Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Ukukuki napisał:

Ci do drugiego członu, mam ratę na kilka tysięcy ale na stałe oprocentowanie więc i tak mi raty nie podniosą. 

Z ciekawości co to za kredyt, na który nie mają wpływu podwyżki stóp procentowych/wibor? 
Nie jestem specem od kredytów, ale coś tam się orientuje i nie słyszałem o takiej „kresce”. 
Kredyt dla posłów? :)

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, balon napisał:

Z ciekawości co to za kredyt, na który nie mają wpływu podwyżki stóp procentowych/wibor? 
Nie jestem specem od kredytów, ale coś tam się orientuje i nie słyszałem o takiej „kresce”.

 

O oprocentowaniu stałym, po prostu. Podwyżki stóp nie mają wpływu na oprocentowanie, jedynie może spać kiedy stopy by spadły na tyle, że umowne % przekroczy maksymalną stopę odsetek. Polska jest bodajże na 1 albo 2 miejscu od końca w udziale kredytów ze stałym % jeśli chodzi o hipoteki (1-2%). A dla porównania w takiej Belgii, Niemcach, Czechach stałe % to ponad 90% całego portfela hipotek.

Edytowane przez Rudiok
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, balon napisał:

Lol nie wiedziałem, że są takie hipoteki w PL. Ofc znam ze stałym oprocentowaniem banku, ale nie znałem takich na które nie mają wpływu stopy. Możesz podrzuci przykład/ofertę takiego kredyty. Z ciekawości sprawdziłbym sobie jego warunki. 

 

https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/oferty-i-oprocentowanie-stale

 

Największy minus, że w PL to max na 5 lat więc jak później dopierdolą :headbanger:

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

W sensie w papierach finansowych, które można łatwo upłynnić (a nie w rekordowo tanich kredytach na mieszkania przy rekordowo wysokich cenach nieruchomości), złoto też jest pod tym wzgledem dobre bo można opylić bez problemu. Jestem tez pozytywnie zaskoczony obligacjami, których część po roku mam na ponad 9%.

 

31 minut temu, krupek napisał:

 

W sensie, żywy cash fizycznie, czy na koncie?

Też ostatecznie się wstrzymałem z jakimiś inwestycjami, jedynie zasoby złota planuję powiększyć w najbliższym czasie.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Rudiok napisał:

 

https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/oferty-i-oprocentowanie-stale

 

Największy minus, że w PL to max na 5 lat więc jak później dopierdolą :headbanger:

Ale to jest kaszak. Nie dość, że tylko 5 lat, to RSO jest wysokie jak na hipotekę. Czyli chyba wiem dlaczego o nim nie słyszałem, bo nie chciałem tego nawet kodować…

Odnośnik do komentarza

Na bank nie, to lokata w formie produktu inwestycyjnego na zasadzie funduszu inwestycyjnego. Nie ma zagwarantowanego zysku i nie ma dla niej przewidywań. Wysokość kwoty startowej jest ograniczona, nie pamiętam już do jakiej kwoty, ale na pewnie mniejszej niż 50k. Okres obowiązywania jest na minimum 3 lata, a wcześniejsza rezygnacja jest obciążana sporymi karami. Takie lokaty dobierają indywidualnie dla klientów w zależności od stażu współpracy, udziału w produktach inwestycyjnych i zasobu konta oszczędnościowego.

 

Dobra, trochę pojebałem, tam jest oprocentowanie do 30%, nie ma dolnej granicy, czyli równie dobrze może wynieść marną wartość xd

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Z ciekawości co to za kredyt, na który nie mają wpływu podwyżki stóp procentowych/wibor? 
Nie jestem specem od kredytów, ale coś tam się orientuje i nie słyszałem o takiej „kresce”. 
Kredyt dla posłów? :)


Tak jak koledzy pisali, można dostać też na 7 lat. Co do opłacalności, na całym kredycie wychodziło mi tylko kilka tysięcy różnicy więc decyzja była bez problemowa. 
 

Co do kredytów polecam dobrego doradcę, goście potrafią za relatywnie małe pieniądze załatwić dobre warunki kredytu. Chociaż ostatnio to się zmieniło i jest ssanie na rynku na ich usługi to i ceny podnieśli. 

Odnośnik do komentarza

Koszta kredytu w sumie głównie zależą od okresu. U mnie ta różnica była na tyle mała ,że nie ryzykowałem. Co innego brać kredyt przy rekordowo niskich stopach (wiadomo ,że już nie spadną), dlatego nie miałem dylematu. 
 

Oczywiście kredyt ze stałą wychodził drożej ale dla mnie ta różnica była na tyle mała ,że wolałem nie ryzykować. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Ale to jest kaszak. Nie dość, że tylko 5 lat, to RSO jest wysokie jak na hipotekę. Czyli chyba wiem dlaczego o nim nie słyszałem, bo nie chciałem tego nawet kodować…

Już raz było Ci tłumaczone balon ze kredyty ze stała stopa są tylko gotówki. Hipoteki raczej nie trafisz. 
 

Wtedy tak samo się uczepiłes tych hipotecznych jak teraz a przecież ukukuki nigdzie nie napisał ze to hipo kredyt.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Ukukuki napisał:


ale ja w swoim życiu już drugie hipo ze stałą mam. 

No ale na 5 - 7 lat? To jak gotówka. Hipoteczny to taki 15 - 20 lat plus

Chodzi o to ze nie wyceniasz zabezpieczenia stopy powyżej 10 lat żeby nie było negatywnej wyceny instrumentu. 

A i to nie jest tak ze nie ze masz stała stopę tylko rowna ratę? Nie chce Cie urazić ale ludzie często to mylą.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, LiŚciu napisał:

No ale na 5 - 7 lat? To jak gotówka. Hipoteczny to taki 15 - 20 lat plus

Chodzi o to ze nie wyceniasz zabezpieczenia stopy powyżej 10 lat żeby nie było negatywnej wyceny instrumentu. 


A tego nie wiem, pisze hipoteczny xd Niedługo czeka mnie kredyt na około 15 lat więc będę się martwił później. 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, LiŚciu napisał:

No ale na 5 - 7 lat? To jak gotówka. Hipoteczny to taki 15 - 20 lat plus

Chodzi o to ze nie wyceniasz zabezpieczenia stopy powyżej 10 lat żeby nie było negatywnej wyceny instrumentu. 

A i to nie jest tak ze nie ze masz stała stopę tylko rowna ratę? Nie chce Cie urazić ale ludzie często to mylą.

Hipoteka to nie długość, a forma zabezpieczenia. 
Przecież Rudiok dał nawet link są więc obecnie takie twory na 5 lat. Przy obecnej tendencji rosnących stop ma to jakiś sens, choć RSO w okolicach 10% to dla mnie lekki mech jak na hipotekę. 
 

Btw ja się nie uczepiłem hipotecznych, tylko że my tu w 99% przypadkach o takich piszemy. Nikt „nie rozpacza”, że mu rata XBOX pójdzie do góry o 20 zł, tylko rata za mieszkanie/dom po ‚ kilka set+ zł na miesiąc. 
 

Szczerze to dla mnie nie istnieją inna formy finansowania jak hipoteka lub  firmowe leasingi (choć ostatnio nawet auto wziąłem za gotówkę bo widziałem, że będą cyrki ze stopami + nowym ładem). Resztę albo biorę za gotówkę, albo nie kupuję jak mnie nie stać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tym kupowaniem mieszkań za gotówkę to trzeba tez wziac pod uwage, ze gdybym teraz pozbyl się calej poduszki finansowej na jakieś lokum to oznacza dla mnie stratę w postaci braku odsetek, a to juz koszt podobny do odsetek od kredytu. Trzeba by szybko je wynająć i liczyć na podobną stopę zwrotu jak i wzrost wartości nieruchomości. Wolalbym chyba kredyt hipo i nadpłacac nadwyżkami stopniowo niż spłukać się do zera. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...