Skocz do zawartości

Zużycie prądu. Ile placicie?


Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Dahaka napisał:

Z eko jest rabat 5% pod warunkiem ze sie zgodze na spamowanie mnie ofertami marketingowymi, czego nie mam zamiaru zrobić. Bez niego wychodzi tyle samo - 1,3825 zł/kWh, bez uwzględnienia rządowej tarczy solidarnościowej. Trzeba za to płacić haracz 20zl miesięcznie.

 

1,3825 zł/kWh (to netto czy brutto?) wydaje mi się w chuj dużo, zwłaszcza jeżeli jest to za samo zużycie bez stałych opłat. Może warto wziąć ten haracz 20 zł, jeżeli masz większe zużycie?

Ja w sumie nie zagłębiałem się co dokładnie wlicza się do każdej pozycji na fakturze (i czy da się czegoś uniknąć), ale u mnie wygląda to tak, ceny netto.

 

Sprzedaż energii

Stawka zmienna ceny całodobowa - 0,4140 zł kWH

Stawka stała ceny - 15,85 zł/mc

Opłata za dodatkowy cykl handlowy - 0

Dystrybucja energii

Opłata dystr. zm. całodobowa - 0,17540

Opłata OZE całodobowa - 0

Opłata kogeneracyjna całodobowa - 0,00496 zł/kWh

Opłata dystrybucyjna stała - 5,28 zł/mc

Opłata przejściowa - 0,33 zł/mc

Opłata mocowa - 9,54 zł/mc

Opłata abonamentowa - 0,38 zł/mc

Niby mam też dostępnego serwisanta (albo kiedyś był), bo w sumie raz tylko korzystałem kilka lat temu.

 

Rozliczam się co 2 miesiące samemu podając odczyt, średnio ostatnie 6 rachunków wychodzi mi zużycie ok 340 kWh. Ostatnia faktura to 331,61 PLN przy zużyciu 348 kWh, co daje cenę za kWh na poziomie 0,9529 brutto.

Jak VAT był obniżony do 5% to było fajnie. Teraz tylko nie przekroczyć tych 2000 kWh, co powinno mi się udać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie raz na dwa miesiące gościu spisuje liczniki i teraz dostałem 230zl w sumie o 30zl więcej niż ostatnio ale piekarnik był jechany. Tak mi się wydaje, zobaczymy teraz bo piekarnika nie ruszamy. 

 

W dniu 3.12.2020 o 20:41, Plugawy napisał:

Miesięcznie to wychodzi mi różnie. Wczoraj przyszedł rachunek i jest 173 za dwa miesiace. Piekarnik u nas często chodzi, do tego tv na okrągło ostatnio i konsola. Jak wracam z roboty to komp tez ciągnie prund.

 

Piękne czasy, piekarnik jechany i tylko 173zl :) 3 lata temu a teraz 60zl więcej. 

Odnośnik do komentarza

@Dahaka

Bierz taryfę sprzedawcy jak Ty to nazywasz. Nie idź w stronę żadnych umów z dodatkową opłatą stałą. Przerabiałem to dwa lata temu jak mi przed końcem umowy co rocznej zaczęli wciskać tych dodatkowych serwisantów. Usiadłem to tego dokładnie, przeanalizowałem ceny i przygotowałem się do rozmowy z konsultantką. Przy taryfie G11 miałem nadal niższe stawki za prąd pomimo podwyżek niż przy umowach z ich dodatkami i stałymi opłatami. Kobitka na infolinii dalej mi wciskała umowę z serwisantami gdzie nie docierał do niej argument że ja ich nie potrzebuje i mi się to nie opłata. Nie zgodziłem się na żadną zmianę i umowa przedłużyła się automatycznie. W kolejnym roku znów ich ignorowałem i nic nie podpisywałem nowego. Obecnie rachunki zdrożały mi o około 20 złotych po tych dużych podwyżkach za prąd ale nadal mam bardzo akceptowalną kwotę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Square, ceny są takie same przy wszystkich wariantach oferty, to 0,4140 zł kWH też tam widnieje - nie wiem w sumie czym się różni ta cena, od tej którą podałem, no ale wszędzie są takie same przy G11. Także wygląda na to, że po prostu chcą wcisnąć opłatę stałą za jakieś dodatkowe gówno usługi (wizyty u lekarza XD), certyfikat korzystania z "eko prądu" i rabaty za nękanie ofertami. Także wziąłem najzwyklejszą taryfę sprzedawcy po prostu, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

A ja mam 200 zł nadpłaty z lokalu użytkowego i chuje od września nie mogą zrealizować przelewu. Tauron zajebany wszelkie nadpłaty uwzględniał w kolejnych fakturach, czyli np teraz bym dostał rachunek na 400 zł, to 50 zł zabraliby z tego 200 i 350 miałbym do zapłaty (i 150 zostałoby nadpłat).
No i konsultant zlecił przelew - do 5 dni miało być i dalej nie ma. W druga stronę tak nie działa, bo naliczają opłaty za spóźnienia, a tu? Sam mam się upominać o swoje pieniądze i czekam 1.5 miecha.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dostaliście info o nowych stawkach na 2024? Mi dzisiaj przyszło z Taurona, że niby 0,7885 za kWh będzie, a obecnie płaciłem 0,4140. No czegoś takiego się nie spodziewałem żeby poszło o 90% do góry.

Jak rozumiem do tego powinna dojść obniżka 10% za mniejsze zużycie, ale i tak coś tu nie gra do chuja. Teraz jeszcze sprawdzam no i obecny cennik mam do listopada 2024.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.10.2023 o 13:18, grzybiarz napisał:

A ja mam 200 zł nadpłaty z lokalu użytkowego i chuje od września nie mogą zrealizować przelewu. Tauron zajebany wszelkie nadpłaty uwzględniał w kolejnych fakturach, czyli np teraz bym dostał rachunek na 400 zł, to 50 zł zabraliby z tego 200 i 350 miałbym do zapłaty (i 150 zostałoby nadpłat).
No i konsultant zlecił przelew - do 5 dni miało być i dalej nie ma. W druga stronę tak nie działa, bo naliczają opłaty za spóźnienia, a tu? Sam mam się upominać o swoje pieniądze i czekam 1.5 miecha.

A ja tak zacytuję siebie, bo mi się przypomniało, że po tych żalach, dostałem listownie pisemko w którym obiecali dać mi 2000 zł za ich winę i słowa dotrzymali :) wiem, pisałem gdzieś indziej, ale jestem w szoku, że takie coś funkcjonuje w takim tauronie.

Odnośnik do komentarza

No trzeba się liczyć, że po tarczy rachunek miesięczny w powyższym przypadku skoczy do okolic 350zł optymistycznie patrząc, wprowadzenie taryf dynamicznych za wiele w tej materii nie zmieni - chyba nie wierzycie, że dostaniecie prąd w okresie słonecznym w godzinach 8 - 18 za pół darmo (duża produkcja PV) ? :kekw:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...