Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Sedrak napisał:

A myślałem, że mają jakieś nowsze na bazie swojej technologii. To wtedy zostają pewnie przepłacanie w USA, bo z Francuzami za bardzo bym nie chciał interesów robić.

Nie mają, przed wybuchem wojny podpisali umowy z Westinghouse, żeby wsparli ich energetykę w odejściu od ruskich z zakupami paliwa włącznie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, Blaise said:

Xd oby tacy jak ty nie mieli nic do powiedzenie 

Dlaczego? 

Kupujemy wszystko z zamkniętymi oczami od USA za wyższe stawki, bo to USA

A patrząc na to jak Francja dba o interesy z Rosją to nie za bardzo bym chciał z nimi robić deal. 

No, ale lepiej jak zwykle masz to w zwyczaju się po prostu przypierdolic :)

8 minutes ago, gtfan said:

 

 

Myślę że też nie można skreślać chociażby Korei, wcześniej myślałem że ten kierunek jest zamknięty bo za nim nie idą ani wsparcie wojskowe ani koalicja wewnątrz UE, ale po tym jak nagle okazało się że możemy tam kupować sprzęt wojskowy to myślę że jednak mogą śmiało startować do nas z atomem, tym bardziej że technologię mają topową, przynajmniej tak mówią osoby co siedzą w energetyce...

Korea to ciekawa opcja. Teraz otwierają u nas fabrykę ogniw, do tego deal z uzbrojeniem no i w technologii są dodać mocno do przodu i może taki kierunek świata byłby dobrym pomysłem. 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Sedrak napisał:
Godzinę temu, Blaise napisał:

Xd oby tacy jak ty nie mieli nic do powiedzenie 

Dlaczego? 

Kupujemy wszystko z zamkniętymi oczami od USA za wyższe stawki, bo to USA

A patrząc na to jak Francja dba o interesy z Rosją to nie za bardzo bym chciał z nimi robić deal. 

No, ale lepiej jak zwykle masz to w zwyczaju się po prostu przypierdolic :)

W sumie znowu robi się OT, ale jak to nie dissy na PiS to może „pozwolą”.

 

Co do Francji to kalesony jakie są takie  są, ale są.

Jednak ostatnie nasze rządy od lat skutecznie jeszcze bardziej negatywnie nastawiają Polaków do Francji. 
Fakt nie są super partnerem, dużo działają/działali z Rosją, ale to jak większość w Europie/świecie, choć i tak daleko im np do takiej Szwajcarii, która jest europejską mekką ruskich, oraz ruskiego gazu. 
Jednak Francja to także, duży, bogaty kraj EU z dużymi wpływami i gospodarką. Można się nie kochać, ale trzeba dbać o dobre stosunki z takimi państwami i mieć ich za sojuszników, tym bardziej w czasach niespokojnych. Tutaj trzeba być dyplomatą, a nie Bohunem z drewnianą szabelką. 
 

Zdecydowanie lepiej dbać o dobre stosunki z Francją niż Węgrami czy jakimiś egzotykami. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam zwyczaj przypie.rdolic się do osób,  które gadają bzdury. Pewnie nie wiesz, że Francja po 2014r. nie wysyłała broni na podstawie nowych kontraktów,  tylko dokończyła wysyłanie na podstawie tych porozumień,  ktore zawarto przed inwazją na Krym. Co ciekawe, Ukraińcy po 2014r. też wysyłali broń ruskim, i to nie w małych ilościach.  W odpowiednim temacie w hp znajdziesz rzetelna twitterowa nitkę z danymi. 

 

A twoje pie.rdolenie mnie wku.rwia, bo jest złośliwą naroślą na psychice Polaków,  którym się wydaje, ze Francuzi to pi.zy, co wywieszają białe flagi i że nas zawsze zdradzali. Bo cholernie bym się zdziwił,  gdyby źródło twoich uprzedzeń było inne, niż "zdradzili nas przy okazji II wojny światowej" . 

 

Francja jest w dużej mierze niezależna surowcowo od Rosji, mają swój atom, mają gaz z Afryki Północnej,  znacznie łatwiej im będzie poprzecinać gospodarcze więzy z ruskimi, niż Niemcom. Aż by się prosiło o sojusz z nimi, ale takie bezmyślne powtarzanie prl-owskiej propagandy weszło w krew, oj weszło. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Też nie rozumiem uprzedzeń co do Francji, nie rzucili się nam do pomocy podczas IIWŚ, ale też nie rzucili się do obrony swojego kraju jednak to już jest temat na dłuższą dyskusję. A tak poza tym cudny kraj i wbrew pozorom waleczny z masą sukcesów na koncie. A przede wszystkim jest to jedna z potęg europejskich i należy mieć z nimi dobre kontakty zwłaszcza jak się jest krajem niezbyt rozwiniętym gospodarczo jak Polska. 

Odnośnik do komentarza

Nie byłoby czego bronić w '39, gdyby Francuzi nie pomogli nam obronić się przed bolszewikami kwotami i uzbrojeniem wartości większej niż cały budżet państwa polskiego. 

 

No i Karim Benzema. Nie można o nim zapomnieć. Jest Francuzem, a to znaczy,  że Francja musi być choć trochę wspaniala. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Blaise napisał:

 

No i Karim Benzema. Nie można o nim zapomnieć. Jest Francuzem, a to znaczy,  że Francja musi być choć trochę wspaniala. 

Wspaniały człowiek! Chlop zarabia miliony euro ale dla pary groszy kradnie telefon by później szantażować kolegę z drużyny jego sex taśma:facepalm:

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, _Red_ napisał:

IMG_20220711_082830.thumb.jpg.52a3d89787f7f452517e5652e67a9011.jpg

 

 

Tragiczny początek tygodnia na wiborowym parkiecie :nosacz2:

 

Jeszcze się człowiek nie zdążył nacieszyć toyotowskim kontem wiborowym, a tu już na czerwono... Zawsze pod górkę. :D

Ale przynajmniej na 3 miechy 7,05% zablokowane. Nie wierzę, że później zejdzie jakoś istotnie niżej... Nie zejdzie, prawda? Prawda? :D

 

Odnośnik do komentarza
13 hours ago, Blaise said:

Mam zwyczaj przypie.rdolic się do osób,  które gadają bzdury. Pewnie nie wiesz, że Francja po 2014r. nie wysyłała broni na podstawie nowych kontraktów,  tylko dokończyła wysyłanie na podstawie tych porozumień,  ktore zawarto przed inwazją na Krym. Co ciekawe, Ukraińcy po 2014r. też wysyłali broń ruskim, i to nie w małych ilościach.  W odpowiednim temacie w hp znajdziesz rzetelna twitterowa nitkę z danymi. 

 

A twoje pie.rdolenie mnie wku.rwia, bo jest złośliwą naroślą na psychice Polaków,  którym się wydaje, ze Francuzi to pi.zy, co wywieszają białe flagi i że nas zawsze zdradzali. Bo cholernie bym się zdziwił,  gdyby źródło twoich uprzedzeń było inne, niż "zdradzili nas przy okazji II wojny światowej" . 

 

Francja jest w dużej mierze niezależna surowcowo od Rosji, mają swój atom, mają gaz z Afryki Północnej,  znacznie łatwiej im będzie poprzecinać gospodarcze więzy z ruskimi, niż Niemcom. Aż by się prosiło o sojusz z nimi, ale takie bezmyślne powtarzanie prl-owskiej propagandy weszło w krew, oj weszło. 

O to mi chodziło. O argumentację. 

 

12 hours ago, Ukukuki said:

Też nie rozumiem uprzedzeń co do Francji, nie rzucili się nam do pomocy podczas IIWŚ, ale też nie rzucili się do obrony swojego kraju jednak to już jest temat na dłuższą dyskusję. A tak poza tym cudny kraj i wbrew pozorom waleczny z masą sukcesów na koncie. A przede wszystkim jest to jedna z potęg europejskich i należy mieć z nimi dobre kontakty zwłaszcza jak się jest krajem niezbyt rozwiniętym gospodarczo jak Polska. 

Moim zdaniem to tak nie do końca, że nie bronili się. Bronili się i to bardzo mocno. Po prostu Niemcy byli wtedy dużo lepsi pod praktycznie każdym względem od Francuzów. 

Koniec OT

Mi jeszcze czynsz z wynajmu starcza na pokrycie raty, ale jak tylko skończy się umowa jednej osobie we wrześniu i drugiej w grudniu to natychmiast podnoszę, bo jak wejdzie czynsz zimowy do spółdzielni to już będę dopłacał, a nie chce być chujem,  zrywać im umowę i kazać nową podpisywać na wyższej stawce.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.07.2022 o 08:25, balon napisał:

Chciałbym tylko przypomnieć, że ta nowa „polityka” cenowa rządu (jej road map) została już określona w 2020 czyli przed wojną

 

Niemcy to już rok temu odpalili kampanie informującą obywateli co ich czeka w przypadku nadchodzących blackoutów:

 

 

 

 

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Sedrak napisał:

 

Mi jeszcze czynsz z wynajmu starcza na pokrycie raty, ale jak tylko skończy się umowa jednej osobie we wrześniu i drugiej w grudniu to natychmiast podnoszę, bo jak wejdzie czynsz zimowy do spółdzielni to już będę dopłacał, a nie chce być chujem,  zrywać im umowę i kazać nową podpisywać na wyższej stawce.


Ja podniosłem stawkę na obu mieszkanich o 300 zł. Oba spłacone ale trzymam się rynkowych cen. 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Ukukuki said:


Ja podniosłem stawkę na obu mieszkanich o 300 zł. Oba spłacone ale trzymam się rynkowych cen. 

Poczekam do września i zobaczę jak sprawy się potoczą. Ja zapewne skorzystam z wakacji kredytowych i w grudniu (mija ja mi 3 lata od wzięcia kredytu) trzeba się brać za nad płacenie. 

Chociaż z tyłu głowy jest jeszcze wesele i kupno jeszcze jednego mieszkania pod wynajem. 

Ale patrząc jak u mnie się kręci biznes to może być ciężko.

Odnośnik do komentarza

Pal licho tych co posiadają kilka mieszkań, ale boję się, że znowu będzie to uwarunkowane dochodem.

 

Inna sprawa, że nic z 4 miesięcy wakacji obiecanych w tym roku, ja płacę ratę 30 danego miesiąca więc MOŻE uda się w sierpniu złożyć, a może nie. Bo to ma być 2 razy w każdym kwartale, więc zapewne nie uda mi się w tym roku mieć 4 miesięcy wakacji.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Shago napisał:

Ktoś wierzy jeszcze, że te wakacje jak przejdą, to będą dla każdego? Nie wiem czy osoby posiadające kilka mieszkan nie mają być wyjęte z tego.. Tak przynajmniej chodziły słuchy. 

 

Martwię się, że banki będą starały się też odstawiać różne fikołki np zmiana promocyjnej marży na standardową bazową (przynajmniej dla umów ze zmiennym oprocentowaniem, a takie wyjściowo były często gęsto bardzo wysokie) lub inne triki na dodatkowe opłaty. No nie widzę tego, że nagle z uśmiechem na twarzy będą sponsorować każdemu wakacje kredytowe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...