Skocz do zawartości

Matrix Quadrilogy


Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, gekon napisał:

Nie żeby matrix 2 i 3 były jakieś dobre, ale no nie łukam tego. Przynajmniej po trailerze. A co na nim mamy?

 

Niepsujący i wręcz śmieszny dobór OST, już teraz koszmarne aktorstwo, kilka scen nawiązujących do matrixa, które wołają "pamiętasz mnie skurwysynu?" i nie takie świetne CGI. Ale ja jestem zdania, że to już było koszmarne w Matrixie 2 i się za szczyla w kinie krzywiłem

 

Jestem na nie i miałem ciary żenady jak Triniti się jakoś tam... klonowała? xD Takie efekty to były, ale w 1998 w kinie klasy B

W 3 cgi było już lepsze, ale rok temu oglądałem trylogie znowu i najgorsze cgi ever to chyba walka neo ze smithami na placu zabaw w 2 - modele smithów trąca early ps2 tam momentami.
1 zestarzala sie chyba najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Czuję się lekko rozdarty, bo z jednej strony trylogia to moje ulubione filmy ever i chciałbym zobaczyć kontynuację, z drugiej jestem na 99% pewny, że czwórka nie podoła wysokim oczekiwaniom i schrzani wrażenie po poprzednich częściach. Sam trailer zwiastuje niestety podobną kaszanę jaką było Star Wars The Force Awakened, czyli totalny brak pomysłu i copy-paste rozwiązań fabularnych z poprzedniczek (znowu niczego nieświadomy Neo, wybór między tabletkami, trenujący go Morfeusz - tym razem jakiś podrabianiec). Efektami specjalnymi też raczej Resurrections nie urwie głowy, nie ma szans taki taki szczękopad jak w przypadku pierwszej odsłony. Tak więc... jestem mega sceptyczny, ale jednak gdzieś głęboko w serduszku chciałbym, żeby ten film się udał i jednak rozwalił system.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przyjemny trailer ale chyba trochę za dużo urywków z filmu. Na minus, na piewrszy rzut oka -  look Kijanu. Mogli mu perukę kupić ...

W trailerze jest zupełnie inna atmosfera niż w poprzednich częściach - taka mniej przygnębiająca i bardziej kolorowa. Muzyka z trailera też taki ton. Ciekawe czy to się utrzyma w filmie i dostaniemy zupełnie nowego Matrixa ze starymi twarzami czy to taka zmyłka a la Kojima?

 

Ciekawi mnie fabuła - czy to będzie love story, jakieś wprowadzenie do kolejnych części i ostatecznego wyswobodzenia ludzkości, a może przekazanie pałeczki młodszemu pokoleniu Zbawicieli? Ogólnie wydaje mi się, że dałoby się uszyć z tego dobrą historię. Na plus wydaje się nowy Morfeusz i niebiesko-włosa dziewczyna.

Obawiam się tylko za dużej ilości retrospekcji i klonowania rozwiązań z jedynki (bo trailer zdecydowanie daje vibe z pierwszego Matrixa).

 

Tak czy siak - seans z trylogią w najbliższym czasie trzeba zaliczyć. Ciekawe czy będą maratony w kinach?

Na czwórkę i tak pójdę więc w sumie więcej zwiastunów oglądać nie będę ;)

 

Cytat

The Matrix Resurrections.” The film will be distributed by worldwide by Warner Bros. Pictures. It will be in theaters nationwide and on HBO Max via the Ad-Free plan on December 22, 2021; it will be available on HBO Max for 31 days from theatrical release.

 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, HiS napisał:

Nadeszły czasy tandety i kopiowania po najmniejszej linii oporu starych pomysłów. Poprzednie Matrixy były mroczne już na samych zajawkach i  intrygowały. Tutaj czuć poryte dzbany Wachowskich. 

Tfu... Produkcja pod tłiterowe, tiktokowe, fejsbukowe pokolenie. 

Tylko jednej Wachowskiej.

Odnośnik do komentarza

Kolorystyka trochę jak Cloud Atlas, no ale ja ciągle jestem dobrej myśli. 

Być może to inny Matrix, po resecie i panują już inne zasady (apropos wychodzenia z lustra). 

Kurde chciałbym żeby był jakiś ciekawy zły, zalążek wiekszej historii i widmo zagłady ludzi. 

Do końca będę wierzył, jak Morfeusz w Neo :)

Odnośnik do komentarza

Można sobie wierzyć nawet w to, że to fejkowy trailer ala kojima xD

 

Nie zmienia to jednak faktu, że siostry Wachowski zrobiły w życiu tylko jeden dobry film, Matrix 1

 

 

Odnośnik do komentarza

Muzyka syf, niektorzy aktorzy już widać, że źle dobrani. Chamskie zagrywki na nostalgi (ręka która zatrzymuje kule). I do tego wszystkie znane miejscówki.

 

Mam flashbacki z MGS4, tylko tam mogłem jeszcze się nacieszyć gierką, a tutaj mam 3 godzinny film, który prawdopodobnie będzie walił clichami z poprzednich części. 

Old Kijano, Old Trinity, Old wszystko. Brakuje tylko Morfeusza na wózku inwalidzkim.

 

 

 

Było jaranko, a teraz mi opadł :frog:

Ale mam nadzieje, że w uja walą i to tylko trailer, a sama historia i efekty będą sztywniutkie

A no i jedna siostra miała wyje.bane widać, bo tylko Lana to robi :/ 

Edytowane przez oFi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Mejm napisał:

A zauwazyli oprawki okularow? Szrink ma niebieskie ale laska czytajaca Alicje czerwone. 

 

Tylko to przekierowywanie rakiety mocom :reggie:

 

Well, już w Reaktywacji Neo potrafił zasuwać w powietrzu niczym Superman, a w Rewolucjach razem ze Smithem napierniczali się jak w Dragon Ballu, więc to odbijanie rakiety za pomocą mocy to akurat pikuś. 

 

Btw, wytłumaczyli kiedykolwiek jakim cudem Neo potrafił kasować mątwy w prawdziwym świecie poprzez korzystanie z mocy? To chyba miało miejsce na początku Rewolucji jak dobrze pamiętam. Może faktycznie ten real world nie był wcale taki "real", tylko to też była część Matrixa. 

 

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...