Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, raven_raven napisał:

Pytanie do tych, co grali w obie części: czy będzie miało sens branie się za jedynkę po ograniu dwójki? Nie powiem, że dwójka mnie kusi ze względu na swoją przenośność i byłbym w stanie dzięki temu ją więcej ogrywać niż aktualnie jestem w stanie jedynkę. W domu jest jeszcze pełno innych gierek nadających się na pociśnięcie po pracy bez większego wkręcania się (D2 Forsaken, FH4, już i tak oparłem się pokusie kupienia Spidermana), więc ciężko zasiąść czasami na dłuższe sesje do XC1.

Ja po ogrania xcx zacząłem "jedynke" i tak średnio pykla szczerze mówiąc przez słaby system walki. Po xc2 to już chyba w ogóle bym nie dał rady grać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.09.2018 o 09:47, Kinoji napisał:

Obie gry to świetne tytuły, przy czym dwójka jest prawie pod każdym względem lepsza od xc1. Do tego dochodzą też inne elementy, które przemawiają za ograniem gier zgodnie z numeracją.

 

2 >>> 1 - doznania 8/10

1 >>> 2 - top3 orgazmów gierkowych ever

 

 

  Ukryj zawartość

ku.rwo konfidencie

 

Szczerze to ja nie grałem w jedynkę, ale sobie doczytałem na wiki i w miarę wiem co i jak. Nie uważam, że ogranie jest 100% wymagane, więc @raven_raven jak się męczysz to nie ma sensu imo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Xord napisał:

Gram i oderwać się nie mogę wciaga jak bagno ten dodatek. Koniecznie musze się przeprosić z podstawką. Takie dobre ...


Tak, ale jak dla mnie magia nieporównywalnie mniejsza do podstawki. Całość zdecydowanie mniej rozwinięta (wiem, wiem że to w zasadzie DLC).
System walki też mi mniej siedzi - mniejsza kontrola nad driver combo. Brakuje też zdobywania nowych blade'ów :)
Nie uważam że Torna jest słaba (po 30h gry, chyba przed ostatnim bossem, między 4 a 5 levelem community), ale oczekiwania miałem większe po fenomenalnym Xenoblade 2.
Cieszy za to kod na expansion pass w pudełku - ogram sobie, bo zarzuciłem X2 w okolicach marca, a tam jakieś apdejty były z nowymi blade'ami, questami itd. :)

 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, estel napisał:

Mógłbyś rozwinąć myśl? Chciałbym zrozumieć co straciłem, bo ten motyw że

 

  Ukryj zawartość

ostatni boss to jest połowa ostatniego bossa z XC i że walczymy z nim w tym samym czasie w dwóch różnych gierkach to ogarnąłem

 

 

I myślisz, że przeczytanie tego na wiki ma taką samą wartość jak przegranie gry i doświadczenie tej historii, żeby

 

na końcu xc2 cię to powiązanie zaskoczyło i rozyebało mózg?

 

 

Nie ma.

Edytowane przez Kinoji
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

troche mnie ten dodatek rozczarowuje niestety, dalej swietny bo Ci bohaterowie i historia ma MOC ale:

- system walki mi sie mniej podoba, niby zmiana w locie sterowania blade/driver fajna ale juz blade combosy robi sie gorzej, brakuje tez wiekszej liczby bladow przez co system nie jest tak customowy jak w podstawce

- muza, dalej fajna ale mniej utworow wpada w uchu

- juz podstawka czasem irytowala field skillami potrzebnymi by popchnac fabule do przodu, w tornie to juz patologiczne przez ten community system, tak jakby zrobili gierke na 8h i tym sposobem gracz musi grac te minimum 16h

Odnośnik do komentarza

MOim zdaniem jak się gracz nie śpieszy to community level wpada sam. Tych side questów jak bardzo mało moim zdaniem. Jestem chyba przed końcówką bo kazali mi podnieśc Community do 4 levelu i tak naprawdę zrobiłem go minutę później bo zaniosłem jakąś pierdołę npcowi. Co więcej bardziej asymiluje się z tą mniejszą grupą npców niż w oryginale bo robimy dla niektórych kilka questów i łączą się one z innymi postaciami. Coś na wzór community system w pierwszym Xenoblade (choć tam levelu do nabijania nie było). NIe wiem mnie tam jakoś szczególnie nie przeszkadza ale własnie może dlatego, że zawsze robiłem wszystkie questy jakie było mi dane znaleźć.

Odnośnik do komentarza

dla mnie to glupota - po co nazywac te poboczne zadania zadaniami pobocznymi jak i tak musisz je zrobic prawie wszystkie na bierzaco by przebic przez dany fabularny moment w grze

 

rozumiem, ze dla kogos kto przechodzi jrpg od deski do deski to nie problem ale jak np zdecydowanie zawsze w jrpg skupiam sie pierw w duzej mierze na watku glownym by za bardzo go nie rozdrobnic by dopiero w end game zajac sie reszta

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Strife napisał:

Ja właśnie skończyłem, 45h pyknęło, wszystko co możliwe porobione, wszystko ubite i zdobyte.

 

Jak na dlc to naprawdę kawał porządnej roboty, czas wrócić do podstawki i zrobić to co dali w kodach z Torną.


Skoro skończyłeś to mam dwa pytania:
1) czy niektóre unique monsters pojawiają się dopiero po przejściu gry?
2) nie ruszyłem jeszcze do hotelu na (chyba) ostatnią walkę, bo chciałem przed tym zrobić wszystko co można m.in. nabić community do 6 levelu. Mam obecnie 5 level i brakuje 13 osób do szóstego. Nie widzę nowych questów :) Czy 6 level można wbić dopiero po przejściu gry?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...