Skocz do zawartości

Matrix Quadrilogy


Rekomendowane odpowiedzi

Pierdolcie co chcecie o kolejnych częściach ale obrona Syjonu w trójce to majstersztyk. Nie mówię tylko o samej akcji, po prostu estetyka całej sceny, ludzi w mechach walących do mątw wylewających się z sufitu to prawdziwa s z t u k a wizualna. Nawet dziś to sie broni a wtedy jeszcze przed tymi wszystkimi wypchanymi efektami  transformersami i marvelami było dodatkowo tak świeże że wbiło mnie w fotel w IMAXie. Chyba nie widziałem nic wizualnie zbliżającego się chociaż do tego poziomu przez kolejne 20 lat oglądania filmów, wliczając w to wszystkie hollywodzkie blockbustery. Prove me wrong.  

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ja mam tak chujowe zdanie o dwójce i trójce nie dlatego że nie miała dobrej estetyki. Historia była niezła, real world spoko, obrona syjonu super, motyw podróży w real world neo i trinity naprawde klimatyczny.

 

Ale wszystko to zjebały, na maksa syfiaste walki. Przesadzone slow mo, każdy z każdym co chwile się leje. Latający neo. Gumowi agenci Smith. Pastiż pełną gębą. W jedynce walki miały subtelny klimat, super pracę kamery, świetna reżyserie. W 2 i 3 było trochę tak jakby Wachowscy doszli do wniosku że za sukcesem jedynki stoją tylko walki i trzeba ten element rozbujać do wielkich, epickich rozmiarów. A wyszło kurewsko żałośnie. Mnie osobiście strasznie zepsuło to całą resztę. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja tam brałem wszystkie te głupotki na klate, bo relatywnie cała historia obroniła się dobrym zakończeniem i świat był spójny. Ja podchodzę do tego tak, że Neo dostał admina i puścił skrypt, który usunął virus smith.exe z programu niestety kosztem samego siebie. A że wymagało to podłączenia mózgu do kompa - no trzeba było się poświęcić.

 

A cała walka ze smithem i inne głupotki - no każdy mógł to sobie inaczej zinterpretować, a Wachowscy poszli w stronę widowiska jednak. Mi się podobało.

 

Szkoda, że Animatrix nie doczekał się jakiegoś porządnego anime robione przez jakiegoś mangake z Japoni co śpi 3 godziny na dobe i rysuje przez 2 lata pod rząd + animacja od TOEI - ale by to pykło :fsg: 

 

 

Cieszy fakt, że Village Roadshow Pictures znowu zajmie się produkcją, bo oni jednak mają technolgie z kosmosu :obama: 

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy Keanu gwiazdorzy i odmawia zmiany looku ze swojego codziennego xd Tak samo wygląda w cyberśmieciu, johnie wicku i tutaj + chyba w takim filmie z fajnymi cycorami co go dwie laski torturują.

Wyjaśniali zmianę Morfeusza? Fishburne nie chciał grać, czy to ma być jakiś plot twist?

Najbardziej jestem ciekawe scen w realnym świecie, bo tam żadnych resetów nie było i ci co spadli z rowerka to spadli z niego na amen.

Odnośnik do komentarza

Nie żeby matrix 2 i 3 były jakieś dobre, ale no nie łykam tego. Przynajmniej po trailerze. A co na nim mamy?

 

Niepsujący i wręcz śmieszny dobór OST, już też koszmarne aktorstwo, kilka scen nawiązujących do matrixa, które wołają "pamiętasz mnie skurwysynu?" i nie takie świetne CGI. Ale ja jestem zdania, że to już było koszmarne w Matrixie 2 i się za szczyla w kinie krzywiłem

 

Jestem na nie i miałem ciary żenady jak Triniti się jakoś tam... klonowała? xD Takie efekty to były, ale w 1998 w kinie klasy B

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...