Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, czas na słowo specjalisty. Oczywiście fan Harvest Moona zagorzały. Pierwszym co rzuca się w oczy jest magia tytułu. od razu widać, że to gra od fana HM dla fanów HM. Pierwsze minuty i godziny przedstawiają SV jako duchowego następcę kultowej serii ale za czasów najlepszych odsłon czyli Back to Nature na pierwszym planie. Jednak sama gra jest duuużo bardziej rozbudowana niż BtN. Ilość rzeczy, które można ta wyczyniać, czy miejsc, które można odwiedzić wciska banan na usta. Piękne. 

Właściwie to mam jedno ale. Dzień w grze jest cholernie za krótki. Często nie ma jak ogarnąć wszystkiego i nim się obejrzymy trzeba zapieprzać do domu nim Piaskowy Dziadek zmorzy nas snem. A liczy sobie za usługę pieron ognisty. Do wędkowania też mógłbym się przyczepić bo rzadsze ryby i bardziej zwrotne potrafią napsuć krwi zwłaszcza w początkowej fazie umiejętności łowieckich.

A jaka życiowa ta gierka. Byłem raz u cyganki na zakupach. Przeglądam oferty: tulipan za tysiąc. Drogo myślę. Przeglądam dalej i na samym dole listy ten sam tulipan za 100. Taka cwana baba. Kobieta naszych westchnień również nie przyjmie oświadczeń jak kuchnia nie będzie zrobiona. Nawet niechciane dzieci można się dyskretnie pozbyć :pawel:

Cała reszta? Prześwietna. Wsiąkłem jak Pawcio na długie godziny. Nawet dodatki Wiesława czekają w kolejce :obama: Tak dobra ta gra.

Odnośnik do komentarza

Dungeony są tylko w kopalni czy można coś więcej odkryć? Najlepsze, że na steamie 15 godzin a dopiero kuchnię zbudowałem. Czaicie, przez kilkanaście godzin to głównie łapałem ryby i trochę po kopalni połaziłem, uzupełniłem sporą część muzeum. Trzeba ogarnąć kury i świnie. Udało się zarobić trochę kasy, to kupiłem najdroższą wędkę. 

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Nie da się.

 

Albo odbudowujesz budynek zdobywając jeden achievement, albo go burzysz i stajesz się korporacyjną świnią :P, zdobywając drugi achievement. Nie da się nic odkręcić, ani nie da się zdobyć obu przy jednej rozgrywce

 

 

Na pociechę, jeśli się dobrze bawisz to prawdopodobnie i tak czeka Cię stworzenie kolejnej postaci w przyszłości.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakieś tipy na start?

 

 

ŻADNE.

 

Ludzie, nie psujcie sobie zabawy :(

 

Najlepiej od razu na wiki gry sprawdzcie, jakie sadzonki są najlepiej sprzedawalne i zepsujcie sobie grę i całą przyjemność.

 

Najlepiej samemu wszystko odkrywać i metoda prób i błędów brnąć do przodu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...