Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja na WiiU juz nie powstaje ale za to bedzie na switcha.

 

 

No i mamy powód dla którego warto kupić Switcha. Nintendo powinno tego typa wziąć pod skrzydła i ozłocić.

13/14.12 gra ukaże się na XOne/PS4.

 

Już można preorderować. Cena na PS4 to 63 zł.

 

Można temat przenieść do multiplatform? :)

 

 

Ciekawe ile na X1. Tak lubię gierkę, że jak wyjdzie w podobnej cenie to biere od razu.

59,99 zł :banderas:

już kupione

Odnośnik do komentarza

Ale grać w to na padzie? Jak jakieś zwierzę?

Kto chciał to grę już ogral na byle laptopie

Z tego co pamiętam to pierwowzór gry  (HM) powstał na konsole. Ja na PC grałem na padzie i nie wyobrażam sobie korzystania z klawiatury i myszki (czy czego tam nie wymyślili).

Odnośnik do komentarza

Preorder na PS4 złożony. Odliczanie trwa. Mogłem wcześniej zagrać na lapku, ale wolałem poczekać, by nie grać jak zwierze.

 

Sterowaniem z PSX bym się nie sugerował, bo to głupota. Jak twórca zechce to podlewanie roślin będzie dobrze zaprojektowane. Można by podejść do plonów, a następnie po naciśnięciu przycisku "podlej" krzyżakiem lub analogiem wybierać kwadraty do podlania. Pad na pewno jest wygodniejszy niż chodzenie po wiosce strzałkami na klawiaturze.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Ja pier,dolę czy Wy skończycie? A wskazywanie myszką jest wygodniejsze niż sterowanie gałką. I co z tego? Każdy może sobie grać jak chce i nikt nikogo nie zmusza, gra smakuje wyśmienicie w obu wydaniach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Multi pewnie jakieś ograniczone. Typu odwiedzanie wioski znajomego. Jakieś przedmioty do zdobycia. Nie wiem dokładnie co tam się robi ale można by na przykład pomóc komuś na polu. Albo wspólny biznes farmerski rozkręcić :D. Jakby ktoś chciał to coś pewnie da radę wymyślić.

Odnośnik do komentarza

Hej. Ta gra rzeczywiście taka zajebista jak każdy pisze? Kurcze gdyby miało jakieś multi to bym od razu brał. Pamiętam jak w Harvest Moon Back to Nature się zagrywałem. Jednak w jedną z ostatnich wersji na 3DSa długo nie pograłem bo mnie po prostu nudziła.

Zależy która część na 3DS. To jest po prostu bardzo dobrze zrobiony klon Harvest Moon. Jak jesteś fanem tego gameplayu to Ci się spodoba. Jeśli Cie nudzi podlewanie kwiatków plus wizyty w kopalni w stylu Rune Factory to tutaj nie ma nic przełomowego i rewolucyjnego co odmieniłoby ten typ gier. Ja bawię się dobrze ale równie dobrze bawię się przy Return to  Popolocrois i Rune Factory 4. 

Odnośnik do komentarza

Multi ma być dodane w przyszłości i działać jak zwykły co-op, czyli dwie postacie na jednej farmie robiące swoje rzeczy. Działałoby to niezależnie od save'a z singla.

 

Jasne, niech każdy gra jak chce i na czym chce, ale osobiście sugerowałbym wersję PC. Można sobie wybrać dowolnie, czy gramy na padzie, czy myszy+klawiatura. A naprawdę, zbieranie plonów i wiele innych rzeczy jest ZNACZNIE wygodniejsze przy użyciu kursora. Plus można sobie save'a trzymać w chmurze Steam i grać na stacjonarce, laptopie poza domem itp.

 

Rozumiem chęć grania na handheldzie, ale na PS4/XBone już nieszczególnie. No i wersja PC ma setki modów do dyspozycji, jeśli kogoś takie coś interesuje.

 

W sumie to temat chyba już do działu multiplatform się nadaje, aczkolwiek odnośnik tutaj mógłby zostać.

Odnośnik do komentarza

A naprawdę, zbieranie plonów i wiele innych rzeczy jest ZNACZNIE wygodniejsze przy użyciu kursora.

Nie przecze, ze jest wygodne, ale w czasach gdy udalo sie zaprojektowac wygodne sterowanie na konsoli do takich gier jak Divinity czy Wasteland, podlewanie roslin w symulatorze farmera to bulka z maslemn jesli tylko deweloper zechce. Co za problem by po podejsciu do plonòw wybieralo sie je krzyzakiem zamiast recznego podchodzenia farmerem? Wtedy byloby to mega wygodne.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...