Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, _Red_ napisał:

Ogólnie rozumiem, że chujowa sytuacja z tymi ratami, ale czytam wpis na Linkedin p r a w n i c z k i, która mówi, że szykuje pozew do banku, w którym ma kredyt.
Dlaczego? Bo jak to tak, że 0.2% było jak brała kredyt, a teraz jest ponad 7%. Przecież no chyba normalne byłoby max 5%, NO ZGODZICIE SIĘ ZE MNĄ?

Potem miesza się, że kredyt brała w 2017, a wtedy stopy wcale nie były bliskie zeru. No wytknęło jej tysiąc osób brak logiki i znajomości ekonomii, a także co zabawne - brak zrozumienia czytania umów na temat oprocentowania ZMIENNEGO (co u prawnika jest smutne), no to damulka życzyła miłego dnia hejterom (dobre określenie jak jesteś głąbem, nie masz racji i ktoś cię naprostowuje xD) i zablokowała komentarze.

No ja jebie, też absolwentka Uniwersytetu dr. Misiewydaja ("a mi się wydawało że to tyle nie może wzrosnąć, więc ich pozwę").

I co tu bank winny, jak to Glapex podnosi bazę. To już prędzej NBP można by sądzić grupowo za destabilizację i gadanie "nie będziemy nic podnosić, to szkolny błąd bla bla"

Jestem jak najbardziej za tym, aby kredyty były możliwe na stały procent, tak by każdy w miarę przewidywał swoje możliwości. Ale argument jak powyżej to w sądzie można tylko się pośmiać. Ja mam GPW pozwać za 30% mniej w moich papierach? No przecie rosło i rosło, kupiłem i padło, ej no tak się nie robi.

Jakby byla dobrym prawnikiem to bralaby pod korek pożyczki w bocianach, spłacała tylko kapitał główny, a potem czekała na pozew i wygrywała podnosząc zarzut (choć sąd w sumie z urzędu to powinien zauważyć), że postanowienia dotyczące prowizji, ubezpieczenia czy innych pakietow są abuzywne, więc nie wiążą, więc pozostaje do splaty pozyczka plus oprocentowanie.  Wysokie, bo wysokie, ale można wziąć kolegę czy koleżankę mecenasa/mecenaske na zastepstwo, by nabić koszty, zapłacić jej za vat, a reszte do kieszeni. Nie mówiąc o przedterminowej splacie golego kapitału,  bo wtedy to sie w ogole ru.cha bociana i Providenta

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Shago napisał:

Linkedin jest dobry, jak jesteś programistą: możesz nic nie robić, zaznaczone, że nie szukasz pracy, wystarczy mieć tylko aktualne umiejętności/historię kariery, a sami będą pisać/dzwonić rekruterzy

 

Obalam, pracuję we wsparciu i miesięcznie otrzymuję od rekruterów kilka ofert pracy. Ba, nawet już dzisiaj na jedną odpisałem, bo w sumie to niedługo pyknie mi rok i dobrze byłoby się zabezpieczyć jakby firma nie podniosła mi wynagrodzenia. :lapka: 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W linkedinie najgorsze są posty jakiś stażystów albo studenciaków, którzy piszą eseje o delightful opportunity i transcending experience po zakończeniu summer internshipu xD albo wrzucenie certyfikatu Coursery bo chłop ukończył kurs trwający parę godzin.

 

Większość rekruterów działa na linkedinie, więc nic nie szkodzi te konto mieć ale nie zaglądać na walla by nie dostać nowotworu. Zapewne większość zapytań od rekruterów będzie nietrafiona, ale wystarczy jedna dobra rozmowa i nawet jeśli dana oferta wam nie podpasuje to wasz telefon będzie latał w ich bazie danych i odezwą się za jakiś czas, już bez męczenia buły na linkedinie. Tak było u mnie, w lato 2019 odezwał się ktoś do mnie na linkedinie, pogadaliśmy i dana oferta nie pasowała mi, ale 3 miesiące później zadzwonili do mnie i umówili mnie na rozmowę z moją aktualną firmą, gdzie jestem bardzo zadowolony z rozwoju i kasy. Z tym że jestem programistą, więc może dlatego mam pozytywne odczucia.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, grabipl napisał:

Nie wiem w jakim temacie zapytać, więc zapytam tu. Gdzie najlepiej wymieniać walute? Wcześniej korzystałem z cinkciarza, ale teraz widze ładne prowizje z ich strony

Ja od kilku miesięcy wymieniam na walutomacie, bo mają lepszy kurs niż cinkciarz, a i prowizja mała. Revolut daleko w tyle pod względem kursu.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, MaZZeo napisał:

Chciałbym wierzyć że jeślii planują koniec cyklu podwyżek to jest to spowodowane sygnałami z firm które nie są już dłużej w stanie obsłużyć długu, ale zapewne to jest pisowski jakośtobędzizm.


Zaczyna się powoli, pisowski lot do kampanii wyborczych. To jest narazie wyjazd z hangaru. 
 

Zobaczycie, że będzie to co już pisałem. Do końca roku może jeszcze coś w górę, ale od nowego roku (max od marca), zacznie się obniżanie s%, uchwalanie na szybko ustaw z dofinansowaniami do budowania, czy kupna nieruchomości.
 

Potem we wrześniu Kaczan powie  „i co? Kryzys na świecie a u nas wszystko na zielono się robi!”  i cyk pisowski beton + „obiektywni” niezdecydowani tajp RAU   (którzy ofc nigdy nie głosowali na nich) znowu im wygrają wybory :( 


 

Spoiler

Liczę, że się bardzo mylę :( 

 

Odnośnik do komentarza

Tyle afer już było i to mega poważnych w porównaniu z bekowymi i nieszkodliwymi ośmiorniczkami, że dawno straciłem nadzieję na odsunięcie tego parującego gówna z nowogrodzkiej od władzy. Jedyny ratunek to chyba ich zapakować w samolot i zrobić remake smoleńska. Kaczyński to kurwa najgorsza, ale kutas dobrze zniuchał co przemawia do prostaków + ogarnięcie tvp jako platformy bezczelnej propagandy i mamy zabetonowane 30+ % głosów. Niby można się łudzić, że "młodzi" ich pogonią, ale wśród młodych to też masa beneficjentów mopsu, 500+, a ta "yntelygencka" część to woli zachlać pałe w sobote i potem kacować w niedzielę wyborczą zamiast iść do urny.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, balon napisał:

 

Potem we wrześniu Kaczan powie  „i co? Kryzys na świecie a u nas wszystko na zielono się robi!”  i cyk pisowski beton + „obiektywni” niezdecydowani tajp RAU   (którzy ofc nigdy nie głosowali na nich) znowu im wygrają wybory :( 


 

  Ukryj zawartość

Liczę, że się bardzo mylę :( 

 

 

Oho, i kolejny, który ma ból dupska o to, że ktoś ośmiela się mieć odmienne zdanie w sprawie niektórych polityków, które jest odmienne od tutejszego kręgu wzajemnej adoracji. Nie masz typie bladego pojęcia na kogo głosowałem, ale będziesz wyzywał od jakiegoś "pisowskiego betonu". Gratulacje, udowadniasz, że próba politycznej dyskusji na tym forum nie ma najmniejszego sensu i panuje tu taki sam ściek jak wszędzie indziej: "Jebać pis" vs "Jebać PO".

  • Plusik 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...