Skocz do zawartości

Schorzenia po trzydziestce


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Prywatnie to pewnie z 4-5k w większym polskim mieście. Tak czy inaczej @ginn jeszcze się nie zdecydowałem, ale 2022 postanowiłem poświęcić profilaktyce i badaniom ogólnym. W końcem miesiąca 32 na liczniku, powinienem być u szczytu formy, a jest na odwrót. :/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mój kumpel też zrobił sobie operację przegrody na NFZ. Mówił, że 3 dni spędził w szpitalu w męczarniach i jeszcze traktowali go jak gówno, a lekarz powiedział, że zachowuje się jak mała dziewczynka xd

 

Też mam krzywą, głównie przez wysokie podniebienie i krzywe uzębienie. Ortodontka mi powiedziała, że aparat powinien też pozytywnie wpłynąć przegrodę i oddychanie.

Odnośnik do komentarza

na NFZ też się boję, ale na szczęście mam opiekę Medicover i mogę to zrobić w ich szpitalu. Niestety opcja jest dostępna tylko w wyższym pakiecie, więc musiałem go zmienić i mam roczną karencję, zanim będę mógł wykonać zabieg.

 

 

@oFi możesz coś więcej powiedzieć o tym płukaniu? Chętnie przetestuje u siebie patent.

 

@SlimShady Aż takiego boosta dostałeś?

 

@krupek dużo biegasz. Nie wkurwia Cię ta przegroda? Oczywiście przez lata można się przyzwyczaić, ale ja jak sobie uświadomiłem, że mogę oddychać na zupełnie nowym poziomie, to tylko czekam aż będę mógł wjechać pod skalpel.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

@ginn

 

U mnie taki zestaw. Płukanie nosa - wlatuje jedna dziura, wylatuje drugą. 

Pozniej nawilżanie solą morska a na koniec lek na receptę pronasal który zawiera ten sam składnik czynny co metmin(jakis steryd). 

Robie to codziennie i już niredłubię w nosie(dużo mi sie zbiera twardej wydzieliny ktora muszę wydłubywać) i lepiej mi się oddycha. 

 

 

IMG_20220110_174953.jpg

Edytowane przez oFi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja od dłuższego czasu mam bardzo zimne stopy, czasami aż do bólu. Wczoraj mierzyłem temperaturę termometrem (takim jak w przychodniach, że bez dotykania) i temperatura poniżej 32⁰C. Chyba coś jest nie tak i trzeba się wybrać do jakiegoś doktorka. Jest jakiś co się zajmuje takimi sprawami? Tylko stopy mam zimne reszta w normie.

Odnośnik do komentarza

Co do krzywej przegrody to miałem taką sytuację

 

Całe życie pierdolę się z kinolem po lekarzach. Odkąd pamiętam napierdalał mnie łeb, nos drożny nie był nigdy. Prawdę mówiąc myślałem, że to normalne i każdy tak ma, więc przywykłem. Zero węchu, oddychanie przez japę przez dobre 25 lat życia. Żaden yebany lekarz nie potrafił nic z tym zrobić. Łaziłem na NZF 2 razy w roku, przepisywali psikadła, robili zdjęcia, oczywiście zdjęcia się gubiły, jakiś lekarz nie wiedział jak otworzyć płytę CD (powaga xd), potem zdjęcia się przedawniały, wizyta za rok, po roku inny lekarz to samo i takie to maiłem ciężkie życie. Jak PiS dobił służbę zdrowia to odpuściłem na amen, bo zdjęcia łba już płatne mały majątek, a termin do lekarza na kasę chorych... cóż, prędzej polecę na Marsa niż miałbym go doczekać. 

 

Prywatnie też chodziłem i było w sumie podobnie tylko w chuj drogo. Wizyta 5 minut, oglądanie kinola, wysyłanie na tomografię płatnie, jakiś zabieg, pomagał na 2 lata i znów powtórka. Wizyta, pół wypłaty w plecy, diagnoza ta sama - przepisanie psikadła i "do zobaczenia za miesiąc". Dałem sobie w chuj spokój na kilka lat.

 

Aż tu nagleeeee. 

 

Pewnego dnia zatankowałem bak do pełna jak to miałem kiedyś w zwyczaju. Tzn najebałem się totalnie. Nie jestem z tego dumny, już z tego wyrosłem i ogólnie to był zły czas. To był największy styk w moim życiu. Do rzeczy! Pech chciał, że wyjebałem się gdzieś na mieście w nocy i potraktowałem kostkę brukową z dyńki. Obudziłem się dzień później w szpitalu. Okazało się, że od ręki i za darmo zrobili mi tomografię i jakieś cuda. Jak lekarz zobaczył mój kinol od środka to aż zawezwał kumpla z Krakowa. Podobno jakieś polipy prawie wyżarły mi czachę i ogólnie fajnie, że obyło się bez raka kości, tak mówił lekarz. 2 tygodnie później byłem już na stole operacyjnym. Oczyścili nos i przy okazji zrobili przegrodę. Wszystko za jednym razem. 

 

Jak widać, da się. Nie wiem jaki z tego morał, ale mam czysty i prosty nos

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.01.2022 o 17:55, oFi napisał:

@ginn

 

U mnie taki zestaw. Płukanie nosa - wlatuje jedna dziura, wylatuje drugą. 

Pozniej nawilżanie solą morska a na koniec lek na receptę pronasal który zawiera ten sam składnik czynny co metmin(jakis steryd). 

Robie to codziennie i już niredłubię w nosie(dużo mi sie zbiera twardej wydzieliny ktora muszę wydłubywać) i lepiej mi się oddycha. 

 

 

IMG_20220110_174953.jpg

Dzięki. Będę testował :lapka:

 

@gekon niezłe story. Czyli po akcji w szpitalu nowe życie?

 

W ogóle to te polipy można zdiagnozować normalnie u laryngologa, czy zostaje tylko zlecenie tomografii? 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ginn napisał:

 

@gekon niezłe story. Czyli po akcji w szpitalu nowe życie?

 

W ogóle to te polipy można zdiagnozować normalnie u laryngologa, czy zostaje tylko zlecenie tomografii? 

Nowe życie. Nagle jak ręką odjął. Mam węch, smak. Wcześniej nie miałem. Nie zawsze. Po zabiegu uczyłem się na nowo oddychać i mówić. Serio. Wcześniej miałem wadę wymowy, właśnie przez to, że całe życie oddychałem przez usta i inaczej składałem język przy mówieniu. Teraz mogę grać w teatrze (po zabiegu chodziłem do logopedy, który pokazał jak mam ćwiczyć itp). Jak śpię to żona się budzi w nocy i czasem pyta czy jestem xD Wcześniej chrapałem jak Godzilla.

 

Jak masz polipy to raczej o tym wiesz. Totalnie blokuje nos i sprawia, że ciśnienie rozwala ci czachę. W początkowych stadiach jest do rozpoznania u laryngologa. U mnie rozpoznali tylko żaden chujew nie chciał leczyć inaczej niż przez psikadła, a to chuj daje. Dopiero jak zaczęło dosłownie zjadać czaszkę to pilna operacja. 

 

Aha. Za szczyla miałem już usuwane polipy. To był horror, bo robili to na żywca. Nie przesadzam. To była końcówka lat 90 xD Dobrze, że chociaż szczypce sterylizowali.  Teraz ładnie się kładziesz, liczysz do 20, budzisz się kilka godzin później, dostajesz przez tydzień keotnal, a po 3 miesiącach zapominasz o sprawie i cieszysz się nowym życiem

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...