Skocz do zawartości

Matrix Quadrilogy


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem i tylko "meh". Nie na taki efekt liczyłem po powrocie marki Matrix po tylu latach, a pierwszy trailer jest tylko jeden i gdyby potrafili/było z czego sklecić coś dobrego, to by to zrobili, więc...

 

Co się dziwić, że Fishburne nie chciał wracać do roli Morfeusza, skoro jeden z Wachowskich też nie chciał odgrzewać kotleta nie mając na nową część sensownego pomysłu. Reżyser nawet agenta Smitha chciał przywrócić, żeby jeszcze bardziej odcinać kupony od tego co najlepsze w pierwowzorze, ale koniec końców zrezygnował.

 

Cytat

 

Lana wpadła na pomysł nowego „Matriksa”. Rozwiałyśmy o tym między śmiercią naszego taty i mamy, a dzieliło je tylko pięć tygodni. Cofnięcie się do historii, której częścią już kiedyś byłam, wydało mi się kompletnie nieciekawe. W moim życiu doszło do tylu zmian, więc nie chciałam wracać do czegoś, co już kiedyś robiłam. Kroczyć po starych ścieżkach. Nie czułam, że da mi to emocjonalną satysfakcję, wręcz przeciwnie czułam, jakbym weszła w stare buty. Nie chciałam tego robić

– Lilly Wachowski .

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Colin napisał:

 

a w tekst to się wsłuchał? idealnie pasuje do koncepcji filmu.

 

Może i tekst pasuje (za to całokształt utworu, na czele z melodią, do trailera już nie bardzo), ale wykorzystanie tej piosenki w trailerze Matrixa to po prostu taka klisza, że ja pierdolę xD. No ale w sumie Wachowscy ze swoimi Matrixowymi "easter eggami" nigdy bardzo subtelni nie byli.

 

A sam trailer? No pewnie, że zawód. Oczywiście na razie możemy się tylko domyślać "o co chodzi jakby", ale abstrahując od fabuły, wygląda to niezbyt porywająco. W cuda typu "zwodzą nas/historia się wybroni" nie wierzę, bo Matrix już w sequelach słabował w temacie scenariusza, ale nadrabiał wszystkim tym, co w dobrych blockbusterach porywa widza: stroną wizualną, muzyką, epickimi scenami, choreografią walk, efektami, "cool" motywami. Tak, byłem wtedy gimbem i pewne zagrywki pewnie miały u mnie z tego powodu +100 punktów, ale oglądam te filmy co jakiś czas i nadal robią ogromne wrażenie. Tutaj na razie nie poczułem prawie nic. To już te teasery mnie bardziej nakręciły. Może to kwestia wykreowanej w zwiastunie atmosfery, a może tego, że wszystko wygląda tak jakoś tanio i bezjajecznie, jak podróbka oryginału. No trudno zignorować fakt, że Wachowszcze nie zrobiłx przyzwoitego filmu od wielu lat.

 

No i pokazać CGI momentami gorsze, niż w 18 letnich filmach, to jednak jest sztuka (szczególnie to widać przy scenach z mątwami). To w ogóle jakaś choroba Hollywood, z innych dzieł cierpiących na ten syndrom tak na szybko przypominają mi się np Hobbit vs. LOTR albo Dzień Niepodległości vs. sequel.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, kotlet_schabowy napisał:

 

Może i tekst pasuje (za to całokształt utworu, na czele z melodią, do trailera już nie bardzo), ale wykorzystanie tej piosenki w trailerze Matrixa to po prostu taka klisza, że ja pierdolę xD. No ale w sumie Wachowscy ze swoimi Matrixowymi "easter eggami" nigdy bardzo subtelni nie byli.

 

No dokładnie

 

Bardzo się cieszę się Lili potrafi czytać i skojarzyła, że jest piosenka pod tytułem White Rabbit. Nijak jednak ma się klimatem i brzmieniem do matrixa. Czyli zapewne cały film będzie jak ten trailer. Niby coś wspólnego z matrixem, a jednak chujnia

 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, gekon napisał:

No dokładnie

 

Bardzo się cieszę się Lili potrafi czytać i skojarzyła, że jest piosenka pod tytułem White Rabbit. Nijak jednak ma się klimatem i brzmieniem do matrixa. Czyli zapewne cały film będzie jak ten trailer. Niby coś wspólnego z matrixem, a jednak chujnia

 

 

Dokładnie to chciałem napisać nt. tej piosenki ale pisałem w emocjach. 

 

50 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

 

Może i tekst pasuje (za to całokształt utworu, na czele z melodią, do trailera już nie bardzo), ale wykorzystanie tej piosenki w trailerze Matrixa to po prostu taka klisza, że ja pierdolę xD. No ale w sumie Wachowscy ze swoimi Matrixowymi "easter eggami" nigdy bardzo subtelni nie byli.

 

A sam trailer? No pewnie, że zawód. Oczywiście na razie możemy się tylko domyślać "o co chodzi jakby", ale abstrahując od fabuły, wygląda to niezbyt porywająco. W cuda typu "zwodzą nas/historia się wybroni" nie wierzę, bo Matrix już w sequelach słabował w temacie scenariusza, ale nadrabiał wszystkim tym, co w dobrych blockbusterach porywa widza: stroną wizualną, muzyką, epickimi scenami, choreografią walk, efektami, "cool" motywami. Tak, byłem wtedy gimbem i pewne zagrywki pewnie miały u mnie z tego powodu +100 punktów, ale oglądam te filmy co jakiś czas i nadal robią ogromne wrażenie. Tutaj na razie nie poczułem prawie nic. To już te teasery mnie bardziej nakręciły. Może to kwestia wykreowanej w zwiastunie atmosfery, a może tego, że wszystko wygląda tak jakoś tanio i bezjajecznie, jak podróbka oryginału. No trudno zignorować fakt, że Wachowszcze nie zrobiłx przyzwoitego filmu od wielu lat.

 

No i pokazać CGI momentami gorsze, niż w 18 letnich filmach, to jednak jest sztuka (szczególnie to widać przy scenach z mątwami). To w ogóle jakaś choroba Hollywood, z innych dzieł cierpiących na ten syndrom tak na szybko przypominają mi się np Hobbit vs. LOTR albo Dzień Niepodległości vs. sequel.

 

Kierwa nawet nie musisz powtarzać. Wachowscy mieli jakąś szajbe swego czasu na DETAILING scen walki, efektów specjalnych chyba większy niż Kojima przy swoich MGSach nawet. 

Niestety ten trailer pokazał zupełnie coś innego. Niektóre sceny z trailerka mocno avarage, albo i gorzej. Kadra aktorów (ta podróba Morfiego) to zamach na tą markę. 

 

Kijano jako Baba Yaga - no nie pasuje ta stylistyka w uj.

Brakuje cyber punku w tym cyber punku...

 

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem jeszcze raz, bawiąc się wrobienie stop klatek (na razie nie szukałem na necie żadnych nerdowych analiz) i jak na moje oko to w przebitkach scen w okolicach 12 sekundy widać Neo z wypalonymi oczami "operowanego" przez maszyny, co sugerowałoby dosyć jasno bezpośrednią kontynuację wydarzeń w prawdziwym świecie. Gdzieś tam miga też kawałek ruin, czyżby Syjon i jednak maszyny nie okazały się tak słowne, jak mówił w końcówce trójki Architekt? No ciekawe to mimo wszystko.

 

Trochę łaskawszym okiem spojrzałem też na niektóre scenki akcji, potencjał jest. Szkoda, że casting "Morfeusza" mocno meh, ten koleś grał chyba Dr. Manhattana w serialu Watchmen, (gdzie prezentował się jeszcze gorzej xD), więc widzę, że ma smykałkę do wcielania się w nowe wydania znanych bohaterów.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, HiS napisał:

W ogóle Trinity i Neo w tym trailerze  sprawiają wrażenie starych tetryków, próbujących walczyć z zębem czasu. Drewno z nich przeokrutne.

No bez kitu, to samo pomyślałem. Jak zobaczyłem tego zmęczonego Keanu to wolałbym, żeby zostawili te stare postacie w spokoju i wykreowali całkiem nowe, bo nawet nie tyle może to nie być plus tego filmu, a istotny minus. Jest Neo i Trinity to chcesz widzieć N i T jakich znasz, albo w ogóle i dajcie kogoś innego. Ten Morfeusz to już w ogóle wyższa liga spierdolenia, nie podmienia się tak ikonicznej postaci jakimś randomem.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

- mamo, ja chce morfeusza

- ale mamy morfeusza w domu

<morfeusz w domu>

 

XD

 

 

Oglądałem trailer jeszcze raz. Serio wygląda to jak parodia starych części. Ta muzyka, ten Color Grading, i Jon Wik 

 

I obstawiam mega crignowy przekaz, że wszyscy dziś jesteśmy w matrixie, bo patrzymy na fejbuska w telefonie xD. Serio, tak będzie.

 

A i na pewno będą głupie żarty z Morfeuszem i tłumaczenie widzowi jak krowie na rowie przez kilka minut, może nawet jakoś obrazkowo, że to jest STARY morfeusz, ale wygląda młodziej, bo matrix ma błędy. Tak jakby ludzie serio byli inwalidami umysłowymi i nie domyślali się tego. 

Odnośnik do komentarza
17 hours ago, Josh said:

Btw, wytłumaczyli kiedykolwiek jakim cudem Neo potrafił kasować mątwy w prawdziwym świecie poprzez korzystanie z mocy? To chyba miało miejsce na początku Rewolucji jak dobrze pamiętam. Może faktycznie ten real world nie był wcale taki "real", tylko to też była część Matrixa. 

Nowa część być może to wytłumaczy i po trailerze tak to właśnie wygląda.

Matrix symuluje ucieczkę z matrixa jeśli ktoś się budzi, by ponownie uśpić czujność. 

 

Oczywiście zgaduję. Chuj wie. 

 

 

Poza tym mi się wszystkie części podobały. Oczywiście jedynka najlepsza, ale 2 DLC też spoko. 

Do kolejnej części podchodzę na luzaku i bez zbytniego hypu, który przeważnie tylko szkodzi. Chcę się bawić dobrze na tym filmie.

Edytowane przez C1REX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Zmarł mój tata, potem pewien przyjaciel, potem mama. Nie wiedziałam, jak przepracować taką żałobę. Wcześniej tego nie doświadczyłam. Niby wiesz, że życie dobiega końca, a jednak było to bardzo trudne. Mój mózg zawsze uciekał w świat wyobraźni i pewnej nocy, gdy płakałam i nie mogłam spać, podał mi całą tę historię. Nie mogłam mieć mamy i taty, ale nagle znów dostałam Neo i Trinity, prawdopodobnie dwie najważniejsze postaci w moim życiu. Od razu poczułam ulgę, to bardzo proste. Można na to spojrzeć i stwierdzić “ok, te dwie osoby zmarły, więc przywróć do życia dwie inne i poczujesz się dobrze”. Tak właśnie jest! Takie jest działanie sztuki i opowieści – przynoszą nam komfort.

 

Czyli sentymenty i kiedyś to było, a sens to przy okazji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...