Skocz do zawartości

Zużycie prądu. Ile placicie?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.01.2023 o 21:50, mitra napisał:

U mnie zero wieści ze spółdzielni i brak panów od prądu. Aż się martwię. Moja kumpela z pracy dostała podwyżkę czynszu o 100 polskich nowych złotych. Mamy taki sam metraż ale inne dzielnice, ciekawe co ja dostanę.

 

U mnie czynsz (z zaliczkami na wodę, CO, śmieci, fundusz remontowy itp) wzrósł o prawie 25% od stycznia (+120 zl). :reggie:

Za prąd jeszcze nie przyszedł rachunek, ale spodziewam sie podobnej skali.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Masz prognozowane zużycie? Może warto zmienić na podawanie co dwa miesiące.

 

Ja teraz miałem do zapłaty 331 za dwa miesiące, poprzednio 297. Muszę zobaczyć ile teraz dokładnie po pół roku mi wyjdzie, ale powinno być ok 900kWh więc nie powinienem przekroczyć tych magicznych 2000, zwłaszcza jak wymienię wadliwe sprzęty.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz w życiu biorę umowę na prąd na siebie i oczywiście rozkminiam co wybrać. Musze wziąć od taurona, orientujecie sie czy te taryfy z pradem eko forsowany na każdym krok jest cos warty, czy "taryfa sprzedawcy" będzie najlepsza Jakies protipy? Z tego co rozumiem, taryfa sprzedawcy nie ma zadnych "rabatów" ani "gratisów" ale niema też miesięcznej opłaty handlowej. Ktoś ogarnia temat?

Odnośnik do komentarza

Z eko jest rabat 5% pod warunkiem ze sie zgodze na spamowanie mnie ofertami marketingowymi, czego nie mam zamiaru zrobić. Bez niego wychodzi tyle samo - 1,3825 zł/kWh, bez uwzględnienia rządowej tarczy solidarnościowej. Trzeba za to płacić haracz 20zl miesięcznie. Wiec wygląda na to, ze dla mnie lepiej wyjdzie taryfa sprzedawcy, no ale właśnie nie wiem czy czegoś nie przeoczyłem. Na wykopie i jakichś stronkach widziałem, że ludzie polecają właśnie wziąć taryfe sprzedawcy, do której ciężko się dokopać, bo jest najmniej opłacalna dla tauronu.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie powiedz babie ze chcesz jak najtaniej, ale nie wiem czy to pomoże… mi np na firmę wcisnęli serwisanta za 35 zł na miecha (nie mylić z inkasentem), a żadnego serwisanta nigdy nie widziałem. Dowiedziałem się o tym przez czat na ich stronie, bo baby zjebane w punkcie  nie potrafiły odpowiedzieć skad takie kwoty wychodzą. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...