Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Jakie szkolenia xD jak u nas 80% uczniów ma zwolnienia z wfu, a większość grajków w akademiach to niespełnione ambicje tatusiów

Nie wiem jak teraz ale w latach 90'tych jak ja chciałem trafić do szkółki piłkarskiej to trenerzy stawali na głowie żeby utrudnić dzieciakowi zapis do akademii. Najpierw przyczepiono się że mam wadę wzroku a w okularach mnie na boisko nie wpuszczą (wtedy soczewki kontaktowe nie były tak popularne jak teraz ale problem ten był do rozwiązania). Potem że mam za małą masę ciała i będę się co chwila przewracał i coś sobie zrobię (rodzice zadeklarowali że zapiszą mnie dodatkowo na siłownie bym nabrał masy). Następnie powiedziano że muszę mieć minimum 4.0 średnią w szkole bo rodzice im robili kiedyś awantury że piłka odciąga dzieci od nauki (deklaracja moich rodziców że im wystarczy że mam średnią 3 nie miała znaczenia). Po tym się poddałem. W szkole było wielu uzdolnionych chłopaków z których co drugi chciał się dostać do szkółki i udało się tylko jednemu do szkółki Polonii. Ciekawe ile talentów przez takie podejście nam przeszło koło nosa.

Edytowane przez Dobos
Odnośnik do komentarza

Kur.wa wczoraj w nocy nie moglem zasnac mialem jakis półsen, snilo mi sie ze mecz polski jeszcze sie nie skonczyl ze strzelilismy na 3:1 , ze walczylismy jeszcze.

 

Az prawie uwierzylem ale jak sprawdzilem rano jednak potwierdzila sie HAŃBA

Nie moge sie doczekac meczu z japonia, usiade na taborecie i bede kibicowal nippon, jeszcze mam taka pe.dalska koszulke z mario to ja naloze 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Dobos napisał:

Nie wiem jak teraz ale w latach 90'tych jak ja chciałem trafić do szkółki piłkarskiej to trenerzy stawali na głowie żeby utrudnić dzieciakowi zapis do akademii. Najpierw przyczepiono się że mam wadę wzroku a w okularach mnie na boisko nie wpuszczą (wtedy soczewki kontaktowe nie były tak popularne jak teraz ale problem ten był do rozwiązania). Potem że mam za małą masę ciała i będę się co chwila przewracał i coś sobie zrobię (rodzice zadeklarowali że zapiszą mnie dodatkowo na siłownie bym nabrał masy). Następnie powiedziano że muszę mieć minimum 4.0 średnią w szkole bo rodzice im robili kiedyś awantury że piłka odciąga dzieci od nauki (deklaracja moich rodziców że im wystarczy że mam średnią 3 nie miała znaczenia). Po tym się poddałem. W szkole było wielu uzdolnionych chłopaków z których co drugi chciał się dostać do szkółki i udało się tylko jednemu do szkółki Polonii. Ciekawe ile talentów przez takie podejście nam przeszło koło nosa.

U nas powinno to zostać wywrócone do góry nogami jak w Niemczech. W każdej gminie porządna szkółka z trenerem/ami jeżdżącymi na szkolenia z pzpnu + dodatkowe kursy. Zachęcanie dzieciaków do gry w piłkę i wychowywanie ich jako zawodników już od najniższych szczebli + kontakt z rodzicami. Niestety obecnie szkółki są w (pipi) drogie i grają w nich tylko nieliczni. Dopóki szkolenie piłkarzy i ogólne podejście do piłki w kraju się nie zmieni dopóty nie będziemy odnosić sukcesów. Zreszta nawet u mnie w miejscowości rodzinnej byli naprawdę zdolni piłkarze, ale nie miał ich kto poprowadzić (napierdalismy srogo swój rocznik pogoni Szczecin, byli wkręcani w murawę) - zaczęły się fajeczki, alkohol, inne używki, trenerzy sami popijali i tyle.

 

W Polsce musi się zmienić podejście Grażyn i Januszy do piłki, a przede wszystkim samego pzpnu i państwa. Bez małych szkółek pilkarskich z zatrudnionymi trenerami (po selekcji) na pełnych umowach za porządne pieniądze nigdy nie osiągniemy czegokolwiek już w tym sporcie i zawsze będziemy przeciętniakami tak samo jak przeciętna jest nasza liga. Polecam sprawdzić z jakich rodzimych klubów wywodzą się poszczególni obecni zawodnicy kadry Niemiec, Szwajcarii, nawet Anglii - z małych szkółek, małych miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
8 godzin temu, Pacquiao napisał:

Akurat Lewandowski to latał po całym boisku, więc niezależnie od skutków nie można mu zarzucić, że się nie starał. Pamiętajmy, że gra cała drużyna.

Tutaj musze sie zgodzic i nie zgodzic rownoczesnie, bo faktycznie Robert walczyl, ale zdecydowanie nie byl liderem, gwiazda, itp na jaka byl kreowany. Wiec jest rozliczany inaczej, tyle.

 Nie bez powodu wzmiankowalem wczesniej ze ma najwiecej do stracenia z polskiej reprezentacji, no ale cos czuje ze Japonia nas ogra, i raczej Wojtek zdobedzie laur bo poki co najgorszy bramkarz mundialu http://www.sport.pl/mundial/7,154361,23593309,mistrzostwa-swiata-2018-wojciech-szczesny-najgorszym-bramkarzem.html

 

9 godzin temu, Pacquiao napisał:

To co mnie zastanawia to fakt, że pamiętam 3 czy 4 mundiale i niezależnie od tego kto gra w polskiej drużynie i bez względu na to kto jest jej trenerem, to wszystkie występy polskiej kadry mają jeden wspólny mianownik - zawodnicy praktycznie stoją na boisku, po prostu nie wychodzą do piłki i grają na kopa tak jakby nie potrafili przyjąć dobrze piłki i jej poprowadzić kilkanaście/kilkadziesiąt metrów.

Presja. Polscy pilkarze nie radza sobie z presja ogolnie, a swiadomosc wielkiej stawki + napompowanego balonika+ obawa przed zlinczowaniem powoduje asekuracyjna gre w mysl zasady nie zepsuc.

A nic nie zepsuje tylko ten, kto nic nie robi.

Na tym turnieju bylo jeszcze gorzej, bo tabela Fifa, faworyt grupy na papierze itp.

Mecz przegrany juz w glowie, dlatego dobry psycholog i rownoczesne przeklucie balonika w stylu rosyjskim ze jak cokolwiek ugracie to OK to imo jedyne remedium, ale jak sie widzi taka hiene jak Pol to chyba tylko rewolucja w kadrze moze pomoc.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...