Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, Paolo de Vesir said:

 

a gdzie puszczasz swoje perełki? u mnie na Allegro wisi kilka gierek które nie są może białymi krukami, ale jakąś tam wartość kolekcjonerską maja (Project Zero 3 na PS2 czy Shattered Memories na PSP). Chciałbym to spieniężyć, bo wątpię żeby rosło w nieskończność jak Poczki. 

eBay. 

Odnośnik do komentarza

koniec koncow moze znajdziejsz jakiegos kupca ktory bedzie liczyl na wieksza znizke przy zakupie calej kolekcji i w zyciu nie zaplaci tego co sobie sam szacujesz. To nie sa dziela sztuki zeby mialy jakas ustalona wartosc, to ze jakies egzemplarze na ebayu stoja po $1k to nie znaczy ze za tyle sprzedasz bo one tam tez wisza miesiacami.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, ping napisał:

Z tym jest wszystko super, dopóki nie chcesz wyjść 'z towaru' - zwłaszcza po cenach 'rynkowych'.

Plus jestem sceptykiem, obawiam się, że za te 30 lat nikt nie będzie chciał famicomów, mvsów, ani gier z plejuwy.

Ja to traktuję jako graty, które w pewnym momencie stracą całą wartość, zaś jak bym miał sobie policzyć 'wartość teoretyczną', to pewnie już bym brał roczny sabbatical i zaczynał sprzedawać.

 

Jak się pozbywałem Arcade PCB + CPS to sprzedałem to w 3 miesiące i uzbierałem 70k na wkład. Nie wygląda to tak źle ale fakt faktem nie sprzedasz tego jak akcje czy krypto klikając w apce na telefonie. Trzeba popakować to i wysłać a przy płytach miałem sporo roboty bo to jednak jest duże dosyć. Przy Neo Geo MVS nie będzie problemu, schodzą jak złoto (miałem sporo dubli) tak samo z SMD czy SNES. Famicom może być problematyczny bo jest tego mnóstwo a większość gier jest mega tania. Takiego Samsona pewnie sprzedam za 900 zł ale jest też sporo gier które będą wisiały miesiącami za 10 zł. 

 

Mnie też ratuje to ,że jednak nie zbieram niszowych japońskich gierek :lapka: 

8 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

a gdzie puszczasz swoje perełki? u mnie na Allegro wisi kilka gierek które nie są może białymi krukami, ale jakąś tam wartość kolekcjonerską maja (Project Zero 3 na PS2 czy Shattered Memories na PSP). Chciałbym to spieniężyć, bo wątpię żeby rosło w nieskończność jak Poczki. 

 

Tylko ebay na niszowe gierki albo fora tematyczne. Schodzą jak złoto, allegro to słabe miejsce na niszowe i drogie gierki. Ja sporo handlowałem na Famicom World, www.neo-geo.com, arcade-projects i kulku innych forach. Mam też sporo kontaktów jeśli chodzi o arcade. A jak chcę sprzedać drogo to ebay tylko. Nie jest mile widziane sprzedawanie gierek na forach po cenach rynkowych ale wymiany są bardzo fajne i korzystne. 

Odnośnik do komentarza

Błędnie zakładasz, że siedzę wyłącznie na japońcach :lapka: większość to u mnie PALówki. Od jakiegoś czasu uzupełniam wydania NTSC-J bo albo innych nie ma, albo jakaś gre chce mieć w wielu wydaniach.

 

Jak pozbywalem się ciekawszych towarów to musiałem uciekać na ebay i fora tematyczne, Polacy nie wyłożyliby nawet 20 procent wartości. Na szczęście nikt mnie nie oszukał ale prowizja ebay, prowizja paypal i brak możliwości wypłaty z paypala w walucie (np. USD na konto a USD) to był dramat i niezbyt łaskawie patrzę na taką opcję.

 

Allegro to tylko na szybki cashout i oddawanie poniżej wartości. Nawet jak masz coś dwa razy taniej niż najtańsza oferta na ebay to potrafią płakać ze wezmą za 1/4 ceny. Leży mi kilka cartow na MVSa, może coś koło 20, do tego różne PCB - w kraju z tego nie wyjdę, a logistyka mnie zniechęca więc pewnie już zostanie :).

 

Jestem ciekaw jak wyjdą na zbieraniu spekulanci, teraz limitedruny i gry na switcha to modny towar, mi tez sporo gier z tych zrzutów dość mocno zdrożało - pytanie czy jak się ludzie nie zaczną wykruszać to ceny nie zejdą do normalnych poziomów.

 

Druga sprawa ze coraz częściej myśle o wyjeździe z tego kurwidołka i sprzedaż takiej ilości pudełek/zabranie ich ze sobą nie jest opcją.

Odnośnik do komentarza

Musiałbyś mnie zapoznać ze śmietanką z tajnej loży kolekcjonerów śmieci.

Cena czyni cuda - jak bym miał oddać za 25% wartości to by i w miesiąc wszystko znikło.

 

Dochodzi jeszcze ładunek 'emocjonalny'. Jestem zawodowo związany z grami od kilkunastu lat, w zbiorach mam jeszcze tytuły kupowane w latach 90. No ciężko zrezygnować, jak się coś lubi i siedzisz 'w branży'.

Odnośnik do komentarza

Ja wszystko po pożyczałem, a potem kupiłem ps2 i nie upominałem się o zwrot;/

 

same artworki dodawane do pudełkowego MGSa widziałem za 100 dolców na ebay:(

 

a miałem wszystkie części FF i inne chińskie cuda z importu

 

ps. w ogóle co kiedys ludzie mieli z tym nie oddawaniem pożyczonych rzeczy?;/ pożyczyć komuś gierkę to jak oddać za free, a jak się upomniałeś to jakbyś matkę zabił 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, ping napisał:

Plus jestem sceptykiem, obawiam się, że za te 30 lat nikt nie będzie chciał famicomów, mvsów, ani gier z plejuwy.

 

A mi się wydaje, że się na tym dorobisz za te 30 lat @ping To dużo czasu i wtedy już edycji pudełkowych z pewnością nie będzie. Wjedzie jakiś onanista i za grube $$$ odkupi Twoją imponującą kolekcję. Spokojnie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Cytat

Z dniem 1 lipca 2022 roku rozpoczyna się sprzedaż nowych emisji

Trzymiesięcznych oszczędnościowych obligacji skarbowych o oprocentowaniu stałym (OTS1022). Cena sprzedaży - 100,00 zł. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 3,00% w stosunku rocznym. Odsetki są należne i wypłacane wyłącznie przy wykupie obligacji.

Rocznych oszczędnościowych obligacji skarbowych  o zmiennym oprocentowaniu (ROR0723). Cena sprzedaży - 100,00 zł. W pierwszym miesięcznym okresie odsetkowym oprocentowanie wynosi 6,00% w stosunku rocznym. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie jest wyznaczane na podstawie stopy referencyjnej NBP. Odsetki są wypłacane co miesiąc.

Dwuletnich oszczędnościowych obligacji skarbowych  o zmiennym oprocentowaniu (DOR0724). Cena sprzedaży - 100,00 zł. W pierwszym miesięcznym okresie odsetkowym oprocentowanie wynosi 6,25% w stosunku rocznym. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie jest wyznaczane na podstawie stopy referencyjnej NBP i marży 0,25%. Odsetki są wypłacane co miesiąc.

Trzyletnich oszczędnościowych zmiennoprocentowych obligacji skarbowych (TOZ0725). Cena sprzedaży - 100,00 zł. W pierwszym sześciomiesięcznym okresie odsetkowym oprocentowanie wynosi 6,00% w stosunku rocznym. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie jest wyznaczane na podstawie wskaźnika WIBOR6M. Odsetki są wypłacane co pół roku.

Czteroletnich indeksowanych oszczędnościowych obligacji skarbowych (COI0726). Cena sprzedaży - 100,00 zł. Oprocentowanie w pierwszym, rocznym okresie odsetkowym wynosi 6,00% w skali roku. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie jest zmienne wyznaczane na podstawie wskaźnika inflacji i marży 1,00%. Odsetki są wypłacane co roku.

Emerytalnych dziesięcioletnich oszczędnościowych obligacji skarbowych (EDO0732). Cena sprzedaży - 100,00 zł. Oprocentowanie w pierwszym, rocznym okresie odsetkowym wynosi 6,25% w skali roku. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie jest zmienne wyznaczane na podstawie wskaźnika inflacji i marży 1,25%. Odsetki podlegają rocznej kapitalizacji i są wypłacane przy wykupie obligacji.

wyłącznie dla beneficjentów Programu 500+

Rodzinnych oszczędnościowych sześcioletnich obligacji skarbowych (ROS0728). Cena sprzedaży - 100,00 zł. Oprocentowanie w pierwszym, rocznym okresie odsetkowym wynosi 6,20% w skali roku. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie jest zmienne wyznaczane na podstawie wskaźnika inflacji i marży 1,50%. Odsetki podlegają rocznej kapitalizacji i są wypłacane przy wykupie obligacji.

Rodzinnych oszczędnościowych dwunastoletnich obligacji skarbowych (ROD0734). Cena sprzedaży - 100,00 zł. Oprocentowanie w pierwszym, rocznym okresie odsetkowym wynosi 6,50% w skali roku. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie jest zmienne wyznaczane na podstawie wskaźnika inflacji i marży 1,75%. Odsetki podlegają rocznej kapitalizacji i są wypłacane przy wykupie obligacji.

 

 

Co miesiąc to lepsza oferta. Rozwalę konto oszczędnościowe i w lipcu dobiorę kolejnych 4-letnich antyinflacyjnych na 6% w pierwszym roku, a w drugim to pewnie z 15% minimum będzie.

Odnośnik do komentarza

Liczę na to, że zasady zostaną takie, jak są, czyli od 1 lipca wskakujemy na ok. 7% do 100k (WIBOR 3M na 30 czerwca) i ok. 4% powyżej 100k (WIBOR 3M minus 3 p.p.). O ile ofertę tych obligacji traktują jak konkurencję, to nie mogą pogorszyć warunków moim zdaniem, bo już są tak elastyczne te obligacje, że jak dla mnie stanowią niezłą alternatywę dla konta oszczędnościowego czy lokaty.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, gekon napisał:

No ładne auta ostatnio mają, a co robi bank?

 

 

 

Mają konto oszczędnościowe indeksowane WIBORem 3M. Jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) alternatywa dla skarpety, przy zachowaniu pełnej elastyczności i dostępności środków. Kurier jak mi umowę przywoził miesiąc temu to się śmiał, że ostatnio to prawie tylko te umowy do ludzi wozi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Narodowy Bank Węgier podniósł stopę referencyjną aż o 185 pb., podczas gdy konsensus rynkowy przewidywał wzrost tylko o 50 pb. Od jutra główna stopa banku centralnego będzie wynosiła aż 7,75 proc., najwięcej od września 2009 r. Jest to 13. podwyżka z rzędu.

 

Przypominam, że w sierpniu nie ma posiedzenia RPP więc w lipcu glapa może dojebać podwójnie, na zapas.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...