Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Czoperrr napisał:

Powell mówił, że wszystko w porządku i inflacja jest tylko tymczasowa. Brak podwyżki stóp procentowych oraz kontynuacja drukowania 120 miliardów $ miesięcznie w celu kupowania aktywów :)

 

Przy takim dlugu nawet niewielkie podniesienie stop daloby ogromny wzrost kosztow jego obslugi. Moim zdaniem to koniec dolara, kwestia czy USA sie z tym pogodzi (nie sadze), czy wywolaja kolejna wojne.

Odnośnik do komentarza

Zamierzam przeznaczyć pieniądze na akcje. Przemysł kosmiczny jako długa inwestycja i troszkę na takie krótkie strzały w inne sektory.

Jeszcze jednak czytam i bawię się w największym domu aukcyjnym w EU czyli +500.

Kosmos to jest przyszłość i złote lata nadchodzą, gdzie już w tym momencie dzieje się bardzo, bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
On 7/18/2021 at 12:22 AM, Jordanensis said:

Zamierzam przeznaczyć pieniądze na akcje. Przemysł kosmiczny jako długa inwestycja i troszkę na takie krótkie strzały w inne sektory.

Jeszcze jednak czytam i bawię się w największym domu aukcyjnym w EU czyli +500.

Kosmos to jest przyszłość i złote lata nadchodzą, gdzie już w tym momencie dzieje się bardzo, bardzo dużo.

to the mooooon?

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, _Red_ napisał:

Spojrzalem w obligacje inflacyjne kupione w zeszlym roku i od tego roku już są indeksowane inflacją (w pierwszym byly po 1.5%). Wychodzi 5.6% co jest nawet niezłą opcją jak na prostą lokatę w obecnych warunkach ekonomicznych.

Dla pobierających 500+ są jeszcze lepsze 12-letnie z większą bazową stopą zwrotu ponad inflację niż 10-letnie EDO, można kupić za cały okres świadczenia wstecz

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Fuck, nowy ład ma uniemożliwić sprzedawanie aut wykupionych z leasingu bez płacenia podatku dochodowego (od stycznia 2022).

Do tej pory każdy mógł wykupić auto z leasingu, faktury nie rozliczać (więc auto stosowane jest jako prywatne) i po 6 miesiącach sprzedać je jako osoba prywatna bez konieczności płacenia PITa.
Teraz już tak nie będzie i dajmy na to wykupię auto w połowie 2022 za cenę jednej ostatniej raty, a następnie będę chciał komuś opchnąć (nieważne czy po 6 miesiącach czy po 3 latach) to cała cena sprzedaży będzie przychodem z działalności i od niej do zapłaty podatek (bo kosztu nie ma żadnego z takiej transakcji - chyba że liczyć kwotę jego wykupu z leasingu czyli ok 1200 zł :dafuq:)
Z jednej strony uszczelnianie furtek jestem w stanie zrozumieć, ale z drugiej zabierają znowu coś, co działało legalnie i pozwalało chociaż trochę odciążyć się podatkowo. Yebani...

Pozostanie jeździć autem kolejne lata aż będzie warte kilka tysięcy i tyle.

No chyba że np. zrobią to tak, że ostatnia rata wykupu auta na własność to np te 1200 zł, ale wtedy mogę wpisać w KPIR realną wartość auta wg tego rocznika (np. 30.000 zł) i od niej liczyć dalej amortyzację. Bo inaczej co - koszt zakupu 1200 zł, amortyzacja liczona od 1200 zł a jak sprzedam komuś za 30.000 zł to nagle od prawie całej tej kwoty podatek dochodowy? Poebane.

  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dokladnie. To jest dramat. Dobrze, że Skodę spłaciłem w tym roku, a nie kolejnym tak jak miałem pierwotnie wzięty leasing. Tym bardziej, że jestem vatowcem. Od przyszłego roku schodzę z niego, bo teraz to już bez sensu, a auto zastanawiam się czy nie kupić czegoś za gotówkę i trzymać po prostu z 5 lat i spokojnie amortyzować.

 

Odnośnik do komentarza
On 8/3/2021 at 8:44 PM, _Red_ said:

Fuck, nowy ład ma uniemożliwić sprzedawanie aut wykupionych z leasingu bez płacenia podatku dochodowego (od stycznia 2022).

Do tej pory każdy mógł wykupić auto z leasingu, faktury nie rozliczać (więc auto stosowane jest jako prywatne) i po 6 miesiącach sprzedać je jako osoba prywatna bez konieczności płacenia PITa.
Teraz już tak nie będzie i dajmy na to wykupię auto w połowie 2022 za cenę jednej ostatniej raty, a następnie będę chciał komuś opchnąć (nieważne czy po 6 miesiącach czy po 3 latach) to cała cena sprzedaży będzie przychodem z działalności i od niej do zapłaty podatek (bo kosztu nie ma żadnego z takiej transakcji - chyba że liczyć kwotę jego wykupu z leasingu czyli ok 1200 zł :dafuq:)
Z jednej strony uszczelnianie furtek jestem w stanie zrozumieć, ale z drugiej zabierają znowu coś, co działało legalnie i pozwalało chociaż trochę odciążyć się podatkowo. Yebani...

Pozostanie jeździć autem kolejne lata aż będzie warte kilka tysięcy i tyle.

No chyba że np. zrobią to tak, że ostatnia rata wykupu auta na własność to np te 1200 zł, ale wtedy mogę wpisać w KPIR realną wartość auta wg tego rocznika (np. 30.000 zł) i od niej liczyć dalej amortyzację. Bo inaczej co - koszt zakupu 1200 zł, amortyzacja liczona od 1200 zł a jak sprzedam komuś za 30.000 zł to nagle od prawie całej tej kwoty podatek dochodowy? Poebane.

Ja już czytam o takich akrobacjach że najlepiej przejść na ryczałt (o ile jest taka możliwość oczywiście) w roku w którym następuje wykup, po czym zrobić cesję dla przedsiębiorcy na ryczałcie niebędącym vatowcem, a na samym końcu darowiznę :D. Aż mnie głowa rozbolała od próby ogarnięcia tego. Planowałem właśnie kupić sobie w końcu aŁtko, zresztą jestem na liniówce właśnie z tego powodu, a tu taki zonk odjebali. ***** ***

Edytowane przez _Shaman_
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Panowie @Czoperrr i reszta forumowych maklerów. Wymyśliłem sobie na urlopie, że chyba zacznę grać na giełdzie, aby chociaż cześć oszczędności „uchronić” od inflacji, a przy tym poczuć ten dreszczyk emocji, a może z czasem zacząć robić naprawdę dobrą kasę z tego. :problem:
 

Problem w tym, że totalnie się na tym nie znam. Miałem pół roku o giełdzie na studiach i thats all (okey jeszcze grałem na giełdzie Kaczora Donalda :kaz: . 
Możecie polecić jakieś dobre książki/materiały, portale na start, chodzi mi o polskie indexy. Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny! 
Od jakich sum zaczynaliście? Ja chciałbym tak do 20 tys mieć do zabawy i inwestowania. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Mustang napisał:

No właśnie, chciałem zadać podobne pytanie. Bo te wszystkie analizy techniczne oraz teoria, a potem śledzenie cen, są niezbędne dla spekulantów, tymczasem zainwestować długofalowo w firmy z branży X i Y może każdy.

Szczerze to ja muszę poznać z czym to się je aby moc odp. na te pytanie :)
Mustang, a ty coś grasz? Kto jeszcze prócz Czoperrra i Grabka z FPE grywa na giełdzie?

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, balon said:

Mustang, a ty coś grasz? Kto jeszcze prócz Czoperrra i Grabka z FPE grywa na giełdzie?

Gram na Xboksie, na giełdzie to tylko inwestuję sobie na długi termin, szkoda mi nerwów na jakieś spekulacje i nie chcę za bardzo się w to angażować. Ale nie mówię, że jest to złe, może przechodzę obok większego zarobku, po prostu nie chcę z grania na giełdzie robić jakiejś obsesji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...