Skocz do zawartości

Metro Exodus


Faka

Rekomendowane odpowiedzi

kurde postacie i ta cala fabuła to taki idiotyzm, no nie moge tego kupić, moze dlatego ze nie czytałem książek :/ postacie z far cry maja tone wiecej charyzmy od tych Saszow i Maszow

 

lokacje, te otwarte mapy, survival i swobodna eksploracja - tu mnie maja w całości

 

przez customizacje broni bardzo fajnie je czuc, strzelba mega soczysta, a snajpa z dystansu fajnie wprowadza panike we wrogich obozach

 

momentami wyglada jak remaster last light, momentami fotoreal, mocno nierówno ale ogólnie mega dobrze, efekty pogodowe (burza i deszczyk :3) i dynamiczny cykl dzien-noc piesci moja moszne

 

rozumiem w pełni oceny 8/10

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MAJOCHEY_PL napisał:

I to jest ten moment ...

Gra wyłączona od kilku godzin, a łapię się na tym, że podświadomie planuję strategie wieczornej rozgrywki.

 

Dlatego kocham gry w otwartym świecie. Oczywiście te dobre gry. Siedzisz w robocie i myślisz gdzie pójdziesz i co zrobisz. Nerd things :ohboy:

Odnośnik do komentarza

@Voytec Ranger Hardcore na start? Grubo :)
Sam się nad tym zastanawiam, bo gry survivalowe lubię smakować właśnie na hardkorowo, ale ciekawi mnie co z tymi tutorialami - co tracę? No i sekwencje QTE - na RH znika HUD, więc na ekranie nie pojawią się przyciski, czy jak to jest?

Chyba zacznę na Normalu, ogarnę podstawy, a po paru godzinach, jak załapię co i jak to odpalę nową grę na RH.

Odnośnik do komentarza

Odpadlem na razie przy pociagu. Ciagle krzycza imie, bron plywa, glupi przeciwnicy. Gra strasznie liniowa i ciagle mi mowi co mam robic, jak nie ma tych glupich cut scenek. Czuje sie jak jakas malpa w laboratorium. No strasznie slabo na poczatku, ale RDR2 tez takie bylo i pozniej sie rozkrecilo, wiec mam nadzieje, ze w koncu pogram. A nie, press X to crawl under the wall i pozniej 10 minut filmik.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Voytec napisał:

Ale Ranger Hardcore jest ciężki. Jesteśmy praktycznie na jeden albo dwa pociski, w zależności gdzie dostaniemy. Przeciwnicy tez padają na strzała, chyba że dostaną w rękę czy nogę. Ale jest mega cieżko jak na razie. Muszę się przyzwyczaić ale jest survival. 

 

39 minut temu, Wredny napisał:

@Voytec Ranger Hardcore na start? Grubo :)
Sam się nad tym zastanawiam, bo gry survivalowe lubię smakować właśnie na hardkorowo, ale ciekawi mnie co z tymi tutorialami - co tracę? No i sekwencje QTE - na RH znika HUD, więc na ekranie nie pojawią się przyciski, czy jak to jest?

Chyba zacznę na Normalu, ogarnę podstawy, a po paru godzinach, jak załapię co i jak to odpalę nową grę na RH.

Ja się chyba pośpieszyłem z poziomem Stalker... albo coś jest zyebane. Rozumiem bycie na hita, dwa ale coś jest nie tak ze stealth. Ciągle mnie ktoś wypatrzy choć siedzę przyczajony w cieniu i to typy co siedzą sporo metrów dalej albo za osłoną. Nim zdążę się obrócić dwa strzały i wczytaj grę :obama: Jest intensywnie. No i szkoda, że nie da się zmienić poziomu trudności, a przynajmniej na Stalkerze się nie da.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Wredny napisał:

@Voytec Ranger Hardcore na start? Grubo :)
Sam się nad tym zastanawiam, bo gry survivalowe lubię smakować właśnie na hardkorowo, ale ciekawi mnie co z tymi tutorialami - co tracę? No i sekwencje QTE - na RH znika HUD, więc na ekranie nie pojawią się przyciski, czy jak to jest?

Chyba zacznę na Normalu, ogarnę podstawy, a po paru godzinach, jak załapię co i jak to odpalę nową grę na RH.

Tak, Ranger Hardcore od początku i jest... teraz już zayebiscie. W pierwszych starociach musiałem się przyzwyczaić ale po chwili jak ogarniesz że nie musisz celować koniecznie w głowę żeby kogoś na hita powalić to idzie fajnie. Dzięki temu jest napięcie jak spotkasz przeciwników i trzeba dbać o zapasy amunicji. 

 

Poza tym powiem Ci że ja właśnie co, bo miesiąc temu splatynowalem LL i poziom Stalkera na trudnym mam na świeżo :)

 

HUD nie jest tak idiotycznie ograniczony na tym poziomie jak w Last Light. Jak podchodzisz do rzeczy, z którymi możesz wejść w interakcje to wyświetla się ikona. Po przytrzymaniu L1 albo R1 wyświetla się HUD żeby sprawdzić ile jest amunicji albo czasu. Ale jest survival, jest wyzwanie i przede wszystkim frajda. Gra wyglada obłędnie i ilość detali przygniata. 

 

45 minut temu, Mojave napisał:

Odpadlem na razie przy pociagu. Ciagle krzycza imie, bron plywa, glupi przeciwnicy. Gra strasznie liniowa i ciagle mi mowi co mam robic, jak nie ma tych glupich cut scenek. Czuje sie jak jakas malpa w laboratorium. No strasznie slabo na poczatku, ale RDR2 tez takie bylo i pozniej sie rozkrecilo, wiec mam nadzieje, ze w koncu pogram. A nie, press X to crawl under the wall i pozniej 10 minut filmik.

Bo to jest tak liniowa gra jak poprzednie części i jeżeli oczekiwało się otwartego świata to będzie zawód. Są bardziej otwarte poziomy i tyle. Kurde, to jest liniowy single-playerowy shooter. 

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Na bieda ps4 nie jest źle. Najbardziej nierówna jest rzecz jasna grafa. Z jednej strony mamy niezłe efekty pogodowe, cienie, twarze i ogólnie postacie. Za to niektóre tekstury otoczenia to jakby podrasowany Last Light Redux. 

Po półtorej godzinie jakoś spadków płynności nie zauważyłem, a moja czarnulka najgłośniej zawyła dwa razy- w menu pauzy. 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Voytec napisał:

Bo to jest tak liniowa gra jak poprzednie części i jeżeli oczekiwało się otwartego świata to będzie zawód. Są bardziej otwarte poziomy i tyle. Kurde, to jest liniowy single-playerowy shooter

Mojave nawet nie grał w poprzednie części

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mojave napisał:

Odpadlem na razie przy pociagu. Ciagle krzycza imie, bron plywa, glupi przeciwnicy. Gra strasznie liniowa i ciagle mi mowi co mam robic, jak nie ma tych glupich cut scenek. Czuje sie jak jakas malpa w laboratorium. No strasznie slabo na poczatku, ale RDR2 tez takie bylo i pozniej sie rozkrecilo, wiec mam nadzieje, ze w koncu pogram. A nie, press X to crawl under the wall i pozniej 10 minut filmik.

 

Jak juz przebrniesz przez prolog i trafisz na otwarte strefy to sa o wiele dluzsze segmenty gdzie sobie po prostu grasz bez prowadzenia za reke. Analogia z RDR2 w sumie na miejscu bo tam tez byl mocno liniowy start.

 

Co masz na mysli mowiac ze bron plywa?

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, _Be_ napisał:

Mojave nawet nie grał w poprzednie części

To by wiele tłumaczyło. Dodatkowo trzymanie za rękę powinno być dla mausa na plus. Chłopak nie zgubi się i nie zginie za szybko. Gra go nie pokona tak łatwo jak niektóre które za rękę nie prowadzą:)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, bartiz napisał:

Czytając tę posty przypomina mi się wszystko co było w poprzednich częściach czyli fajnie zapowiadająca się gra ale totalnie niedoyebana technicznie. Tu widzę że oprócz grafiki to nic się nie zmieniło.

niestety, za to Remaster na PS5 pewnie będzie kotem! ^^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...