Skocz do zawartości

Destiny 2


wrog

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wróciłem po ponad pół rocznej przerwie i gra się przezayebiście. Masa nowych rzeczy i questów. Fuck yeah!

 

I przeklejam info z grupy o tym co dzisiaj Bungie powiedziało w swojej live transmisji.

 

1. Shadowkeep to samodzielny dodatek; nie musisz posiadać poprzednich DLC żeby kupić Shadowkeep.

2. Premiera Shadowkeep będzie 17 września.

3. Razem z Shadowkeep pojawi się Destiny 2 New Light, czyli darmowa wersja gry pozwalająca poznać lore i poprzednie przygody. Zaczyna się w Cosmodromie remasterem pierwszej misji z D1, aby potem w skróconej formie (nie będzie to remaster D1 + obecne D2) przedstawić graczom świat Destiny i jego historię aż do Forsaken. Jeżeli będziemy chcieli poznać przygody Strażników od Forsaken do Shadowkeep będziemy musieli kupić pakiet Forsaken. Mimo to w New Light będą wszystkie miejscówki i lokacje włącznie z Księżycem, który pojawi się dopiero w Shadowkeep.

4. Shadowkeep to w gruncie rzeczy budowa nowego fundamentu pod dalszy rozwój gry. Pewnie dlatego Bungie poszło trochę na łatwiznę i głównymi przeciwnikami w DLC będą pokonani przez nas antagoniści z przeszłości m.in. Crota, Skolas, Ghaul i inni.

5. Po rozstaniu z Activision, Bungie szukało dla Destiny nowego domu na PC i z tego powodu od 17 września Destiny 2 znika z Blizzarda i przenosi się na Steama. Dodatkowo Bungie nawiązało relację z Google żeby Destiny pojawiło się również na Google Stadia.

6. W grze pojawi się Cross Save obejmujący wszystkie platformy. Oznacza to, że naszymi obecnymi postaciami będziemy mogli grać z kolegami z PC, Xboxa, PS4 czy Stadii.

7. Bungie rezygnuje z jakiejkolwiek ekskluzywności na którąkolwiek z platform. Oznacza to, że nie będzie już wyjątkowych broni, setów czy szturmów na PlayStation.

8. Bungie ma już przygotowany plan rozwoju dla Destiny przynajmniej do 10. sezonu (a pewnie i dalej) i ze sposobu w jaki się wypowiadali wnioskuje, że Shadowkeep to nic w porównaniu do tego co szykują.

Póki co to tyle, jutro postaram się ogarnąć pełniejsze podsumowanie i "breakdown" tego co już wiemy o Shadowkeep i nie tylko :)

https://www.bungie.net/en/News/Article/47882

 

Edytowane przez Ryo-San
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, giger_andrus napisał:


Nie wiesz co o tym myśleć bo dołączyłeś do gry w momenie kiedy podstawka pojawiła się w plusie za friko a Forsaken był tuż za rogiem.
Nie wydałeś tej kasy, nie czułeś tego dymanka.

 

Ja wchodziłem w tą grę na premierę xddd. Tak mnie Activision/Bungie wyruchało jak mnie Platforma nie wyruchała. Nigdy więcej już nie wjadę w tego typu grę za pełną cenę na premierę, bo to jest poryte. Swoje pograłem w tą grę, ale bliżej mi stu niż tysiąca godzin. I jeszcze były takie fajne momenty jak endgame po premierze czy premiery tych pierwszych dwóch "dodatków", gdzie włączałem tą grę i zastanawiałem się po co. Nie warto było.

 

Trochę nie ogarniam na jakiej zasadzie Shadowkeep ma być samodzielnym dodatkiem. Czy to znaczy, że posiadając tylko go będziemy mieli dostęp do części zawartości, do całej, czy jak?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Zgadza się, ten model dystrybucji Destiny to jest jakaś yebana porażka.

 

Chyba żadna inna  G R A   U S Ł U G A nie ma tak antykonsumenckiej polityki. Drogie, regularnie wychodzące dodatki dzielące społeczność, do tego obecność mikrotransakcji, brakuje w sumie tylko abonamentu xD

 

Dochodzi to tego że osobiście z jednej strony chciałbym sprawdzić tę grę, a  z  drugiej mam odpychającą świadomość że jeżeli nie wydam sporych pieniędzy na najnowszą wersje to będę musiał grać w jakąś wybrakowaną wersje i mogę sobie pomarzyć aby pograć ze znajomymi w nową zawartość. A w perspektywie mam wydawanie pieniędzy na przyszłe dodatki co jeszcze barziej mnie zniechęca do zaczęcia swojej przygody.

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

No teraz to nie ma tragedii w to wchodzić, szczerze mówiąc. Kontentu od czasu Forsaken jest jak najbardziej wystarczająco, ceny też są znośne. Pytanie tylko jak będzie dalej wyglądało wydawanie dodatków i czy dalej będą tak golić. Ja może wrócę z pierwszą promocją na Shadowkeep.

Odnośnik do komentarza

A co powiecie w.takkm razie o MMORPG jak np. WOW gdzie nie dość, że płacisz abonament to każdy dodatek jest również płatny? Destiny albo się lubi albo nie. Fakt ostatnie 3 sezonu to straszna posucha jeżeli chodzi o ilość lootu i to jest największy problem Bungie. Dodają mnóstwo nowych aktywności i jest już ich tyle, że nie daje rady zrobić milówek na trzech postaciach jak kiedyś tylko podczas grania nasuwa się pytanie - po co to robić? W tej grze nie ma lootu. Niech przykładem będzie menażeria. Super tryb z matchmakingiem dla 6 osób w końcu! Szkoda tylko, że nie ma po co tego robić bo żadna broń nie jest ciekawa - jest mnóstwo innych dostępnych i lepszych w tym archetypie.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, WisnieR napisał:

A co powiecie w.takkm razie o MMORPG jak np. WOW gdzie nie dość, że płacisz abonament to każdy dodatek jest również płatny?

 

 

W sumie jakby nie patrzeć na PS4 i Xboxie płacisz też abonementy żeby móc grac online więc dużo to się nie różni, po za tym każdy dodatek do WoW to wydarzenie a nie coś jak pierwsze DLC do Destiny 2 :usmiech:

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, WisnieR napisał:

A co powiecie w.takkm razie o MMORPG jak np. WOW gdzie nie dość, że płacisz abonament to każdy dodatek jest również płatny?

 

No ale szanujmy się, Destiny 2 nawet nie stoi obok ilości contentu dostępnego w WoW-ie.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, WisnieR napisał:

A co powiecie w.takkm razie o MMORPG jak np. WOW gdzie nie dość, że płacisz abonament to każdy dodatek jest również płatny?

 

Fatalne porównanie. Kupujesz dodatek, abonament i możesz wskoczyć w dowolnym momencie i masz ten sam content jak ktoś kto opłaca abo od samego początku dodatku. Nie musisz dokupywać nic poza czasem gry aby grać z ziomkami. Monetyzację Destiny 2 to trzeba j,ebać, ru,chać i pieniędzy nie wydawać. 

 

aha, zakładając dzisiaj konto i tak kupić musisz tylko ostatni dodatek, wszystko inne dostajesz od Blizza za darmo

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, raven_raven napisał:

Trochę nie ogarniam na jakiej zasadzie Shadowkeep ma być samodzielnym dodatkiem. Czy to znaczy, że posiadając tylko go będziemy mieli dostęp do części zawartości, do całej, czy jak?

Od września masz darmową bazę, czyli Destiny 2: New Light (dawna podstawka i cały Year 1), do której dokładasz sobie to, co Ci się spodoba. Chcesz pograć w zawartość z Forsaken i Annual Passa (Year 2)? Dokupujesz sobie ten konkretny pakiet. Chcesz grać w Shadowkeeep? Kupujesz Shadowkeep.

Odnośnik do komentarza

Akurat opłata za on-line to wina chciwych MS i Sony, a nie developerów. Do tego, jak w każdej grze, gdy wychodzi expansion, to najczęściej w bundlach z całą poprzednia zawartością więc dla nowych graczy nie jest to taki sam wydatek jak dla stałych klientów. Grałem w wowa i wydałem na niego dużo więcej niż aktualnie na Destiny 2 kupując podstawkę i później 3 expansiony jednoczenie płacąc co miesiąc abonament. Wiadomo WoWa nawet nie ma co stawiać obok Destiny jeżeli chodzi o content mimo to w Destiny 2 mam wbite 1700h, a w wowie może 1/3 tego więc jednak coś w sobie tą grą ma, że ciągle tylko w nią gram i daje się dymać na kasę ;)

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, raven_raven napisał:

 

No ale szanujmy się, Destiny 2 nawet nie stoi obok ilości contentu dostępnego w WoW-ie.

Co to za porównanie. Ile WoW ma lat a ile Destiny 2. To jak już tak porównujesz to trzeba złączyć do tego obie części Destiny. I co jak co ale Bungie od grudnia 2014 bardzo dobrze rozwija dodatkami serie. Po 10 latach będzie już pewnie 3. cześć pod koniec życia i contentu łącznie będzie fchvj. 

 

10 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Fatalne porównanie. Kupujesz dodatek, abonament i możesz wskoczyć w dowolnym momencie i masz ten sam content jak ktoś kto opłaca abo od samego początku dodatku. Nie musisz dokupywać nic poza czasem gry aby grać z ziomkami. Monetyzację Destiny 2 to trzeba j,ebać, ru,chać i pieniędzy nie wydawać. 

A w Destiny kupujesz najbardziej aktualna wersje i od razu masz cały kontent. I nie płacisz abonamentu. 

 

Nie oddawajcie do tego Xbox Live i PS Plusa. To są w ogóle niezależne od Bungie abonamenty. 

 

Problemem monetyzacji Destiny jest cena dodatków w ich premierę bo są rekordowo drogie i często niewarte swojej pełnej ceny (The Dark Below, House of Wolves, Course of Osiris, Warmind), ceny łączonych wersji (podchodzących pod 400 zł) i to, że do Forsakena ludzie którzy nie wykupili dodatków byli graczami drugiej kategorii. Zmieniło sie to dopiero w tym Annual Passie. 

Odnośnik do komentarza

Nie ja byłem pierwszy, który porównał Destiny z WoW. Ale nadal będę twierdzić, że nawet premierowy WoW miał więcej zawartości niż D2 teraz. No sorry, RPG to jednak RPG, nie da się porównać ilości lokacji, postaci, questów, lore do tego, co mamy zaserwowane w Destiny.

To są różne gry dostarczające różne style zabawy, ale tak jak mówię, nie ja pierwszy z tym wyjechałem, więc pretensje o zasadność porównania nie do mnie. 

Odnośnik do komentarza

Rajd pękł w czwartek. W sumie to mogliśmy pocisnąć w środę ale zabrakło motywacji. Contest zupełnie nie sprawdza się na konsoli. Nie z takimi wymogami. Ogólnie bez contestu bardzo fajne doświadczenie. 

 

D8bkuuUUYAIe73V?format=jpg&name=large

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Ten caly ‘world first’ i tak jest uja warty. Moze cos znaczyc dla jutiuberow czy strimerow bo to jest dla nich potencjalne zainteresowanie nowych subskrybentow, a co za tym idzie kasa, ale tak czy owak spuszczanie sie nad tym calym szalenstwem jest glupie jak stado pedzacych imadel imo.

 

Zeratul - gratki :)

Odnośnik do komentarza

W ogóle to bez sensu że WorldFirst dotyczy tylko pierwszej ekipy która to zrobi. Oczywiście brzmi to logicznie ale też oczywistym jest że zawsze to będzie ekipa PC. Bungie powinna nagradzać każdą z pierwszych ekip na danej platformie. No bo nie powiem że fajnie by mieć w fizycznej formie ten złoty pas z wygrawerowanym swoim nickiem : ]

62bae7d8571c1.jpg

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...