Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

To ja tak dla odmiany wspomnę że grafa plus audio to wysoka liga i na słuchaweczkach polska wersja jezykowa brzmi bardzo dobrze. Bardzo pozytywne zaskoczenie i wszystkie oceny poniżej 7/10 to ciężka patola dzisiejszych recenzenckich czasów. Serio z podobnych klimatów to SoD 2 może ssać tej grze kule, zupełnie nie ta liga. Druga niespodzianka ostatnich miesiecy po Vampyr :)

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dużo czasu spędziłem przy jedynce jeszcze na x360 natomiast dwójka mnie odrzuciła i to w wersji na koxa. Miałem duże nadzieje tym bardziej że dwójeczka wyszła na mocniejszy sprzęt no ale nie pykło, szkoda :/ Z kolei DG to zupełnie inna bajka, na dzień dobry całkiem porządne wprowadzenie bez zbędnego pier.dolenia i jedziemy z tematem no ale przede wszystkim tu całość ze sobą współgra i nie ma zawodu na żadnym z pól (co prawda po 2 godzinach gry ale nie zanosi sie na drugi ptfu Anthem). Jest sugestywnie, słychać bluzgi, dobra akcja i wspomniany duet grafa/audio, na razie miodzio ;)

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dopiero dziś pograłem dłużej i nie widzę tych spadków płynności czy doczytywania tekstur. Graficznie spoko, na plus muzyka. Co do poznanych postaci ciężko póki co mi je oceniać, bo zbyt mało je poznałem. 

Póki co to irytuje mnie tylko zbyt mało miejsca na złom (a nie widzę opcji powiększenia, albo źle patrzę), oraz pojemność baku, która nawet po ulepszeniu będzie komiczna. 

Zakupu już nie żałuję, te oceny na 5/10 albo niżej to jakieś kpiny. 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, PiotrekP napisał:

oraz pojemność baku, która nawet po ulepszeniu będzie komiczna. 


Widzę, że edytowałeś, bo chciałem się odnieść do tego, że takie mechaniki w grach "śmieszą/irytują" - ja dzięki temu mam dużo lepszą wczuwkę w Days Gone.
Serio, ale bez konieczności szukania benzyny i jej tankowania bawiłbym się ciut gorzej, a tak przynajmniej jest jakaś namiastka survivalu :)

Przed chwilą miałem śmieszną sytuację z wrogim gangiem bikerów - jeżdżą sobie w okolicy pewnego miasteczka i patrolują, wyszedłem na balkon jednego z budynków, by się przyjrzeć i akurat jeden z nich zasunął w drzewo - ale nie tak, że wypadek, tylko błąd AI i po prostu próbował jechać przed siebie, mimo drzewa blokującego mu drogę - oczywiście hałasem zainteresowała się straż sąsiedzka freakerów, więc jednego motocyklistę mam z głowy :)

Z innych śmiesznostek - w tym samym miasteczku napotkałem swojego drugiego survivora otoczonego przez "zombiaki", ale próba ratunku w postaci mołotowa rzuconego w tłum nie była zbyt skuteczna - zajęli się wszyscy, włącznie z osaczonym i nici z profitów związanych z odesłaniem go do jednego z obozów...
Szkoda, że nie ma jakiegoś wskaźnika moralności, byłoby miło.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy gra bez potrzeby tankowania nie bylaby zbyt prosta. Przykladowo, na terenie jakiegos zabudowania mozna by ciagle tylko wbijac sie motocyklem i po kolei przejezdzac świrusy. A tak, to wiemy że nie jest to dobre rozwiazanie i trzeba ich wyeliminowac w tradycyjny sposob poprzez skradanie i zabijanie po cichu.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

@Wredny no bo w sumie śmieszne, jak wróg nie może cię zaatakować kontaktowo i może w nieskończoność walić pestkami w osłonę za którą się skitrałeś, a jak go w końcu kropniesz to znajdziesz przy nim dwa naboje. Zawsze mnie rozwala taki survival/realizm w grach który dotyczy tylko gracza.Tak, wiem, że to ma tak być, więc eot.

 

Jednak przejechanie 2km i opróźnienie ponad połowy baku, to jednak durne rozwiązanie. W sumie mapa na zbyt wielką nie wygląda, więc może dlatego. Ale jak pisze @SlimShady fajnie by było sobie tak pośmigać, nie martwiąc się o paliwo. 

 

@Lukas_AT  brak dbania o paliwo kosztem większej podatności na uszkodzenia od świrusów - dla mnie okej. Z drugiej strony niektórzy by to pewnie przełączali zależnie od potrzeb. Najlepiej zmniejszyć apetyt motorku na płyn i po problemie. 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Ale bejsbol z piłą daje radę :obama:
Jak zeskoczyła na mnie banda newtów z dachu stacji benzynowej to po trzech sekundach nie było czego z nich zbierać :fsg:
W sumie intrygują mnie zamknięte drzwi w niektórych budynkach - na minimapie widać X, symbolizujący trupa, a jak odpalę "zmysł motocyklisty" to widać, że są tam również jakieś przedmioty do podniesienia, ale za chooya nie wiem, jak się dostać do środka.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze kwestia trybu foto. Jak wyłączyć tą całą oginskową/rozmazywanie obrazu? Wkuwia mnie to strasznie.

Jak widać na fotce czubek nosa jest lekko rozmazany, włosy podobnie, a  reszta twarzy ok. Tło to już wogóle masakra. W Horizonie czy Uncharted 4 takiego guana nie było, przez co natrzaskałem tam pełno fotek, a tu  domyślnie jest to jakoś ustawione, że coś musi być rozmazane. Da się coś z tym zrobić?

DAYS-GONE_20190427215257.png

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Wredny napisał:

W sumie intrygują mnie zamknięte drzwi w niektórych budynkach - na minimapie widać X, symbolizujący trupa, a jak odpalę "zmysł motocyklisty" to widać, że są tam również jakieś przedmioty do podniesienia, ale za chooya nie wiem, jak się dostać do środka.

 

Wszędzie można wejść, a te miejsca o których mówisz, wystarczy obejść budynek i znaleźć sposób żeby dostać się przez otwarte okno do danego pomieszczenia, przeważnie fajne fanty można tam znaleźć

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.04.2019 o 14:22, Cedric napisał:

but what am I supposed to do with a person who says you “can’t shoot a woman unless you have to,” while later selling a woman he saved to a labor camp, knowing she’ll spend her whole life digging ditches for the tyrant running the place?


Ten cytat jednej z tych peezd, które pisały "recenzje" (raczej socjo-polityczny propagandowy bełkot, a nie tekst mający komuś ułatwić decyzję przy zakupie) teraz brzmi jeszcze śmieszniej, gdy już stałem się świadkiem opisywanej sytuacji w grze - podpowiem Wam tylko tyle, że trzeba mieć nieźle zryty feminazi brain, żeby tak to odebrać :reggie:

Edytowane przez Wredny
  • Plusik 3
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Wredny napisał:


Ten cytat jednej z tych peezd, które pisały "recenzje" (raczej socjo-polityczny propagandowy bełkot, a nie tekst mający komuś ułatwić decyzję przy zakupie) teraz brzmi jeszcze śmieszniej, gdy już stałem się świadkiem opisywanej sytuacji w grze - podpowiem Wam tylko tyle, że trzeba mieć nieźle zryty feminazi brain, żeby tak to odebrać :reggie:

Tez mam to za sobą dajcie spokój co za zyeby aż mi się humor popsuł  gra powinna dostać 8.5/10.  Te pół oczka w dół za te bugi itp

Odnośnik do komentarza

Nie no, oceny rzędu 7/10 też jestem w stanie zrozumieć, jeśli są dobrze uzasadnione merytorycznie - przecież to żadna święta krowa, ma swoje za uszami itp.
Tak jak @Lukas_AT np ocenił - ja dałbym póki co te 8/10, ale nie mam problemu z jego oceną, bo nie trolluje, nie wymyśla problemów na siłę, opisał wszystko rzeczowo i nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...