Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

<trigger mode on>

 

Nie mówiąc już o tym, że jakby nie kasa napompowana przez to złe peło-peslele to chuja mógłby kupić a nie Borsuki. I też wielki sukces, Rau pojechał do... Iranu po... fotkę. No ja pierdole. Zjebali stosunki polityczne z całym światem, kiedy to za peło było dobrze, a teraz na świecie mylą nas z ruskimi i kojarzą z zasikanym dyktatorem bez zębów. No sukces nad sukcesy.

 

Kaczyński to widzę mocno wytresował co niektórych. Banda dzieciaków i ignorantów. Albo mózg przeżarty przez tvp, albo mieliśmy ze 3 lata jak były czasy peło-psle... albo żarliście gruz za PO a teraz macie chociaż na browara, bo "pis daje 500+". Zero szacunki dla was, bo jesteście tak samo winni obecnej sytuacji w kraju co pis. Jak kiedyś afera to było nie wpisanie zegarka w oświadczenie. A teraz? Działki na żonę, interesy z handlarzami bronią, znikające kasety, zeznań podatków to już nawet nie pokazują, bo po co? O połowie i tak nie wiemy, a to i tak nie jest najgorsze, bo te cymbały zaglądają babom w majty i dobrali się w szkołach do dzieci indoktrynując po swojemu i ucząc o bohaterstwie kaczyńskich. Jebane kuhrwy.

 

Czy bardziej wracając do tematu - inflacja i raty kredytu o 200% w górę, bo ten yebany spaślak z NBP miał rozkaz z góry, żeby kłamać s prawie inflacji, a potem jak było za późno to się jastrzębiowi przypomniało o stopach procentowych. 

 

 

 

macie swoje PO=PiS frędzle. 

 

<trigger mode off>

Odnośnik do komentarza

PiS co najwyżej paru rzeczy nie spierdolił porządnie i to jedynie można uznać za względny sukces. A odnośnie Baltic Pipeto za czasów PO też wtedy był na tapecie, tylko właśnie w wyniku kryzysu w 2009 roku temat zawieszono ze strony konsorcjum, nie ze strony rządu PO.

 

Przypominam że to Tusk chytrusek przeprowadził nas przez kryzys światowy w 2008-2010 suchą nogą, nieodczuwalnie dla nas, ewenement na skalę europejską jak nie światową. Tymczasem stary odklejeniec karakan wywołał kryzys w kraju i roztrwonił pieniądze z okresu hossy na kupowanie głosów patusów zamiast przygotowywać się na ciężkie czasy inwestycjami. CPK i Pałac Saski to nie inwestycje.

 

Nie spotkałem osoby która w ostatnim czasie nie narzekała mi na obniżony standard życia i problemy gospodarczo-społeczne wywołane przez PiS. To że te kraj z gówna i dykty się jeszcze trzyma to zasługa jedynie mądrze pracujących ludzi i przedsiębiorstw którym się chce.

 

Jakiekolwiek sprowadzanie PO i PiSu do wspólnego mianownika powinien być nagrodzony dobrze rozpędzonym jebnieciem baranka w ścianę.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, gtfan napisał:

Rozumiem że na tle partaczy z PiS nawet PO z perspektywy czasu nie wydaje się złą partią, ale w swoim czasie ilość rzeczy które zjebali i okazji które zmarnowali nie pozwala patrzeć na nich inaczej niż jak na "mniejsze zło".

Na nich nie trzeba patrzeć, jako mniejsze zło, na nich wystarczy patrzeć jako brak Kaczyńskiego i to jest już wielki sukces. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kaczyński to okropna karykatura człowieka, żenujący człowiek nie potrafiący odnaleźć w prawdziwym życiu. Okropny, zacofany o żałosnej aparycji i irytującym głosie. Widać już także oznaki zaawansowanej demecji starczej. Jak Ci kurwa debile, polacy, mogą cały czas na niego głosować i śpiewać mu peany?!

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Adam GlapJńskJ said:

Jak tam raty? Mi zeszła z konta lipcowa i czekam aż moj wspaniały bank uraczy mnie dzisiaj zaktualizowaną po 3 miesiącach ratą krechy. :smutas: :lapka:

No ja miałem aktualizację miesiąc temu, kolejna we wrześniu. Ciekawe o ile w czwartek glapa podniesie stópki, ale zakładam 125pp ze względu na sierpniową przerwę.

kutasy, a wakacji kredytowych jak nie ma tak nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, gtfan napisał:

zawieszenie Baltic Pipe było ze strony polskiej (chyba PGNiG) a nie ze strony tajemniczego "konsorcjum".

 

Cytat

Projekt został zawieszony 29 kwietnia 2009 roku (a więc faktycznie za rządów koalicji PO-PSL) przez uczestników konsorcjum. Jako przyczynę zakomunikowano zmianę warunków makroekonomicznych oraz brak możliwości zapewnienia dostaw gazu, który miał być transportowany poprzez Baltic Pipe. W tym przypadku umowa została zerwana przez spółki norweskie (OGP GAZ-SYSTEM SA oraz Energinet.dk). Strona polska podejmowała starania o dalszą realizację i ukończenie projektu Skanled, jednak samodzielna realizacja wykraczała poza możliwości finansowe i organizacyjne PGNiG.


 

Wydać dobrze środki unijne tez trzeba umieć, tymczasem PiS wysrywa się na nie bo minister zero tak chce.

 

dla mnie rząd który nie robi prawie nic byłby lepszy od tych pisdzielcow.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Znowu poszly tez jakies zmiany w polskim wale bo chyba zlijwidowali te ulge dla klasy sredniej xD Albo i nie, jesli obnizka z 17 na 12 pit bedzie niekorzystna.

 

I to jest przyklad kokejny zerowych zmian jakie ten zje.bany rzad zrobil. System podatkwoy zawsze byl w pl skomplikowany to zamiast to rozplatac jeszcze bardziej namotali. No sle COS ROBIA wiec juz ku.rwa sukces w tvp.

Odnośnik do komentarza

Po obniżce pit próg pierwszy spada z 17 na 12% więc faktycznie parę stówek w portfelu mi zostanie (jako że usuwana ulga dla klasy średniej i tak nie działała), ale wciąż mniej niż przed ładem, skoro 9% składki zdrowotnej juz jest nieodejmowalne od podatku.

 

Do dupy tez to wpływa na sensowność IKZE, które pozwalało pomniejszać dochód wpłatami, ale skoro po 65 r.z. zabiorą 10% prowizji od aktualnej wypłaty, to przy 12% podatku korzyść robi się marginalna. Juz lepiej ciułać obligacje w IKE.

 

Kolejny plus żeby przejść na emeryckie pół etatu, nie wchodzić albo ledwo wtedy wchodzić w 32% i nie wkurwiac się już daninami.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Czoperrr napisał:

Ktoś z was już dostał nową wypłatę po tych zmianach? Ja jeszcze czekam.

 

Nie, będę miał z lipcową wypłatą. Z racji zarobków będę miał ładnego boosta, co do współki z podniesionym progiem podatkowym sprawia, że ja na tych wszystkich zmianach będę ładnie do przodu :kekw:.

 

Wakacje kredytowe? Od początku to wyglądało zbyt pięknie i pewnie się ugną bangsterom :frog:

Odnośnik do komentarza

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Chyba dosyć mocny sygnał czego oczekują inwestorzy. Osobiście obstawiam w górę 1% z racji braku posiedzenia w sierpniu.

 

Btw. wszyscy ciągle mówią o kredytach hipotecznych (wiadomo, najbardziej medialny temat), aczkolwiek zastanawiam się co leasingobiorcami na sprzęt agro(ciągniki/kombajny)/ciężarowy/dostawczy itp. Takich też musi to zaboleć. I serio ludzie wierzą, że takowi żeby ratować biznes nie przerzucą tego na użytkowników końcowych? Przecież to się kupy nie trzyma takie ciągłe podnoszenie :dunno:

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...