Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, YETI napisał:

Psie pazury, oglądał ktoś? Obsada świetna. 

Obejrzałem i w sumie to się zgodzę że dość nudny jednak coś tam mnie trzymało przy ekranie.

W dniu 7.12.2021 o 18:53, bartiz napisał:

Kraj - nie wiem w sumie co to było xD 4/10

 

ale beka z tej babki co goła skakała xd 

Odnośnik do komentarza
On 12/1/2021 at 7:06 PM, Sep said:

Trochę zaległości nadrobionych ze "wspaniałych" netflixowych animacji.

 

Dragon's Dogma - rozumiem że jak już się kupiło prawa do ekranizacji to trzeba było coś z tego sklecić. I zrobiono bezpłciową historie która zupełnie nie angażuje. Coś tam próbowano przemycić mądrego nazywając każdy odcinek jednym z 7 grzechów głównych, ale marny rezultat. Dobrze że było krótkie. A no i animacja wygląda paskudnie.


Jestes pierwsza osoba ktora napisala ze obejrzala i nie poleca :D 

Odnośnik do komentarza

Nie dziwi mnie to... Po raz kolejny Netflix udowadnia, że kasa to nie wszystko. CB prezentował się w miarę solidnie od strony wizualnej, ale sprytnie wszystko rozgrywało się w małych pomieszczeniach. Nie mam nic do tego jeśli jest to zrobione dobrze, a tutaj nawet było. Nie mogę się przyczepić do scenerii. Momenty z kosmosu też były niczego sobie, CGI znośne. Nie był to poziom Expanse, ale tragedii nie było.

To w czym CB dał dupy całkowicie to tragiczny scenariusz i większość postaci. O ile do Spike'a czy Jeta nie mogę się przyczepić, bo zagrali naprawdę fajnie, charyzmatycznie i czuć było ten "bro love", ale zaczynając od Faye, która była okropna, a jej teksty i obracanie wszystkiego w żart powodowały, że aż zęby mi się ścierały z żenady, to zaraz za nią byli niektórzy sojusznicy, z liderem idiotycznych tekstów w postaci "blackmail = black male". Myślałem, że zejdę... No i Ed na końcu... Boże, ktokolwiek obsadził tą postać w ten sposób powinien wylecieć z roboty na ryj. Szkoda mi w tym wszystkim dwójki aktorów, którzy grali Spike'a i Jeta bo widać, że się przyłożyli i poznali wcześniej swoje postacie jako tako. Ich oglądało się przyjemnie na ekranie, ale reszta... Ughh

Bebop to cholernie trudne uniwersum do wersji live. Za dużo tutaj było śmieszków heheszków, debilnie zagranych postaci i dziur w scenariuszu, który bardzo mocno został spłycony względem pierwowzoru. Fajnie wyglądał, sceny miały klimat, no ale co z tego... Ja tego nie kumam, Netflix ma kasę, budżet nie jest problemem, a już któryś rok z rzędu ten sam problem, czyli miałkie produkcje bez dobrego scenariusza. Tutaj tak naprawdę mieli już genialny materiał źródłowy, a i tak nie pykło. Za bardzo idą w ilość, a nie w jakość i tak to się kończy.

Odnośnik do komentarza

Dawid i Elfy

Polska produkcja o świetach, ale tym razem bez Karolaka i Stuhra i historii miłosnej, a bardziej fantastyczna. No pomysł fajnym, trzeba przyznać, bo czegoś podobnego raczej nie widziałem, ale dla mnie ogólne wrażenie zepsuł dobór aktorów. Było sztywno i nijako. Z dziećmi można obejrzeć, ale są lepsze świąteczne produkcje na Netlixie, np Klaus.

Odnośnik do komentarza

Arcane cymesik, dawno nic tak dobrego nie oglądałem. Genialny art style, pacing i naprawdę fajne postaci poza siostrami, które są nudne(jinx to taka zrzyna z harley quinn, a vi to po prostu generic strong female lesbo character). Poza Jinx i dosyć generyczną Vi z lesbijskim shipowaniem, bo heloł to netflix, więc musi być jakikolwiek wątek lgbt bo sie zesrają twitterowcy to naprawdę kawał świetnego serialu i czekanko na drugi sezon z wiadomo czym w ręku.

Fajnie, że można mieć totalnie wyjebane w lore ligi i się dobrze bawić, bo serial nie zakłada, że widz powinien cokolwiek wiedzieć tylko przedstawia postaci od zera. A dla fanów jest po prostu sporo smaczków i easter eggów - grałem w to z 10 lat temu i wpadłem na obrazki z tym chomikiem co strzela dmuchawką i grzyby stawia i sekundowy shocik wilkołaka w ostatnim odcinku)

Odnośnik do komentarza

Psie Pazury, powolny, flegmatyczny, z pięknymi krajobrazami, bardzo dobrym aktorstwem i zaskakującym zakończeniem. Właśnie gdyby nie sama końcówka, to zapewne zapomniałbym o tym filmie kilka dni po obejrzeniu. Film jest dość ciężki w odbiorze, ale mimo wszystko warto obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Nocna msza - bardzo fajny horror z trochę filozofią, trochę straszonkiem i w sumie z fajnymi scenami. Oczywiście troszkę netflixa w netflixie musi być, ale akurat spoko wplecone. No i nie za długie. Aż mnie kuszą dwa pozostałe seriale od tego twórcy (ponoć bardziej strachowe).
Możesz podać ich tytuły? Są na Netflixie?
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Patricko napisał:
Godzinę temu, Basior napisał:
Nocna msza - bardzo fajny horror z trochę filozofią, trochę straszonkiem i w sumie z fajnymi scenami. Oczywiście troszkę netflixa w netflixie musi być, ale akurat spoko wplecone. No i nie za długie. Aż mnie kuszą dwa pozostałe seriale od tego twórcy (ponoć bardziej strachowe).

Możesz podać ich tytuły? Są na Netflixie?

Są. Nawiedzony dwór w Bly i nawiedzony dom na wzgórzu.

Odnośnik do komentarza

Ten Don't look up nawet niezły. Taka gorzka satyra na nasze czasy, zarówno ogólnie pod kątem ogłupienia mas przez ciągłe bombardowanie informacjami i ginięcie w szumie informacyjnym wartościowych przekazów, jak i w szczególe jako komentarz do obecnej sytuacji covidowej na świecie. Aktorsko poza Lawrence i Hillem jest ok, Cate Blanchett <3. Jedyny zarzut, że trochę niepotrzebnie się dłuży i można by pewne wątki skrócić, ale czasu nie zmarnowałem. Spokojne 7/10. I nawet za wiele woke nie było, normalnie jak nie Netflix.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Rudiok napisał:

Ten Don't look up nawet niezły. Taka gorzka satyra na nasze czasy, zarówno ogólnie pod kątem ogłupienia mas przez ciągłe bombardowanie informacjami i ginięcie w szumie informacyjnym wartościowych przekazów, jak i w szczególe jako komentarz do obecnej sytuacji covidowej na świecie. Aktorsko poza Lawrence i Hillem jest ok, Cate Blanchett <3. Jedyny zarzut, że trochę niepotrzebnie się dłuży i można by pewne wątki skrócić, ale czasu nie zmarnowałem. Spokojne 7/10. I nawet za wiele woke nie było, normalnie jak nie Netflix.

 

Szczerze mówiąc, to słaby jest ten film. Ten przekaz, jak to ludzka masa jest ogłupiona i ignorancka, jest subtelna niczym uderzenia młotkiem. Szczerze mówiąc, jestem w szoku że Leo się zgodził w tym zagrać. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, dee napisał:

Trochę to się nie klei, przekaz o ogłupianiu ludzi mediami, który trafi przede wszystkim do ogłupionych mediami ludzi.

Równie dobrze alkoholikom można puszczać filmy że alkohol jest niezdrowy :dunno:

 

A to już jest kwestia umiejętności autorefleksji i krytycznego spojrzenia, której faktycznie większości brakuje. To też trochę jak pokazywanie coraz większych afer partii rządzącej i zupełnie ślepego na to jej elektoratu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...