Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

DonSterydo, dnia 07 List 2016 - 14:56, napisał:

Na stronce DF jest, że Pro ma 8 Gb ramu - a nie miało być 1 Gb więcej? Przynajmniej gdzieś taki wpis widziałem ostatnio.

 

 

 

Wszyscy się tak jaracie Ps4Pro, nawet moderacja a nikt nie jest w stanie przeczytać artykułu na temat technical data odnośnie Ps4 i odnośnie Ps4Pro.

Tutaj wersja w pigułce dla tych, którzy zupełnie nie rozumieją jak działa i co ma ich konsola:

 

- Ps4 ma wlutowane 8GB RAMu na płycie głównej. Jest również wlutowany CPU oraz chipset (ARM cpu)

- z tej puli dla developerów na gry było dostępne realnie 5GB, 3GB zostawało na system operacyjny

- chispet, ARM CPU ma swoją osobną kość ramu DDR3 o wielkości 256MB

 

- Ps4 PRO ma wlutowane 8GB RAMu na płycie głównej. Jest również wlutowany CPU oraz chipset (ARM cpu)

- z tej puli dla developerów na gry było dostępne realnie 5,5 GB, 2,5GB zostawało na system operacyjny (zwiększenie ramu dla gierek o 10% o którym wspominał Cerny)

- chispet, ARM CPU ma swoją osobną kość ramu DDR3 o wielkości 1GB która jest przeznaczona trochę dla OS, trochę na swapping

 

 

Nie ma czegoś takiego jak "1GB ramu dla gierek więcej w PS4 PRO".

Edytowane przez M.Bizon24
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

W 4k Tomb Raider na pewno wygląda pięknie. Ale różnice zobaczymy właśnie w nadchodzących gierkach. Na łatki jakoś bym się nie napalal. A tak po za tym to przecież to nie jest nowa generacja jeszcze. A niektórzy mają takie oczekiwania z tego co widać.

 

Jak ty wczoraj pisałeś, że jeśli nie będzie 25% lepszej grafiki to cie nie interesuje, już takich bzdur nie chciało mi się komentować. 25% to może będzie na PS5, a dzisiaj piszesz widze już zupełnie co innego.

 

 

 każdy ma swoje wymogi i nie wiadomo jak my sami odbierzemy usprawnienia graficzne. Ja np. liczę na skok jakości o jakieś 25%.

 

 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

 

W 4k Tomb Raider na pewno wygląda pięknie. Ale różnice zobaczymy właśnie w nadchodzących gierkach. Na łatki jakoś bym się nie napalal. A tak po za tym to przecież to nie jest nowa generacja jeszcze. A niektórzy mają takie oczekiwania z tego co widać.

Jak ty wczoraj pisałeś, że jeśli nie będzie 25% lepszej grafiki to cie nie interesuje, już takich bzdur nie chciało mi się komentować. 25% to może będzie na PS5, a dzisiaj piszesz widze już zupełnie co innego.

 

każdy ma swoje wymogi i nie wiadomo jak my sami odbierzemy usprawnienia graficzne. Ja np. liczę na skok jakości o jakieś 25%.

A przepraszam, że zapytam: jak rozpoznać skok jakości o 25%? Skąd mam wiedzieć czy to już 25% a nie np. 20%?

Edytowane przez SzczurekPB
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

W 4k Tomb Raider na pewno wygląda pięknie. Ale różnice zobaczymy właśnie w nadchodzących gierkach. Na łatki jakoś bym się nie napalal. A tak po za tym to przecież to nie jest nowa generacja jeszcze. A niektórzy mają takie oczekiwania z tego co widać.

 

Jak ty wczoraj pisałeś, że jeśli nie będzie 25% lepszej grafiki to cie nie interesuje, już takich bzdur nie chciało mi się komentować. 25% to może będzie na PS5, a dzisiaj piszesz widze już zupełnie co innego.

 

 

każdy ma swoje wymogi i nie wiadomo jak my sami odbierzemy usprawnienia graficzne. Ja np. liczę na skok jakości o jakieś 25%.

 

Fanek. Weź Ty się ogarnij. Skok jakosciowy odnosił się do fhd nie 4k. (pipi) czy Tobie trzeba wszystko pisać dokładnie bo nie ogarniasz? Gdyby miał 4k to już bralbym Pro i tak jest poprawa jakości tak samo jak miałbym już Xbox One Eske. Dalej mam coś prostować?

 

Szczurek, to było tak w przybliżeniu po prostu żeby ta różnica była na tyle widoczna żeby skłonić do zakupu. Nie jestem aż tak dokładny xddd

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

Ja mam 4K i jakoś mnie nie ciągnie. Żeby widzieć tą "oszałamiającą" poprawę w 4K trzeba siedzieć z nosem w ekranie, a ja wolę walnąć się na moim fotelu jakieś dwa metry od TV. Jak dla mnie mogliby zostać przy FHD i pracować nad fizyką, efektami świetlnymi i HDR, funem z gry czy min. 60fps, a 4K zostawmy blacharzom z nosem przyklejonym do monitora.

Odnośnik do komentarza

 

Fanek. Weź Ty się ogarnij. Skok jakosciowy odnosił się do fhd nie 4k. (pipi) czy Tobie trzeba wszystko pisać dokładnie bo nie ogarniasz? Gdyby miał 4k to już bralbym Pro i tak jest poprawa jakości tak samo jak miałbym już Xbox One Eske. Dalej mam coś prostować?

 

 

Tak ja wiem, że Tobie chodziło o full hd, w każdym swoim poście to wypisujesz, ale raz piszesz że oczekujesz w tym trybie przyrostu 25% bo tak się nie opłaca brać, a dziś że "to nie nowa generacja i za dużo oczekiwania ludzie mają" xDDD

Ziomuś już nic nie prostuj i nie procentuj.

 

 

edit: Aby nie pisać kolejnego nie na temat posta, odnośnie postu Bizona poniżej - no temat właśnie się popsuł, gdy zaczęło się narzekanie, że Pro to rak wina Sony etc. może i jest gdzieś w tym prawda, ale to nie miejsce na CW.

Ale chyba mniejsza z tym bo za pozno naprawiać.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Jesli nie wysylasz pmek to raczej nie chodzi o ciebie. Ale tak czy siak, ten temat potrzebuje mniej emocji a wiecej faktow. I przede wszystkim jeśli ktoś cytuje jakieś artykuły z zewnątrz, to warto aby czytali cały artykuł od początku do końca ze zrozumieniem. Potem tylko powielane są jakieś kwiatki, mity i herezje przez ludźmi piszącymi w tym temacie z inhalatorem w drugiej ręce. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

No tak z 2m to na tych 55+ calach zobaczy się jednak różnicę w 4k no ale kto co lubi.

 

No ja jakoś nie widzę, coś tam lepiej jest ale bez szału i trzeba się przyglądać, może za duże oczekiwania miałem albo co, nie wiem ale mimo wszystko wolałbym żeby devi skupili się na tym o czym pisałem wyżej, w tej kwestii można jeszcze dużo zrobić, a podbijanie w nieskończoność rozdzielczości dupy nikomu nie urwie bo mało kto po paru piwach grając w Fife z kanapy odróżni czy gra w FHD, 4K, 8K czy 16K czy co tam znowu wymyślą.  

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Na 65 calach, z 2 metrow obraz 4k jest wrecz masakrujacy, swietnie to wyglada, tak jakby zbyt ostro momentami, dobrze widac jak i gdzie kamera ostrosc lapala podczas nagrywania. HDR nie mialem jeszcze okazji ogladac choc TV mam od lutego. Jednak, ze mam ponad 4m do TV to te 4k jest wrecz nie mozliwe do zobaczenia. Jestem ciekaw prosiaka, czy bede wolal grac blisko z 4k czy normalnie rozwalony na kanapie z plynnymi grami i czyms tam jeszcze w 1080p.

Edytowane przez polson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...