Skocz do zawartości

Matrix Quadrilogy


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2021 o 00:30, Masorz napisał:

Jak dla mnie to całkiem dobra motywacja.

No nie wiem, taniej by chyba wyszło iść do psychologa albo pisać sobie fanfiction do szuflady, niż robić film za 200 baniek, który po pierwszym trailerze wygląda trochę jak niezamierzony pastisz. Od wszystkich bije antycharyzma na kilometr, Neo i Triny mają przez cały czas miny

1m5dotohy3t51.jpg

 

Wygląda to tak, jak brzmiało od pierwszych zapowiedzi - wymuszony, niepotrzebny rebootopresequel, robiony już nawet nie tyle dla kasy, tylko bo jedna z Wachowszczych miała depresję i nie wiedziała co robić ze swoim życiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Sedrak napisał:

W ogóle dopiero teraz zauważyłem, że cały film ma taką zielona poświatę i nasycenie kolorów. 

Ale tylko w scenach rozgrywających się w Matrixie. Świat realny to niebieska tonacja, zamierzony efekt.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Co jak co, ale w Matrixie ta Rka to jest tak potrzebna jak w Shreku

 

Ale co tam, najwyżej klapę finansową zrzucą na kategorię wiekową.

 

 

U nas pewnie rząd i tak zabanuje przez nadmiar LGBT na ekranie 

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.12.2021 o 19:25, Rudiok napisał:

Kurde, jednak się chyba przełamię i odświeżę sobie po tylu latach części 2. i 3. żeby się lepiej nastroić przed seansem.

 

Ja wczoraj obejrzalem na netflixie. Przeskipowalem sceny walk które znam na pamięć i muszę przyznać ze niektóre dialogi do dzisiaj robią wrażenie i skłaniają do głębszych refleksji. 

Wszystkie sceny z Wyrocznią chociażby. Cala scena z architektem, to ze to wszystko juz szósty raz się powtarza. Scena z kanclerzem, że w sumie te wszystkie rzeczy ktos kiedys wymyślił i my jesteśmy tego tylko użytkownikami, ale nie mamy pojęcia jak co działa (szczególnie matrix) . 

 

Wcześniej tego nie zauważyłem, ale Wyrocznia do końca chyba nie znała przyszłości, tylko bardziej byla programem, który umiał idealnie ocenić jak to sie skończy z błędem prawdopodobieństwa, dlatego również wierzyła, że to co widzi może potoczyć się inaczej za szóstym razem. I tak się finalnie stalo. Wojna sie skończyła dzięki w sumie błędzie matrixa o nazwie Smith, który zawładnął całym systemem. 

 

Nie wiem jak wam, ale ja oglądając druga i trzecią część za każdym razem dowiaduje się czegoś nowego, tak samo mam z mgsami. Mimo upływu lat, zawsze znajdę coś nowego oglądając już któryś tam raz. 

 

Dla mnie osobiście to są filmy żyćka.

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...