Skocz do zawartości

Stardew Valley


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

No kurde, ale sztos gra. Pękła 45h gry a dopiero pierwszy rok zaliczyłem. 50.000g na ziemniakach zarobiłem. Można poszaleć :)

 

Odnośnie kopalni:

 

Kopalnia ma 120 poziomów.

 

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Ta na pustyni, czyli Skull Cavern nie posiada wind to też nie zapisuje pięter. Każde kolejne odwiedziny zaczynamy od 1 piętra. No i trzeba się porządnie przygotować na eksplorację jeśli chcemy zgarniać iridium. Co 10 pięter szanse na znalezienie tego cennego kruszywa rosną toteż warto zabrać ze sobą stertę kamieni do produkcji schodów ale tylko kamieni bo same schody zajmują cały slot, a kamieni na slocie można mieć 999. Do zrobienia 1 schodów potrzeba 99 kamieni. Pomocne są też dziury w podłogach, które zapewniają "zaliczenie" kilku pięter za cenę odrobiny zdrowia. Odpowiednio silna i szybka broń to też mus jak i bomby na mumie. Warto też zabrać odpowiednie jedzenie jak Lucky Lunch czy Pumpkin Soup by podnieść nasze szanse na lepszy loot. Oczywiście wybieramy się w dzień zapewniający szczęście. Nie warto tracić czasu na łażenie z powrotem do busa. Lepiej użyć totemu, który przeniesie nas błyskawicznie na farmę gdy dzień będzie się kończył.

Podobno od poziomu 300+ iridium jest na pęczki. Nie wiem, nie dokopałem się jeszcze :)

Odnośnik do komentarza

Najgorszy jest czas. Ucieka w zastraszającym tempie. Najlepiej w ogóle darować sobie walkę z przeciwnikami. Przebić się błyskawicznie na 300 piętro za pomocą schodów i tylko wysadzać wszystko przy pomocy wielkich bomb, zbierać fanty, omijać przeciwników znów schody i sruu na dół, i tak do końca dnia. Podobno świetnie sprawdza się pizza do odnawiania zdrowia.

 

 

Pisz na ich fanpajedżu, czytają to i naprawią w następnym patchu.

O, to trzeba im też napisach o innych bugach. Np. jak Pawcio wspominał muzyka lubi znikać albo przy wchodzeniu w tryb czuwania podczas uruchomionej aplikacji gra się crashuje po ponownym uruchomieniu konsoli.

Odnośnik do komentarza

Koło chatki masz skrzynię. Tam wrzucasz towary na sprzedaż.

Co do połowów to grasz na piecu jak mniemam? Sekwencja jest prosta: zarzucasz wędkę i gdy usłyszysz charakterystyczny dźwięk (na konsoli jeszcze masz wibracje pada) wciskasz ponownie klawisz. W całej zabawie chodzi o to żeby rybka była cały czas w tym zielonym pasku. na niego działa coś w rodzaju grawitacji więc żeby trzymał się rybki musisz czasem naciskać (klepać, a nie trzymać) klawisz wtedy "zawijasz" żyłkę. Schody zaczynają się przy bystrzejszych sztukach. każda ryba ma sekwencję zachowań. Jedne lubią ciągnąć w dół, inne w górę, a te najtrudniejsze mają zróżnicowane zachowanie. Podstawa to cierpliwość, zdobywanie doświadczenia i lepsza wędka (do kupienia po określonym levelu). Na szczęście jest garść przydatnych rzeczy jak przynęty czy spławiki z różnymi parametrami do craftowania po zebraniu doświadczenia. Jedne zapewniają, że ryba dłużej trzyma się paska, inne są ciężkie więc pasek nie odbija się od dna, inne pozwalają zbierać skarby, itd. Pomocne są też potrawy z ulepszeniami do łowienia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lewy przycisk myszy. Potraktuj to tak, że wciskając/trzymając LPM "podbijasz" zielony pasek w górę. Jak nie robisz nic, to opada. Dlatego tak musisz wyczuć rytm klikania, żeby utrzymać pasek na rybie, co też z czasem można sobie dodatkowo ułatwić zdobywając kolejne levele, zdobywając nowe wędki, przynęty itp.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lewy przycisk myszy. Potraktuj to tak, że wciskając/trzymając LPM "podbijasz" zielony pasek w górę. Jak nie robisz nic, to opada. Dlatego tak musisz wyczuć rytm klikania, żeby utrzymać pasek na rybie, co też z czasem można sobie dodatkowo ułatwić zdobywając kolejne levele, zdobywając nowe wędki, przynęty itp.

Dzięki załapałem! :D

Odnośnik do komentarza

Grę otrzymałem jako prezent od Velusia i heh muszę stwierdzić, że ten mały/nowy HM mnie doszczętnie zgniótł.

Aktualnie spędziłem w grze ponad 10 godzin i im dalej tym jest lepiej! smile.png

Samo odkrywanie wszystkiego pomału daję niesamowitą stratyfikację - jak łowić ryby, co uprawiać, zarządzać czasem (dzień w grze twa chyba tylko 12 minut) etc. 

Wstajemy, oglądamy wiadomości pogodowe, wychodzimy aby podlać uprawy, a dalej to już robimy co chcemy! Ta gra ma więcej swobody w sobie niż aktualne sandboxy, a rzeczy do zrobienia jest w niej po prostu OGROM uff.png Z początku nie wiedziałem za co się zabrać, ale po godzince już miałem wstępnie rozpoznany teren, miejscówki, zacząłem kombinować jak tu zdobyć jakieś $ na dalszy rozwój.

 

1EZpd5X.png

 

Grałem 10 godzin, a nie ukończyłem jeszcze wiosny ohmy.png Nawet nie mam żadnych budynków na farmie (dopiero co kupuję silos). 

Dochodzą do tego relacje z poszczególnymi postaciami z wioski, fabuła, questy poboczne, tajemnica, kopalnia z nieskończoną liczbą lvli biggrin.png

 

Dodatkowo możemy rozbudowywać swoją chatkę - bez wybudowania kuchni za 10 tysięcy żadna Panna nawet w mieście na nas nie spojrzy przy jakiejkolwiek próbie "podrywu" olo.gif Dochodzi do tego zbieranie artefaktów, uzupełnianie zbiorów muzeum, a nawet przyłączenie się do walki małego sklepikarza toczącego bój z dużą korporacją chcącą położyć łapska na tej ziemi. 

 

Innym razem wracam nocą do chałupy i pojawia się scenka jak jeden npc (bezdomny) szuka jedzenia w koszach na śmieci. Facet zostaje przyłapany i przez jednego mieszkańca pogoniony, drugi oferuje mu bezpłatny posiłek i nocleg w swym salonie. 

 

Czuję, że spokojnie pogram w to jeszcze i ze 40h. Polecam kupić czy to na PC czy PS4, port na vite ma wyjść w lutym (podobno).

 

Aż dziw, że tak mało z was gra czy też zamierza kupić tę grę. JEST FENOMENALNA, jedno z  GOTY2016,

 

 

 

3gGHrCS.png3F2GFWn.pngtwV0RO5.png

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czy da się wydobywać te kryształy z kopalni w jakiś sposób?

Jak wytworzyć wino? W co inwestować w czasie lata/jesieni aby dobrze przygotować się na zimę? 

Kiedy będę mógł stworzyć lepsze spryskiwacze (mam jednego fajnego z bundla - podlewa 6 pól, ale te pierwsze tylko 4;/)

 

Czy warto wybudować stajnie? (aktualnie mam tylko silos i zbieram siano)

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Chodzi Ci o te kryształy, które niszczy się mieczykiem? Nie da się. Gemy dropią losowo ze skał, albo leżą luzem. Rudę normalnie kilofem wydobywasz.

 

Wino będziesz mógł stworzyć po wynalezieniu Kega na 8 poziomie Farmingu. Wtedy wrzucasz owoc, masz wino, wrzucisz chmiel - Pale Ale itp. 

 

Na zimę zbytnio się nie musisz przygotowywać, poza posiadaniem silosu i nazbieraniem Hay z trawy. Jeden silos ma pojemność 240 jednostek. Jak się nie ma za dużo zwierząt, to aż tak szybko to sianko nie ucieka. W zimę za to powinno się ulepszyć narzędzia i zwiedzać kopalnie + zbieractwo drzewa i kamieni. 

 

Najlepszy spryskiwacz to Iridium Sprinkler, 24 pola wokół podlewa (5x5 kwadratów), dostajesz go do wycraftowania na 9 poziomie Farmingu. Potrzebujesz na niego 1 sztabę Iridium, 1 sztabę złota i 1 Battery Pack, czyli dość ciężko mieć ich dużo. Ten Quality Sprinkler moim zdaniem jest wystarczający, bo Refined Quartz łatwo zdobywać z pękniętych płyt CD.

 

Stajnię warto wybudować, gdyż usprawnia poruszanie się po mapie, a dodatkowo nic nie trzeba z konikiem robić. Tylko na 100 Hardwooda trzeba trochę czasu. 

 

 

A ja tymczasem jestem po ślubie z Haley :cool: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...