Skocz do zawartości

Metro Exodus


Faka

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, PlastikowySmalec napisał:

to oglądnij jego zachwyty nad jeszcze większym tytułem Assasins Creed Origins, dobrze wiedzą kto i jak


Ale o czym Wy tu rozprawiacie? Przecież ten koleś to żadna firma, żeby ktoś mu miał za coś smarować. Poza tym jego "recenzji" chyba nikt nie traktuje poważnie, bo gościu nawet nie potrafi tego robić - nadawał się tylko do "Zagrajmy w crapa", ale o recenzowaniu gier zupełnie nie ma pojęcia.

Co do samej gry to lekko się waham. W sumie nie skończyłem jeszcze M2033 Redux (Last Light zaliczone na PS3), więc jakoś wielkiego ciśnienia nie mam, ale setting i te klimaty uwielbiam, więc sam nie wiem - oceny na spodziewanym poziomie, więc nie ruszają mnie one zbytnio.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.02.2019 o 10:38, easye napisał:

Ja tez nie i tez jestem bardzo ciekawy jak ta gra będzie niby wyglądać w natywnym 4k na Xbox One X (o ile będzie) ^^

Na Xbox One X od razu rzuca się w oczy natywne 4K, które ostatnio w grach było rzadko osiągane bez dynamicznego skalowania. W grze z tak naturalistycznym designem jest to niezwykle ważne, gdyż taka rozdzielczość dodaje jeszcze bardziej i tak dużej autentyczności. Co więcej, koloryzacja gry jest bardzo zniuansowana. Wraz z HDR-em oraz dynamicznym cyklem pogodowym i systemem dzień/noc tworzy bardzo przyjemny dla oka efekt. Metro Exodus używa wielu rodzajów oświetlenia, tak dla artystycznego jak i funkcjonalnego efektu (pewne znaczniki dla gracza) i są one bardziej przez wysoki zakres dynamiki uwypuklone. To właśnie one nadają dodatkowego kolorytu oprawie graficznej, która w rękach zwykłych rzemieślników byłaby wizualnie nudna.
Źródło: https://hdtvpolska.com/metro-exodus-recenzja-xbox-one-x-4k-hdr/

Odnośnik do komentarza

OK... zmienilem region konsoli na Rosyjski, zrestartowalem i probujac odpalic Metro na ruskich ustawieniach zaczal sie pobierac patch 500mb i BOOM, nagle mam opcje Rosyjskiego dubbingu do wyobru #hakier. Nie ma tego jeszcze w internetach, wiec uslyszeliscie to tutaj po raz pierwszy. :cool:

 

Zajebiscie, no to mozna grac. :)

 

@Bigby spoko, cos sie wrzuci wkrotce moze.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

technicznie niewiele lepiej też

Cytat

Główne problemy Metro Exodus to często pojawiające się bugi (w tym zawieszanie gry), bardzo długie loadingi, kiepska oprawa audio. Recenzenci donoszą, że początkowy loading przy wchodzeniu do obszaru może trwać aż... 4 minuty. Po zgonie trzeba znów zaliczać ładowanie (na szczęście już szybsze, bo trwające ok. 1 minutę).

 

z jedynego słusznego ppe

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, suteq napisał:

Bonzaj, ty to chyba jesteś fanbojem każdej gry, nawet fallouta 76. xd

 

Najważniejsze pytanie: czy jest stabilnie? 

 

to ze relatywnie milo spedzilem czas z 76 nie znaczy od razu ze jestem fanboyem, juz bez przesady.

 

poki co jest stabilnie, zdarzyly mi sie chyba 2 zauwazalne dropy jak bylo sporo efektow czasteczkowych w takich bardziej oskryptowanych momentach. wszystko gejplej bez zadnych upiekszaczy:

 

P1cNhnv.png

 

62rmWQ4.png

 

Ub9zbp8.png

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Wiolku napisał:

@Bansai to jest ten Stalker nextgen feeling czy nie? Duża swoboda? 

 

Chyba czeba jakieś L4 zaaplikować xd

 

Poki co bujam sie po pierwszej bardziej otwartej strefie i na pewno nie ma takiej kompletnej swobody jak w Stalkerze ale mozna sie poszwedac troche i zapchac nos w miejsca gdzie gra nas w ogole nie potrzebuje zeby opowiedziec swoja historie. Moj poczatek przygody byl piekny, "idz tutaj" to ja ide w druga strone oczywiscie, zjebalem sie do bagna, ujebalem wszystkie swoje bronie i teraz mi sie zacinaja non stop, piekne. xddddd

 

Ziomki spartanie sa zajebisci, myslalem ze to beda jakies randomy do odstrzalu ale poki co kazdy ma jakies swoje cechy charakterystyczne ktorymi sie wyroznia, Duke jak na razie chyba moj ulubieniec, swietne teksty sadzi. xd

 

Sama gra to "stare" dobre Metro, tylko ze jeszcze lepsze. Najwieksza roznica wzgledem poprzednich czesci, oprocz bardziej otwartych srodowisk i jeszcze lepszej grafy to gunplay, tym razem mamy mniej amunicji, ale jak sadzisz z kalacha, to sadzisz z KALACHA, jedna seria i sayonara, podobnie z mutantami, jedna czy dwie kule w leb i elo, mocno podszlifowali ten aspekt.

 

Loadingi nie sa zle, wstepny ekran wczytywania jak sie otwarta strefa ladowala trwal chyba 1:30, a jak sobie quick loady robie to jakies 10-15 sekund maks, nie wiem skad sie pojawialy te teksty o 4 minutach.

 

Czy mowilem juz jak ta gra ZAJEBISCIE WYGLADA? :mog:

 

xJFFaoQ.png

 

XybaeCc.png

 

C1MmhJ0.png

 

3LqKT70.png

 

lUejDiC.png

 

 

 

  • Plusik 4
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...