Skocz do zawartości

Wolfenstein 2: New Colossus


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Do Tych narzekających pytanko. Skoro New Colossus taki słaby, to jakie fpsy z ostatnich lat go biją na głowe? Pytam serio, bo dla mnie pomimo wad które niewatpliwie ma ten tytu to wciąż obok Metro Exodus jedyne dobre strzelanie. Jeśli są gry lepsze (rocznikowo plus 2015) to dla mnie to bedą jakies mocarne arcydzieła o których nawet sie nie śniło. Dawać mi te tytuły

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, NeoHeisenberg napisał:

Do Tych narzekających pytanko. Skoro New Colossus taki słaby, to jakie fpsy z ostatnich lat go biją na głowe? Pytam serio, bo dla mnie pomimo wad które niewatpliwie ma ten tytu to wciąż obok Metro Exodus jedyne dobre strzelanie. Jeśli są gry lepsze (rocznikowo plus 2015) to dla mnie to bedą jakies mocarne arcydzieła o których nawet sie nie śniło. Dawać mi te tytuły

Doom, Doom Eternal, z multika Rainbow Six Siege.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Pupciu, ograny TF2 jak rozumiem?

Taaaa, całkiem okej singiel,  bardzo dobre multi ( trochę już było martwe jak grałem i nie podoba mi się pomysł że latają boty na mapce) no ale jak to ma być top fpsów to ja nie chce już ruszać fpsów. Na szczęście istnieje Pan doom  :fsg:

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Pupcio napisał:

Taaaa, całkiem okej singiel,  bardzo dobre multi ( trochę już było martwe jak grałem i nie podoba mi się pomysł że latają boty na mapce) no ale jak to ma być top fpsów to ja nie chce już ruszać fpsów. Na szczęście istnieje Pan doom  :fsg:

 

No dla mnie singiel wyśmienity - skondensowany, urozmaicony i budujący relację między bohaterami. Obok The New Order i dwóch DOOMów najlepszy na rynku chociaż podchody robiłem i do Halo MCC i Halo 5 oraz Halo Killera - Killzone'a SF i kilku gier FPP. Jednak TF2 to kawał świetnego singla, dla mnie czarny koń tej generacji.

Odnośnik do komentarza

Z ostatnich 6 lat FPSy to głównie DOOM Eternal, DOOM 4, Shadow Warrior 1 i 2, DUSK, Prodeus, Ion Fury i pochodne mniejsze, Wolfenstein New Order i Old Blood oraz mimo wszystko RAGE 2, które jest debilnym Far Cry'em, ale w mutant post-apo z przezajebistym gunplayem i movementem. Z takich gorszych to podobno Necromunda i właśnie TF2, ale nie chce mi się nawet próbować. Kontrowersyjna opinia, ale Wolf 2 mi się narracyjnie podobał, takie poyebane Tarantino, anime-like bullshit, ale gameplayowo to jest jakieś gówno i po połowie odpuściłem.

 

Jak komuś brakuje dobrych FPS-ów, to polecam po prostu się "przemóc" i uświadomić, że nie muszą być AAA, jeśli gameplay, setting i design dają radę. I wtedy dostajemy dużo wspaniałości takich jak DUSK, Prodeus, Arcane Dimensions, Wrath, Ion Fury, Project Warlock, Dread Templar czy Ultrakill.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Prodeus mocny vibe BrutalDOOMa. AFAIK podobny klimat ma chociażby Ion Fury czy Project Warlock. W sensie staroszkolne strzelanki pure fun, ale bez głębszego sensu. Titanfall 2 ma ten plus, że oprócz bycia nietuzinkowym shooterem (te mechy robią jednak robotę) jest też przyjemnie opowiedzianą historią. IMO warto, ja wiem że kiedyś przejdę ją ponownie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, messer88 napisał:

TF2 to jakieś fajne? Bo nie wygląda zachęcająco.

Grać i się nie zastanawiać. Po Doomie w nic lepszego w singlu nie zagrasz. I jeden z poziomów to mistrzostwo świata. Jeden z najlepszych motywów w grach. No i więź z BT :banderas:żadne "Trico" nie dalo mi tyłu emocji co ten blaszany kumpel. Jak ja żałuję że pewnie nie poznamy dalszych losów BT i Coopera. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Prodeus mocny vibe BrutalDOOMa. AFAIK podobny klimat ma chociażby Ion Fury czy Project Warlock. W sensie staroszkolne strzelanki pure fun, ale bez głębszego sensu.

Prodeus to Brutal DOOM 2, tak.

Natomiast Ion Fury to Duke Nukem bardziej, czyli zdecydowanie mniej intensywna i satysfakcjonująca strzelanka nastawiona mocniej na interaktywność z otoczeniem.

Project Warlock to hołd dla Wolfensteina 3D, jednopiętrowe mapki bez nawet schodka w klimatach Bombermana xD mnóstwo sekretów i progresja RPG-owa broni i mocy

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, NeoHeisenberg napisał:

Do Tych narzekających pytanko. Skoro New Colossus taki słaby, to jakie fpsy z ostatnich lat go biją na głowe? Pytam serio, bo dla mnie pomimo wad które niewatpliwie ma ten tytu to wciąż obok Metro Exodus jedyne dobre strzelanie. 


Akurat strzelanie to w serii METRO jest raczej ch#jowe, ale rozumiem, że chodzi ogólnie o dobre FPSy, a nie o gunplay sam w sobie.
No i muszę wyjaśnić, że mimo wad, o których tu wielokrotnie pisałem, Wolfenstein II The New Colossus nie jest dla mnie "słaby", bo to nadal świetny singlowy FPS, po prostu dużo słabszy niż absolutnie zajebista "jedynka" i przez wiele swoich rozwiązań sprawiający, że człowiek się denerwuje, nie mogąc pojąć, dlaczego oni tak to przekombinowali.

Jeśli chodzi o taką wyliczankę to fakt, że w tym gatunku, takich typowo singlowych FPSów nie ma zbytnio wyboru - mamy tylko Wolfy (TNO, TOB i TNC, Youngblood chyba nie powinienem tu wstawiać:sweat:) i DOOMy - cała reszta to nie ta liga, nie ten rodzaj, albo jakaś hybryda gatunkowa.
Tak jak wspomniane wyżej RAGE 2, które same starcia ma zajebiste i dające masę frajdy, ale zrobiono z tego kolejnego farkraja o czyszczeniu mapy, więc ta frajda jest mocno rozwodniona (no i 60fps by się przydało do tych dynamicznych starć).
Albo trylogia METRO, gdzie każda część (choć Exodus najmniej) jest zajebistym singlowym FPSem, ale też to zupełnie inny podgatunek pierwszoosobowych strzelanin niż Wolfy i DOOMy (no i strzelanie nie jest tak satysfakcjonujące).
Sporo osób forsuje tu tego drugiego Titanfalla, ale to jeszcze "inniejsza" bajka bo TF2 to ta sama liga singli co CoD, BF (do czwórki) czy inne Killzone, tyle że zrobiony ciut lepiej i z większą ilością "duszy" - ciut więcej niż typowy singiel, ale nadal w miarę standardowy dla gier głównie nastawionych na multi.

Od biedy mógłbym wstawić tutaj Terminator Resistance, bo to typowo singlowy FPS, który ma naprawdę fajną "kampanię", ale ani strzelanie nie jest tu jakieś super satysfakcjonujące, ani technicznie nie zachwyca - ot niskobudżetowa gierka, w którą developer włożył całe swoje mizerne umiejętności i fundusze, dostarczając wreszcie cokolwiek dobrego w tym znanym uniwersum od czasów T2 Camerona i tylko przez to wspominam, ale jakby nie było warto zerknąć, jak ktoś jest fanem strzelania do blaszaków.

Niestety nie grałem w żadnego Shadow Warriora, więc się nie wypowiem, a ION FURY ledwie napocząłem, więc też za wcześnie cokolwiek pisać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No była to kolejna rzecz wybijająca z rytmu - niepotrzebne rozdmuchanie i rozdęcie w wielu aspektach to główny grzech kontynuacji gry, która była świetnie skrojona i miała idealnie wyważone proporcje.
Często developer idzie właśnie taką drogą, robiąc "bigger" i myśląc, że to "better", a nie zawsze jest to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Ukończyłem wczoraj główna kampanię i pomimo głupiej absurdalnej fabuły bawiłem się dobrze za sprawą miodnego gameplaya, eliminacja nazistów z dwóch broni w łapie sprawiała mi dużo frajdy.:D Szkoda, że to trofeum mein leben jest tak źle skonstruowane, bo gdybym miał masę czasu jak kiedyś, to chętnie bym się podjął tego wyzwania albo w ogóle wg. Mnie mogliby zrobić tak, że się ginie od jednego strzała ale za to są sejwy czy coś w tym stylu :rayos:

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Rotevil napisał:

Ukończyłem wczoraj główna kampanię i pomimo głupiej absurdalnej fabuły bawiłem się dobrze za sprawą miodnego gameplaya, eliminacja nazistów z dwóch broni w łapie sprawiała mi dużo frajdy.:D Szkoda, że to trofeum mein leben jest tak źle skonstruowane, bo gdybym miał masę czasu jak kiedyś, to chętnie bym się podjął tego wyzwania albo w ogóle wg. Mnie mogliby zrobić tak, że się ginie od jednego strzała ale za to są sejwy czy coś w tym stylu :rayos:

Wydaje mi się że założenie było takie żeby ta gra miała głupią i absurdalną fabułę. No scena z hitlerem kozak :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...