Skocz do zawartości

Spider-Man


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam, że ja się zgubiłem chciałem ograć na Ps5 bo kumpel ma wersję na PS4 i chce oddać czyli mam opcje:
-Zagrać w wersje z Ps4
-kupić za pełną stawkę wersję remaster
-kupić miles morlesa jako osobną grę ewentualnie tę wersje lepszą z dodatkiem(?)
Nie da się dokupić do podstawowej wersji upgrade do Ps5?

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pany, jestem obecnie na etapie

Spoiler

masowej ucieczki z więzienia i Otto który wszczepił sobie ten implant neuronalny?

Jak daleko mam do końca? Pomimo, że olewam aktywności poboczne zaczynam czuć znużenie monotonnym gameplayem. :/  

Odnośnik do komentarza

Ogrywam właśnie 2 dodatek do podstawki. Dla mnie gra wskoczyła do mojego top 10 ale sama nie jest na 10 moje główne, zarzuty to:

1.Zmiana sympatycznej twarzy Peter na gówniarza wzorowanego na filmowym, i skoro już zmienili to dlaczego nie można pobrać jakiejś łatki żeby w wersji Ps4 też grać z nową mordą żeby człowiek się nie/przyzwyczaił. 

2.Kostiumy są rozwiązane bez sensu bo specjalne umiejetnosci można sobi później przypisać do każdego. 

Mogły by mieć swoje statystki i przypisane bonusy, bo ja w sumie poza standardowym z białym pająkiem nie grałem innymi. (ten jest zaprojektowany GENIALNIE, spidey dla mnie nie miał nigdy lepszego kombinezonu) 

3. Tych przestępstw jest za dużo, każdy gang po 5 razy czyli 4x5=20 na dzielnice to zdecydowanie za dużo a jeszcze dochodzą w dodatkach, nużące w chvj. 

Poza tym, tak jak pisałem. TOP

Platyna wbita i teraz kupiłem te dodatki na promo i się bujam po mieście, a nie specjalnie lubię open world'y. 

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Bjały napisał:

2.Kostiumy są rozwiązane bez sensu bo specjalne umiejetnosci można sobi później przypisać do każdego. 

Mogły by mieć swoje statystki i przypisane bonusy, bo ja w sumie poza standardowym z białym pająkiem nie grałem innymi. (ten jest zaprojektowany GENIALNIE, spidey dla mnie nie miał nigdy lepszego kombinezonu) 

No jak dla mnie jest to właśnie zajebiste, bo nie muszę latać w stroju, którego nie lubię aby móc korzystać z przydatnej zdolności.

 

Odnośnie gęby to już nie raz się wypowiadałem, ale jeszcze raz napiszę krótko: "najbardziej zjebana decyzja w historii gejmingu".

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam jakiś dziwny bug z dźwiękiem w grze. Odpaliłem Spidera na PS5 (ale wersja z PS4, nie remaster), żeby dobić trofki za ng+ i Ultimate, ale dialogi się jakby same skipują w grze. Postaci wypowiadają pierwsze słowo zdania, po czym dialog się urywa i napisy znikają. Dzieje się tak tylko w angielskiej wersji, jak przełączę konsolę na PL to polski dubbing leci normalnie. Z tego co patrzyłem w necie, więcej ludzi zgłaszało ten problem ale żadnego rozwiązania nie widziałem. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Do Spider-Mana mam sentyment z lat dziecięcych, kiedy oglądało się FOX Kids. Nigdy bardziej w temat się nie wgłębiałem, oprócz filmów, dlatego też wiedziałem mniej więcej o co chodzi, ale dokładnego lore świata nie znałem. Nic więc dziwnego, że informacje o produkcji grze w tym świecie przyjąłem z dużą radością, bo była to spora nisza. W końcu, nadrabiając growy backlog, zdecydowałem się na ogranie Człowieka Pająka. 

 

Bawiłem się bardzo dobrze. Kupiła mnie przede wszystkim mechanika poruszania się po mieście, bo buja się kozacko. Na początku za bardzo nie ogarniałem systemu poruszania, ale im dalej w las tym było lepiej i potem to już tak śmigałem, że masakra. Plus dla twórców, że system bujania wykonali perfekcyjnie, wszystko jest płynne, intuicyjne i dobrze wygląda. Sama fabuła głowy nie urywa - ot, fajna historia, bez jakichś większych zaskoczeń. Muszę jednak zaznaczyć, że o ile pierwsza jej część jest budowana z głową tak od więzienia mam wrażenie, że wszystko leci na łeb, na szyję i twórcy chcą upchnąć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Ogromny plus za dużą dawkę humoru. 

 

Sam system walki też został zrobiony bardzo dobrze. Walczy się miodnie, ogarniając pewne ruchy można bawić się znakomicie. Czasami jednak jest trudno i pewne fragmenty trzeba powtarzać. Miasto wykreowano w sposób idealny - dużo miejsc do pobujania, wiele różnorodnych miejscówek. Jest też co robić, bo zajęć dodatkowych mamy mnóstwo. Inna sprawa, że większość z nich to kopiuj-wklej i jest tego po prostu za dużo. Twórcy motywują nas do robienia tych rzeczy tym, że dzięki temu będziemy sobie mogli np. robić nowe kostiumy. Cóż, jeśli nas to nie interesuje to raczej szybko skupimy się jedynie na wątku głównym. Niepotrzebnie też - moim zdaniem - wrzucono kilka etapów skradankowych z Mary Jane i Milesem. 

 

W czasie gry spotykamy wielu bossów. Fajnie, że twórcy przygotowali szereg postaci, ale szkoda, że walka z nimi to praktycznie ten sam schemat. W efekcie praktycznie do wszystkich podchodzimy tak samo, nie ma żadnego kombinowania. Oprócz tego dochodzą też bolączki techniczne. Przede wszystkim mam tu na myśli to, że gram sobie przy polskim dubbingu, a słyszę wiele angielskich głosów w tle, których twórcy nie przetłumaczyli/nie usunęli. Dodam, że sam dubbing wypadł bardzo dobrze i mi się podobał, zwłaszcza sam Parker. 

 

Po ukończeniu podstawki, od razu wziąłem się za DLC. Pierwszy odcinek narobił mi mega smaka, postać Black Cat i wydarzenia z nią związane mocno mnie wciągnęły. Niestety, drugi i trzeci odcinek mocno przygasiły mój entuzjazm. Trudno nie odnieść wrażenia, że dodatek został sztucznie wydłużony kosztem misji, gdzie musieliśmy okładać szereg wrogów. Czasami wręcz było to już przegięcie, kiedy zasypywano nas falami wrogów. Ostatecznie jednak ukończyłem i sam dodatek oceniam na 7/10, natomiast podstawka to spokojnie 8, 8+/10. 

 

Czekam na drugą część. Jestem ciekawy, co zaproponują nam twórcy. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...