Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.02.2021 o 09:53, szurubur napisał:

wiadomo coś na temat tego patcha co to miał być w lutym? :)

 

 

W dniu 22.02.2021 o 10:33, qraq_pk napisał:

Zrobili "Pożar magazynów" czy tam wyciek danych i to podobno "wpłyneło na ich pracę". Więc pewnie lutowy pacz pod koniec marca. ;)

 

Zgadles xD Potwierdzone na FB cyberka.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ppe zawsze ręka na pulsie..

While we dearly wanted to deliver Patch 1.2 for Cyberpunk 2077 in the timespan we detailed previously, the recent cyber attack on the studio’s IT infrastructure and extensive scope of the update mean this unfortunately will not happen — we’ll need some additional time.

Our goal for Patch 1.2 goes beyond any of our previous updates. We’ve been working on numerous overall quality improvements and fixes, and we still have work to do to make sure that’s what you get. With that in mind, we’re now aiming for release in the second half of March.

It’s not the news we enjoy sharing, but we want to make sure we launch this update properly. Stay tuned for more information as the time draws closer.

Thank you for your continued patience and support.


Aaa czyli teraz celują w drugą połowę marca i znowu że wydadzą jak będzie gotowe. Mhm. Czyli kwiecień.

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, BieŃ napisał:

Jedna świetna gra nie robi z nich świętych krów. Nigdy nie rozumiałem robienia z nich topowej firmy w branży.
Jak kur.wa można ich porównywać z np rockstar xD

Teraz to spokojnie można, jedna gra dojona na 3 platformach, jest wyczyn, spróbujcie to pobić. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Shankor napisał:

Cyberpunk 3 będzie wspaniały. Podejrzewam, że gdyby nie upierali się przy swoim silniku, tylko wykorzystali np unreal engine, to byłoby co ratować. A teraz? Wpisujemy miasta ['].

 

Wtedy nie mogliby przytulić dotacji od państwa na opracowanie tych rzeczy, które znalazły się w ich silniku ;) Nie wiem czy unreal enginie nadawałby się do gier z otwartym światem. Wbrew pozorom pomysł był dobry - opracować swój własny engine, wykorzystać go w cyberpunku co powinno zrobić mu pozytywną reklamę jak za czasów pierwszych gier z serii Unreal. Wiadomo jak wyszło :facepalm: Potem można by już czerpać dochody z licencji i tylko odcinać kupony. Ma to sens. Mogliby odsprzedawać licencję na swój silnik innym studiom czy to w Polsce czy za granicą jeżeli zaoferowaliby go w konkurencyjnej cenie do takiego unreal engine czy tego na czym pracuje Ubisoft w swoich produkcjach z cyklu FC czy WD. Ciężko jest go dokładnie pod coś przypasować, bo to taki trochę mix tych dwóch gier stąd pewnie porównania do GTA.  

 

10 godzin temu, Texz napisał:

Pajacują z tym Cyberbugiem, polski gamedev tylko za to obrywa. Nie wiem czy wolałbym, żeby wzięli się za Wieśka 4 czy żeby Iwiński spakował kasę w walizki i puścił CDPR z dymem.

 

W kontekście tego co napisałem wyżej, to jeżeli CDP chciałby zarabiać na swoim silniku lub być mieć po prostu swój engine dla gier z serii cyberpunk muszą załatać grę. Najgorsze jest to o czym piszesz - rykoszetem obrywa cały polski gamedev. Od czasu W3 mieśmy do czynienia z wysypem polskich studiów klepiących gierki i wchodzących na giełdę. Dziwiłem się, że ktoś kupuje te produkcje a jeszcze bardziej, że udaje się zarobić na akcjach firm. Chyba kończy się dobra passa dla branży, bo po ostatnim debiucie Huuuge Games dochodzą informacje o sporych spadkach na ich akcjach. Może to być początkiem zjazdów, który dotknie także inne studia.

 

Swoją droga to nie rozumiałem tego fenomenu, bo gry jakie oferowali ci producenci to często jakieś popierdółki. Albo były to firmy, o których nigdy nie słyszałem, a odnosiły sukces na giełdzie czy NC bez wydania jakiejkolwiek gry. Zdecydowałem się na zakup People Can Fly, bo znałem tą firmę z ich gier i wiedziałem, że to nie będzie zakup kota w worku. Po prawdzie załapałem się tylko na 1 akcję ale i tak jestem do przodu ;)

 

Dla niektórych firm debiut na giełdzie to był sposób na życie ale też fajna furtka do pozyskiwania kapitału. W USA firmy rzadko decydują się na zaciąganie kredytu, a kapitał pozyskują głównie przez giełdę. Te złote czasy w Polsce mogą się powoli kończyć. Może to być negatywnym zjawiskiem dla branży i dla rynku pracy w Polsce. Był wysyp studiów jak grzybów po deszczu, programiści nabierali coraz większego doświadczenia w programowaniu i tym jak funkcjonuje firma z tej branży, co mogłoby przyczynić się do powstania nowych studiów robiących konkretne gry (AA i AAA) w Polsce. Może nawet z wykorzystaniem red engine na początku ;) Wygląda na to, że im gorzej będzie miało CDP, to tym gorzej dla całej branży.

 

Mając to na względzie nie życzyłbym CDP aż tak źle. Może nawet wesprę ich poprzez kupno C77 albo W3 po raz kolejny. Tym razem na inną platformę ;) W3 mam na PS4, a chętnie zagrałbym w grę która będzie już wspierać RTX. Jeszcze nie kupiłem PS5 ale mam XSX więc może kupię na tą platformę. Albo na PC ze względu na mody. 

 

40 minut temu, II KoBik II napisał:

Spencer niech zgarnie chłopaków ze stołów kreślarskich a górze CDP podziękować i tyle. 

 

Na forach związanych z giełdą spotkałem się z opiniami, że w tym ostatnim ataku hakerskim chodziło właśnie o to aby zdołować kurs akcji i przejąć spółkę po kosztach. Może faktycznie o to chodzi. Oczywiście o ile ten atak i wyciek danych naprawdę miał miejsce ;) Dużo forsy poszło na C77 i opracowanie ich enginu. Jeżeli kod został wykradziony i sprzedany to zainwestowane pieniądze poszły w błoto. Mimo tego CDP nadal jest właścicielem praw do serii gier o wiedźminie czy teraz w uniwersum C77. To całkiem fajny podmiot na rynku do przejęcia po taniości ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...