Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

Blazej ale co ty gadasz. Rodzima liga stanowi o sile no nie wiem, 3-4 reprezentacji na mundialu? Liga chorwacka jest chyba jeszcze gorsza od polskiej a repre maja zbudowana grajkami z najwiekszych lig.

Najlepsi mlodzi uciekaja stad jak najszybciej i graja w top 5.

 

Lezelismy na tym mundialu fizycznie, psychicznie, taktycznie i to ZAROWNO W DEFENSYWIE JAK I OFENSYWIE. Czy w przykladowym Zaglebiu rocznie zadebiutuje 5 z akademii czy 10 nie ma zadnego znaczenia na dluzsza mete bo i tak malo kto wyrosnie ponad jakis grywalny poziom i tym samym wyjedzie do mocnej ligi i koniec koncow trafi do repry.  

Odnośnik do komentarza

Nie zgadzam się, schabek. Raz, że mowa o dużym, europejskim państwie, dwa, że polska, rodzima liga musi być areną do wybijania się zawodników i szansą na ogrywanie się przez talenty. Oczywiście, iluś tam chłopaków, urodzonych w UK czy w Niemczech, od małego wdrożonych w ich system szkolenia, ma szansę się wybić, ale iluś z nich wybierze też grę dla przybieranej kadry. Moim zdaniem bez systemowego postawienia na młodzież w polskich ligach, kosztem szrotu z zagranicy, nie ma szans na dobrą, mocną reprezentację. I nawet nie chodzi o efekt, w postaci gry w europejskich pucharach w fazie pucharowej. Niech efektem będzie to, że polscy piłkarze w wieku 19-20 lat wyjeżdżający za granicę będą otrzaskani w jakikolwiek sposób z europejskim futbolem i z rzeczywistością ligową.

Odnośnik do komentarza

Chorwaci zarabiają od lat kupę kasy na szkoleniu i są usportowionym narodem. Tak samo Serbowie - w każdej dyscyplinie związanej z grami zespołowymi, zarówno męskiej, jak i kobiecej, są sukcesy i nie ma spadania poniżej pewnego poziomu. Tutaj o szkoleniu się tylko mówi, natomiast samo społeczeństwo jest najlepsze w GRYLOWANIU i uprawianiu sportu, ale przed telewizorem. Rodzima liga to składowisko złomu z Europy, w której na trybunach panoszą się łyse pały, demolujące SWOJE stadiony, i które są pod ochroną miłościwie nam panującej bolszewickiej partii, bo to m.in. ich wierny elektorat.

Zawsze wielkie oczekiwania i postawa roszczeniowa, chociaż nie ma ku temu podstaw. Mnie to już przestało dziwić, mogę wzruszyć tylko ramionami. Natomiast gównażeria woli patrzeć w swoje szybki, niż pograć w piłkę na podwórku :) Ew. pompować w śmierdzących siłowniach, co by zrobić z siebie zminiaturyzowany czołg bojowy.

 

Co do zmiany trenera, to tylko zagraniczniak, chyba, że Zwałka zostanie. Nic mi do głowy nie przychodzi, ale chyba Hiddink jest do wzięcia? Może to byłby dobry wybór. Lars Lagerback też by był dobrą opcją, ale niedawno podpisał kontrakt w Norwegii...

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakie szkolenia xD jak u nas 80% uczniów ma zwolnienia z wfu, a większość grajków w akademiach to niespełnione ambicje tatusiów, którzy pompują € w dzieci bez drygu do piłki (sam miałem takiego znajomego w akademii pogoni Szczecin - koleś był dobry, nawet bardzo, ale nigdy nie chciał być piłkarzem, nie jarało go latanie za piłka mimo talentu, ale musiał bo tatuś kazał).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu wielu z Was sądzi, że Nawałka to dobry trener i sie pogubił. (pipi) ja euro pamiętam tak:
-w grupie nie tracimy chyba żadnego gola ( cud+ Milik był w formie)
-mecz ze Szwajcarią - gol, po czym murowanie bramki jak debile. Niesamowity gol Shaquiriego + dużo szczęścia w karnych
- POL-POR - gol w pierwszych 5 minutach po czym murowanie. Pazdan prawie wszystko wyjaśniał i słusznie przepi.erdolone karne.

Nasza kadra zawsze jak strzeli o stawke to sie cofa. Jak Chelsea za najlepszych czasów Mourinho z tym, że Polska to nie The Blues a Nawałka to nie Mourinho.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...