Skocz do zawartości

Spider-Man


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Figuś napisał:

a na kompie o wartości konsoli nie osiągniesz tego co na konsoli, co za pojebana akcja :shieeet:

 

No, ceny kart niestety tak się nie skalują ;)

 

Plus fajnie, że po za ultrawide dali regulacje FOV, który jest dużo wiekszy niż na PS5. Taka gra jak Spider, gdzie dużo śmiga się po mieście, sporo zyska na szerszym polu widzenia.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Square napisał:

W sensie cały komp? Jak tak na szybko rzuciłem okiem to ten RTX 3090 jest za ponad 6 kafli to wychodzi prawie 3 konsole.

 

Do tego efektu w przypadku włączonego RT wystarczy 3080, ktora obecnie mozna dostac za 4K. A z tego co widzę obecnie PS5 chodzi koło 3K, także cenę 2,5 konsoli liczę 7-7,5K.

 

12 minut temu, ASX napisał:

Ale RTX 3090 nie jest 2,5x wydajniejszy niż PS5

 

W sensie? Mam 3080Ti podkręcona (trochę mocniejszą niż te słabsze modele 3090) i w takiej Forzy 5 bez RT jest ponad 2x bardziej wydajny niż XSX, więc myślę że przy włączonym RT spokojnie będzie 2,5 x wydajniejszy niż PS5, które jest słabsze niż XSX. 

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

no teoretycznie na papierze RTX 3090 jest ponad 3x mocniejszy niż PS5.

 

Tylko, że jak już pisałem kilka razy 3090 to karta do zastosowań profesjonalnych, w grach jest tylko trochę wydajniejsza niż 3080ti. To mit, że trzeba kupować kartę za ponad 6 tysięcy złoty by ogrywać Spidermana w takiej jakości jak na tym screenie, bo spokojnie wystarcza RTX 3080 albo nawet i 3070 jeśli wystarcza nam rozdziałka zbliżona do PS5 i nie zależny nam na natywnym 4K.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Wczoraj skończyłem wersję Remastered i mam zupełnie inne odczucia, niż wtedy, kiedy grę ogrywałem na premierę w 2018 roku. Wówczas gra znudziła mnie swoimi aktywnościami pobocznymi i wielokrotnie robiłem sobie dłuższe przerwy. Generalnie miałem opinię gry trochę nierównej, tj. główna oś fabularna i przemieszczanie się po mieście super, ale większość aktywności pobocznych nudna, powtarzalna i bez polotu.

 

Tym razem, zupełnie jakby ktoś coś przełączył w ustawieniach, Żadna aktywność poboczna mnie nie irytowała i nie nudziła i niemal wszystkie znajdźki wpadły naturalnie w trakcie ogrywania fabuły. Zdecydowanie lepiej mi szła również sama walka. Mechanika bardzo podobna do tej serii Batman Arkham, więc czułem się jak w domu. Za pierwszym razem pamiętam, że musiałem sobie zmniejszyć poziom trudności, bo dostawałem bęcki od przeciwników, kiedy tych było więcej. Teraz fruwałem między, nad i pod nimi jak na Spider-Mana przystało. Do tego gadżety z arsenale bardzo się przydawały i faktycznie robiły różnicę. 

 

I teraz najważniejsze. Świadomie wybrałem tryb graficzny z RT. Zagrałem chwilę w 60fpsach, ale jednak Nowy Jork to jedno wielkie lustro i nie mogłem pozbawić się tych wszystkich, wspaniałych refleksów. 

 

Przede mną jeszcze 3 dodatki oraz może NG+ na najwyższym poziomie trudności. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.04.2023 o 09:43, LukeSpidey napisał:

Wczoraj skończyłem wersję Remastered i mam zupełnie inne odczucia, niż wtedy, kiedy grę ogrywałem na premierę w 2018 roku. Wówczas gra znudziła mnie swoimi aktywnościami pobocznymi i wielokrotnie robiłem sobie dłuższe przerwy. Generalnie miałem opinię gry trochę nierównej, tj. główna oś fabularna i przemieszczanie się po mieście super, ale większość aktywności pobocznych nudna, powtarzalna i bez polotu.

 

Tym razem, zupełnie jakby ktoś coś przełączył w ustawieniach, Żadna aktywność poboczna mnie nie irytowała i nie nudziła i niemal wszystkie znajdźki wpadły naturalnie w trakcie ogrywania fabuły. Zdecydowanie lepiej mi szła również sama walka. Mechanika bardzo podobna do tej serii Batman Arkham, więc czułem się jak w domu. Za pierwszym razem pamiętam, że musiałem sobie zmniejszyć poziom trudności, bo dostawałem bęcki od przeciwników, kiedy tych było więcej. Teraz fruwałem między, nad i pod nimi jak na Spider-Mana przystało. Do tego gadżety z arsenale bardzo się przydawały i faktycznie robiły różnicę. 

 

I teraz najważniejsze. Świadomie wybrałem tryb graficzny z RT. Zagrałem chwilę w 60fpsach, ale jednak Nowy Jork to jedno wielkie lustro i nie mogłem pozbawić się tych wszystkich, wspaniałych refleksów. 

 

Przede mną jeszcze 3 dodatki oraz może NG+ na najwyższym poziomie trudności. 

 

Ja miałem takie odczucia jak grałem w te trzy dodatki, a później Moralesa. Podstawowa wersja o wiele bardziej mi się spodobała niż to co pokazano w dodatkach i osobno wydanej części (więcej tego samego ale czegoś mi tu brakowało). Sama gra ogólnie dobra i też będę chciał do niej powrócić. Może dodadzą ją do plusa przy okazji akcji marketingowej związanej z drugą częścią.

 

21 minut temu, oFi napisał:

Ja cos czuje ze jak znowu w dwojce bedzie to samo, to sonka zrobi sobie z nowego yorku to samo co sega zrobila z kamuroczo :jim:

 

Czyli co?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Elitesse napisał:

 

Ja miałem takie odczucia jak grałem w te trzy dodatki, a później Moralesa. Podstawowa wersja o wiele bardziej mi się spodobała niż to co pokazano w dodatkach i osobno wydanej części (więcej tego samego ale czegoś mi tu brakowało). Sama gra ogólnie dobra i też będę chciał do niej powrócić. Może dodadzą ją do plusa przy okazji akcji marketingowej związanej z drugą częścią.

 

 

Czyli co?

 

Czyli klepanie tego samego, tyle ze fabulka bedzie zmieniana

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...