Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Sep napisał:

No też mnie to zaskoczyło. Przejeżdżałem przez miejscówkę z początku przygody po paru dniach co minęły w grze a tam

  Ukryj zawartość

leżą zwłoki Wieczystych co przypalali Boozera i marnie skończyli.

 

Radio w Spider-Manie było genialne i chciało się tego słuchać. Tutaj niestety jest słabo. To samo te nagrania Nero, na razie nic w nich ciekawego. Ogólnie znajdźki w Days Gone nie porywają, na szczęście nie są nachalne i wpadają samoistnie w większości. Choć nie widziałem jeszcze wszyskich kategorii więc może coś tam fajnego jest.

 

Mało co korzystam jak na razie z broni palnej podstawowej (karabiny i pistolet). Raz że jak nie wejdzie headshot to delikwent przyjmuje 6 strzałów by paść, a dwa jako że SI jest mocno tępe w tej grze to można bez problemu deską z gwoździami wyjaśnić trzech typów stojących obok nas i próbujących nas zastrzelić. No i nie oszukujmy się strzelaniu brakuje powera. Więc głównie stealth, ewentualnie obrzyn/shotgun no i broń specjalna. Informacja po zdobyciu snajperki że to potężna broń która zdejmuje kilka celów więc dobrze żeby byli w linii daje do myślenia jak można to wykorzystać na hordzie :obama:

Strzelanie jest mega ja kupiłem karabin za 2 poziom zaufania w drugim obozie i czuć yebniecie gunplay ogólnie jest Spoko wiec nie rozumiem czemu dla ciebie ssie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Może nie onkologia, ale NPC przed chwilą użył fajnego porównania, podczas gdy stałem bezczynnie w obozie :)
 

 

1 minutę temu, MAJOCHEY_PL napisał:

To są userzy psxextreme idący za liderem opinii (...)  bojący się słownej reprymendy.


Po chooy go przywołujesz tutaj? Wyeb ten odnośnik fpissdu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

A ja muszę dodać oczko do oceny, bo ta nocna przejażdżka z Boozerem do Lost Lake i ta muzyka :banderas:
Coraz bardziej gierka przypomina mi Red Dead Redemption II, a nie jakieś generyczne ubi-sandboxy. Historyjka się rozkręca, poznałem parę zayebistych postaci (szczególnie pod względem wyglądu - świetne modele), no i mapka się powiększyła, bo już byłem w stanie uwierzyć, że to co zwiedzałem przez ostatnie parę godzin to wszystko :)

Jazda tym motocyklem to tak jak @Lukas_AT pisał - porównywalna do jazdy konnej w RDRII. Sama przyjemność, czuć ciężar, dźwięk silnika to muzyka dla uszu, zawieszenie pracuje, jakieś grzechotanie, stuki, skrzypienie na wertepach, no i model jazdy też świetny - a po błocie to już w ogóle poezja :fsg:

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@PiotrekP Dokładnie tak to wygląda.
Do tego widzę, że w każdym z obozów mamy osobny portfel, co ma sens - jeśli wykonujemy zlecenia dla jednego, to tylko w nim rośnie nasz poziom creditsów, zwłaszcza że poszczególne obozy są raczej niezbyt przyjemnie do siebie nastawione, a my jesteśmy takimi najemnikami, co to robią dla każdej ze stron :)
Już wiem, gdzie będę teraz grindował zaufanie, bo tyle fajnych giwer i upgrade'ów motocykla czeka na mnie u mechanika :obama:
Podobają mi się te przyziemne zadania, typu znaleźć jakieś leki czy skombinować mięso dla obozu - bardzo dobrze wpisują się w klimat tego świata.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W końcu i ja dorwałem się do Days Gone. Od początku lecę na Hardzie i podoba mi się, że Deacon potrafi szybko dostać po du.pie (dlaczego niby bohater miałby wytrzymać 10/15 ciosów, gdzie przeciwnik potrafi paść po 1/2?). Jedno co mnie zaskoczyło a co swego czasu umknęło mi w wywiadach jest:

 

Spoiler

pozbycie się opcji wyboru podczas dialogów. Myślałem, że to dlatego iż wybrałem hard ale okazuje się, że twórcy pozbyli się tego całkowicie.

 

Było to nie lada zaskoczenie ale i tak robiłbym dokładnie to samo jak się toczy fabuła. No i cieszy fakt, że w appce do słuchawek od Sony wszedł update do Days Gone. Przy U4 dźwięk był fantastyczny i tutaj również cud, miód orzeszki gdy gram na nowszej wersji Goldów.

 

Na razie gra to czysta przyjemność i aż nie mogę się oderwać. Weekend majowy zapowiada się wybornie. :banderas:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wybory moralne były jeszcze w Alphie, gdy pokazywali grę w GameInformerze.

Za to, że ich nie ma możemy podziękować testerom, bo twórcy wspominali,  że:

  • gracze nie bardzo wiedzieli jakie dany wybór niesie konskwencje
  • złe wybory powodowały, że Deacon był jeszcze większym dupkiem niż jest teraz,  co niezbyt podobało się grającym

Rozumiem motywacje developera, ale w sumie to była jednak z bardziej unikalnych rzeczy w temacie i osobiście mi szkoda, że jednak to nie zostało. Ale by się grało takim ultra bucowatym bohaterem. :banderas:

Odnośnik do komentarza

ucieli content urozmaicajacy gre i wplywajacy na replayability, bo ktos sie sprul ze glowny bohater nie jest mlodziezowo fajny? to pewnie ci co nie lubili grac trevorem i woleli robic rozpie.rdol murzynkiem. podwojne standardy, gra postapo, w ktorej znowu jestesmy bialasem ktory ma wiecej zalet niz wad. i ze to niby nie jest ubigierka?

  • Minusik 7
Odnośnik do komentarza

ale jaki gul?

pisze sobie po prostu o wadach gry a wam zwieracze puszczaja i sie oburzacie "ze co ty se myslisz, ze grales biedaku" XD jak zwykle boli to tych, co zaplacili. reszta potrafi olac moja opinie. a najbardziej bola opinie o tym, co sie wypiera jakimis z dupy na sile powodami z podskorna wiedza, ze w sumie to dalo sie to zrobic lepiej... w 2013.

 

ten motor jadacy wolniej niz wozek widlowy w san andreas to jest w ogole moj ulubiony element zachwytow i piania "jaka doskonala fizyka jazdy" XD

Edytowane przez Najtmer
  • WTF 1
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...