostala na PPE oceniona na 9+. Pamietam rowniez, ze mimo tak wysokiej oceny w FFXV nic praktycznie nie trzyma sie kupy. Ani fabula, ani system walki, ani pusty swiat. Na metacriticu te proporcje miedzy ocenami rowniez nie sa jakies duze (FFXV - 81, Cyberpunk 85). Dla mnie to jest po prostu jakies nieporozumienie. Zgadzam sie w miare z ocena Cyberpunka (85 brzmi ok), ale w takim razie srednia ocen FFXV powinna sie wahac gdzie pomiedzy 60 a 70. 

 

Edytowane przez tom173
  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Cyber był medialny. Zarobił na siebie zanim można było go kupić. Dlatego też był tak oceniany ;) surowo. Wszak Wi patrzył na mnie w Auchanie i Biedronce ;) i pewnie gdyby nie ta promocja gry, nigdy nie wróciłbym do grania. Skończyłem grać wiele lat temu. Ostatnio tylko w ETS grałem rekreacyjnie z dziećmi ;)

 

Mi cyber pomógł wrócić do gry heh

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...