Skocz do zawartości

Porty - życzenia i stan faktyczny


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Rayos napisał:

a DK 3D to co? 

 

Mam na myśli kolejną próbę, bo DK64 było takie se i chyba nawet w 8 miechów go zrobili. Konkretny szpil, z odpowiednim budżetem, coś jak z MP. Przejście z 2D w 3D w najlepszym stylu. A z tą trudnością to mam na myśli poziom trudności, ale zrobienia gry, ze względu na dynamikę DK w 2D, drugą postać na plecach i masę bajerów, jak wagonik, czy nosorożec itp.. DK3D to wyzwanie dla developera, dużo większe, niż Mario moim zdaniem.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
Teraz, Paolo de Vesir napisał:

 

Za(pipi)ista szpila, miałem ją w bundlu z N64: różnorodne krainy, metroidvaniowe elementy, fajni bossowie i długa gra. DK64 było fpytkę. :cool: 

 

No pamiętam, że nie był taki zły, fajne postaci, małpa na rękach, wagonik w trzech wersjach, całe skończyłem na 100% z czego pamiętam, ale jednak Banjo i Conker lepszy :).

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Rayos napisał:

A, to trzeba było od razu mówić, że masz na myśli nowego 3d donkeya :)

 

Bo Balon napisał DK3D, a nie DK64, więc... :).

6 minut temu, balon napisał:

No był był ale ja zawsze unikam porównywania gier do tuzów gatunku, bo wtedy to 90% produkcji byłaby beee. A ile w ogóle w to grałeś? No i tam jeszcze ten nieszczęsny expansion pack był grany, też pewno rzutowało na lekkim fuckupie sprzedażowym.

 

Na N64 we wszystko, co grałem to kończyłem na 100%, bo miałem czas. Przy DK64 trzy nocki zarwałem pamiętam, bo miałem pożyczonego :). Od Rare wszystko skończyłem, nawet Blast Corps i Get Force Gemini.

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

No to mi bardziej chodziło o DK w 3d czyli idąc tym tropem to DK64. Zgodzę się po części z Rayosem, że nie było to poziom Banjo ale był mega potencjał. Prze remaku mogli by dodać trochę szlifów i byłoby cudo.

Dla mnie Donkey Kong zdecydowanie najlepszy bohater z platformówek niny.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, XM. napisał:

Ja to ciągle marze o platformerze z Waluigi albo Wario. Juz mam trochę dosyć Mariana i spółki, a pełnoprawna giera 3d z dwoma wymienionymi jegomosciami bralbym w ciemno.

Jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić. 

Gra w której byśmy jeździli między kasynami i sprawdzali ile zysku mieliśmy w tym tygodniu?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, adus1991 napisał:

Jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić. 

Gra w której byśmy jeździli między kasynami i sprawdzali ile zysku mieliśmy w tym tygodniu?

 

Polecam trochę obczaić historię Wario bo gry z jegomościem na Game Boye (Wario Land seria) czy ostatni świetny ale bardzo niedoceniona odsłona na Wii (Wario Land: Shake It/ The Shake Dimension) to same sztosiki, które warto ograć i z chęcią bym przywitał nową odsłonę (niestety pozycje 3D nigdy świata swym wykonaniem nie zawojowały, ale DK w sumie również, choć wydanie 2.5D przywróciły blask serii).

 

Ja marzę o remake'u remake'a MGS'a The Twin Snakes z GaCka (badum tsss...) albo jakiś Remake Skies of Arcadia. Ehhh to byłoby coś.  

Odnośnik do komentarza

Grałem w Wario Land 3 na GBC. To co się żarło żeby być grubym i mieć jakieś nowe skille. Z tym jeżdżeniem po kasynach se jaja robiłem.

A TTS to jest dopiero gra. Chyba ze 7 razy na Kjubie przeszedłem. Ale wątpię aby złodzieje z Konamy coś chciały zrobić w tej sprawie. Bo chyba oni mają tam najwięcej do powiedzenia w temacie.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, adus1991 napisał:

Grałem w Wario Land 3 na GBC. To co się żarło żeby być grubym i mieć jakieś nowe skille. Z tym jeżdżeniem po kasynach se jaja robiłem.

A TTS to jest dopiero gra. Chyba ze 7 razy na Kjubie przeszedłem. Ale wątpię aby złodzieje z Konamy coś chciały zrobić w tej sprawie. Bo chyba oni mają tam najwięcej do powiedzenia w temacie.

 

No w przypadku remake'a The Twin Snakes równe prawa do tej odsłony posiada Nintendo i jakiś mały % nieistniejące już Silicon Knights i tutaj byłby największy problem.

 

Dwie części Baten Kaitos też bym przygarnął, choć chyba obecnie najbardziej chciałbym aby Nintendo wydało Wind Wakera HD na Switchu (spokojnie pociągnąłby 1080p/60fps).

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, chrno-x napisał:

 

No w przypadku remake'a The Twin Snakes równe prawa do tej odsłony posiada Nintendo i jakiś mały % nieistniejące już Silicon Knights i tutaj byłby największy problem.

 

Dwie części Baten Kaitos też bym przygarnął, choć chyba obecnie najbardziej chciałbym aby Nintendo wydało Wind Wakera HD na Switchu (spokojnie pociągnąłby 1080p/60fps).

 

Myślę, że WW pojawi się w swoim czasie, w jakiejś luce, ta gra akurat idealnie pasuje do Switcha, motyw podróżowania. Podobnie Metroid ze względu na widok z hełmu, na pewno fajna imersja będzie w handheld mode. A może mam tylko omamy :). No i MGS, zawsze chciałem nadrobić tę grę, a na Gacka była najlepsza wersja, w dodatku na małym ekranie da radę pewnie.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiałem się nad portem Smash Bros.. Wziąłem pod uwagę post Emily Rogers, w którym napisała, że w tym roku dostaniemy Smasha, ale nie wiadomo czy będzie to wersja Deluxe czy nowa część oraz działania Nintendo na Switchu i uważam, że dostaniemy Smash Bros. Switch lub Smash Bros. 5 - nie będzie to Smash Bros. 4. Skąd taki wniosek ? Nie wiem czy pamiętacie jak przed styczniową prezentacją Switcha były podobne plotki o Splatoonie. Wiadomo było, że będzie, ale jedni twierdzili, że to będzie udoskonalony port inni że dwójka chociaż tak naprawdę będzie to bardziej Splatoon 1.5.

Podczas styczniowego Mini Direct mieliśmy podobną sytuację z Mario Tennis - Aces to bardzo mocno rozbudowana wersja Ultra Smash. Tak samo będzie że Smashem. Z Mario Kartem nie mogli wykonać podobnego zabiegu, bo wymagałoby to wymiany tras i nowego patentu w stylu kół grawitacyjnych, ale w Smashu wystarczy dodać kilka plansz i postacie ze Splatoona, Ice Climbers, Arms oraz Championów z Breath of the Wild 

 

Odnośnik do komentarza

Mnie w ogóle nigdy nie ruszał tan Smash. Czasami zagrałem jak ktoś był akurat u mnie i co najważniejsze musiał umieć/lubić grać, a do tego przełknąć dla niego bardzo często niezrozumiałą stylistkę swit niny xD

Jest to jedna z tych gier którego fenomenu nigdy nie pojmowałem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam tak samo. Od gierki odbiłem się jak od ściany. Najbardziej uwierał mnie system i mechanika walki (skakanie po platformach itd.). Wychowałem się na staroszkolnych bijatykach, gdzie jedyną prostą zasadą jest zbić przeciwnikowi pasek energii do zera. W Smashach nie mogłem się przemóc, że to wszystko działa na innych podwalinach, odrzucał mnie strasznie ten eksperymentalny system walki, a pojedynki w 4 czy tam 8 zawodników na jednej planszy - paranoja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...