Skocz do zawartości

PSX Extreme 247


Oceń okładkę PSX Extreme 247  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 247



Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem, miesiąc temu narzekałem, a teraz jestem "za". Przekonał mnie felieton Rogera, który przeczytałem od razu w wersji mobillnej, jak tylko dostałem pdfa. No i nie ma co się oszukiwać, ale nawet teraz siedzę przy PC, a nie przy pleju. A niektóre gry- np. Stardew Valley, wyszło z prawie roczną obsuwą względem PC. 

Bardziej miałem awersję do Zooltara, przez to że pojawił się niedawno i od razu pisywał o PC. I w sumie tylko o grach PC.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, raven_raven napisał:

Tak, chciałbym szerszego spojrzenia na rynek dobrych gier (smartfony included, o takich gacha i uzależnieniach można spokojnie bardzo ciekawy artykuł napisać, a to tylko przykład).

Smartfony zajely spora czesc rynku gier mobilnych, sporo tam syfu f2p, ale tez trafiaja sie perelki. Jakis dzial mobilny, na ksztalt dawnego pocketa chetnie bym zobaczyl.

To zestawienie najciekawszych gier na telefony z ktoregos z poprzednich numerow dla mnie bylo bardzo na plus, kilka ciekawych tytulow tam znalazlem dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

Tak wiem, miesiąc temu narzekałem, a teraz jestem "za". Przekonał mnie felieton Rogera, który przeczytałem od razu w wersji mobillnej, jak tylko dostałem pdfa. No i nie ma co się oszukiwać, ale nawet teraz siedzę przy PC, a nie przy pleju. A niektóre gry- np. Stardew Valley, wyszło z prawie roczną obsuwą względem PC. 

Bardziej miałem awersję do Zooltara, przez to że pojawił się niedawno i od razu pisywał o PC. I w sumie tylko o grach PC.

 

No a na czym masz siedzieć jak nie na PC albo telefonie? Przeglądanie forumka na konsoli to jakiś masochizm.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.02.2018 o 19:12, Tokugawa1982 napisał:

@Roger Parafrazując słowa Nicholsona w roli Jokera-

Skąd ty bierzesz te wszystkie zabawki?  (gry do recenzji)

 

Tak się składa, że na PPE często uzupełniam kalendarz premier, decyduje, jakie gry dodać do encyklopedii, więc robię sobie listę tytułów, które z tego czy innego powodu warto zrecenzować w PE. Jest tego jednak więcej niż pojawia się w magazynie. W dobie masowo wydawanych indyków ni sposób wszystkiego zrecenzować. 

 

W dniu 25.02.2018 o 12:51, MYSZa7 napisał:

@Roger kiedy jakiś poradnik gmera lub dżuja co do wyboru TV dla gracza?

 

Tak się składa, że na początku miesiąca pytaliśmy Gmera o taki artykuł i pisał nam, że trzeba chwilę jeszcze poczekać na premiery i obniżki flagowców. Myślę jednak, że na przestrzeni 2-4 numerów Gmeru ogarnie temat. 

 

W dniu 28.02.2018 o 13:44, raven_raven napisał:

@Roger szanuję za felieton "PC Masterace a PSX Extreme."  To "Masterace" to nie wiem czy celowo czy nie :). Nie będę się odnosił do Twoich przekonań, bo tak jak piszesz sam, masz do nich pełne prawo i tyle. Cieszę się jednak, że podszedłeś też do tematu od drugiej strony. Z mojej strony powiem tak: to co napisałeś o PUBG i Zooltarze - w tą stronę idźcie, w takiej postaci ogarnianie tematu gier z PC coraz bardziej w ten właśnie sposób by mnie jak najbardziej satysfakcjonowało. Nie napiszę samego "tematu PC", bo zaraz znowu ktoś wyjedzie z testami gamingowych myszek, o co w ogóle mi (i chyba innym też) nie chodzi. Tak, chciałbym szerszego spojrzenia na rynek dobrych gier (smartfony included, o takich gacha i uzależnieniach można spokojnie bardzo ciekawy artykuł napisać, a to tylko przykład). Tak jak ten użytkownik co pisał z podziękowaniami, tak samo ja uważam, że to bardzo dobrze, że nie żyliście w przypadku PUBG w bańce. Oby tak dalej. Z mojej strony tyle, propsy i jestem ciekaw jak będziecie dalej rozwijać temat.


BTW Ciekawe, czy dyskusja, jaka się wokół tego tematu rozpętała w temacie któregoś z poprzednich numerów była jednym z bodźców do napisania tego artu ;). Ktoś może jednak czyta te tematy i cośtam trafia do zgredów, za co też duży plus.

 

7 godzin temu, Bzduras napisał:

@Roger: PC w PSX Extreme w minimalistycznej chociaż formie? Jeszcze jak. Pewnikiem widziałeś dyskusję z poprzedniego miesiąca, ja swoje zdanie podtrzymuję + przyklaskuję @raven_raven

 

 

Generalnie zbierałem się do takiego tekstu, bo również wydawcy pytają czy nie chcielibyśmy wejść z magazynem w rynek PC. Wasza dyskusja z poprzedniego numeru była dobrym impulsem by to pociągnąć. Czytam zawsze wszystkie posty choć nie zawsze komentuje. Wsadziłem tym tekstem trochę kij w mrowisko, bo takiego odzewu na maila nie miałem od dawna (kilkadziesiąt wiadomości w jeden dzień po premierze numeru). Głównie w kontekście tego, że PSX powinien zostać konsolowy i wynocha z PC. Tak jak pisałem - tak, PE to magazyn konsolowy i takim pozostanie. Testy kart graficznych, myszek, specyfikacje sprzętu - szkoda miejsca są magazyny, które robią to dobrze i profesjonalnie. W przypadku gier -  rynek PC jest nam teraz bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego uważam, że 2 strony w magazynie (Zooltar, jakiś felieton etc.) tylko poszerzy wiedzę o tym, co się dzieje w branży, jakie są trendy, w co będziemy grać za chwilę na konsolach. Tematem otwartym pozostaje ikonka PC przy oceniaczkach, która moim zdaniem krzywdy nikomu nie zrobi, ale patrząc na opinie czytelników z maili, jest to zamach stanu :) 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Roger napisał:

W przypadku gier -  rynek PC jest nam teraz bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego uważam, że 2 strony w magazynie (Zooltar, jakiś felieton etc.) tylko poszerzy wiedzę o tym, co się dzieje w branży, jakie są trendy, w co będziemy grać za chwilę na konsolach. Tematem otwartym pozostaje ikonka PC przy oceniaczkach, która moim zdaniem krzywdy nikomu nie zrobi, ale patrząc na opinie czytelników z maili, jest to zamach stanu :) 

Konsole i PC to już niemal ten sam sprzęt, różniący się tylko otwartością architektury i możliwościami jakie daje poza graniem. Jeśli dwie litery w oceniaczce pełniące funkcję czysto informacyjną tak bardzo zabolą ludzi to niestety jest to problem tychże właśnie ludzi. Całkowite zamykanie się na - bądź co bądź - ogromną część rynku gierkowego i udawanie, że nie istnieje (lub, co gorsza, jest tylko dla s p e c j a l n y c h  jednostek, które funkcjonują inaczej niż elitarni hardkorowi gracze i klikają myszkiem w Minecrafta) nie ma dla mnie sensownego oparcia w rzeczywistości. Recenzje gier z PC? Niekoniecznie, choć nie obraziłbym się za takie. Tak jak pan rejwen napisał - gro giereczek z PC ląduje na konsolach i vice versa, nie ma sensu udawać, że wszystkie jak leci to krapy czy indyki niewarte nawet spojrzenia w ich stronę.

 

tl:dr: jestem na tak i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tyle ze te dwie literki „PC” przy recenzji, sprawią, że PE nie będzie już jedynym magazynem o konsolach.

Niedawno kłóciłem się na jutubie z jakimś zatwardziałym pececiarzem, gość widzi na rynku tylko dwa magazyny, bo gra tylko na PC. Może wkleję jak będę na kompie, ale argumentacje miał z du.py.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

ale kogo obchodzi sapanie jakis umyslowych ameb, co jesli za kazdego spietego konsolomaniaka pismo zdobedzie 10 graczy pctowych? kwestia doboru gier ofc teraz wyszlo swietne into the breach, mozna dac notke na temat tej perelki, mozna cos skrobnąc o tym polskim studiu od book of demons ktorym udalo sie zrobic klona diablo ze swietnymi mechanikami, no i mozna baitowac ludzi cs-kiem czy innym lolem. Ponoć polska starcraftem stoi i to najwieksze community blizzarda w polsce. mysle ze tematow na felietony troche bedzie.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

valve i steam jest kopalnią felietonów, early accesy lootboxy, cyfrowa dystrybucja, wszystko co kontrowersyjne i poczytne, nie chce czytac o testach wiedzmina na ultra na nowym geforsie, chcialbym o gierkach ktore wychodza tylko na pc i albo są duzymi produkcjami jak gry blizzarda (wow) lub pierdólkami wartymi uwagi ktore mozna ograc na kompie z biedronki jak wlasnie w/w in to the breach. ostatnio zagotowalo się w sieci od renesansu strategii, znowu powrot do hereos of might and magic 3 (gierka jakos niedawno miala 19sto lecie) they are billions, gierka strategiczna z tower defance, slay the spire, rogalik z mechaniką karcianek, w miesiacu na steamie wyjda te 2-3 gry warte uwagii nawet nie trzeba tego szukac wybitnie: nowe gry->, bestsellery-> gry z przytlaczajacymi dobrymi recenzjami. 

1-2 strony piguly o gierkach na pc nie powinna u nikogo przyprawic o udar a jesli przyprawia to trudno jego sprawa.

jak by psx extreme z dnia na dzien zaczela pisac tylko o myszkach firmy tracer, kartach graficznych czy innych nudach.

mozna popisac o kryptowalutach jak niszcza rynek pc przez co konsole stają sie bardziej oplacalnym dealem do pogrania bo juz stosunek cena do jakosci dawno przestal byc argumentem na korzysc pc.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Orzeszek poruszył ważną kwestię, która w świecie gier działa na niekorzyść pisma. To tak jakbym założył magazyn DSLR i kompletnie pominął najpopularniejsze aparaty Sony, ponieważ są bezlusterkowcami. Granica pomiędzy konsolami, a PC kompletnie zatarła się po integracji Xboxa z PC

 

Na pewno nie próbowałbym wywracać pisma do góry nogami. Subtelne zmiany o nowościach ze steama, Indie z PC, gry w stylu battle royale oraz early access. 3 strony na początek zamiast ładować 1/3 magazynu na siłę.

 

Próbowałbym nawet czegoś innowacyjnego, jakieś ciekawe recenzje polskich kanałów twitcha typu Arquel lub Jankos w zamian za reklamę na kanale. Jeśli graczy przyciąga Twitch, to niech Twitch przyciągnie do magazynu. YT bym omijał, bo to rak.

 

Jeszcze jedna kwestia. Pomijając PC kompletnie pomijacie E-sport i moba, którymi fascynuje się każdy nastolatek oraz Games Done Quick, którymi fascynuje się każdy dinozaur, który pamięta old school. To bardzo źle. Ja tu widzę kolejną możliwość współpracy (esl chociażby).

 

PS: Gdzieś widziałem artykuł o Ultima Online. Jak zapomnieliście o darmowych shardach typu Dream Masters, Mysterious World lub Clair’s Lair to wpyerdol. Zwłaszcza, że na DM byłem w ekipie.

 

EDIT: Jeszcze mi sie przypomnialo - na Steam PL sa kuratorzy. Bylaby to dodatkowa reklama dla pisma za free.

 

 

 

Edytowane przez Gość
konsolami zamiast komputerami
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Ale typie, tu nie chodzi o rozpisywanie się jak rzucić smołka na bombsajt a, ani jak 8pullowac zergiem na protossa, tylko pigułka najważniejszych wydarzeń. starczy ze pismo będzie zauważone przez wydawcę dostaną deala na kod na skórkę do czołgu w wot to pismo będzie biło rekordy sprzedaży. 

Raz na rok xddddddddd

typie na sztimie raz w miesiącu to wychodzi kilka gier 10/10

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Roger napisał:

 

Tak się składa, że na PPE często uzupełniam kalendarz premier, decyduje, jakie gry dodać do encyklopedii, więc robię sobie listę tytułów, które z tego czy innego powodu warto zrecenzować w PE. Jest tego jednak więcej niż pojawia się w magazynie. W dobie masowo wydawanych indyków ni sposób wszystkiego zrecenzować. 

 

 

Tak się składa, że na początku miesiąca pytaliśmy Gmera o taki artykuł i pisał nam, że trzeba chwilę jeszcze poczekać na premiery i obniżki flagowców. Myślę jednak, że na przestrzeni 2-4 numerów Gmeru ogarnie temat. 

 

 

 

Generalnie zbierałem się do takiego tekstu, bo również wydawcy pytają czy nie chcielibyśmy wejść z magazynem w rynek PC. Wasza dyskusja z poprzedniego numeru była dobrym impulsem by to pociągnąć. Czytam zawsze wszystkie posty choć nie zawsze komentuje. Wsadziłem tym tekstem trochę kij w mrowisko, bo takiego odzewu na maila nie miałem od dawna (kilkadziesiąt wiadomości w jeden dzień po premierze numeru). Głównie w kontekście tego, że PSX powinien zostać konsolowy i wynocha z PC. Tak jak pisałem - tak, PE to magazyn konsolowy i takim pozostanie. Testy kart graficznych, myszek, specyfikacje sprzętu - szkoda miejsca są magazyny, które robią to dobrze i profesjonalnie. W przypadku gier -  rynek PC jest nam teraz bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego uważam, że 2 strony w magazynie (Zooltar, jakiś felieton etc.) tylko poszerzy wiedzę o tym, co się dzieje w branży, jakie są trendy, w co będziemy grać za chwilę na konsolach. Tematem otwartym pozostaje ikonka PC przy oceniaczkach, która moim zdaniem krzywdy nikomu nie zrobi, ale patrząc na opinie czytelników z maili, jest to zamach stanu :) 

Zawsze. 

Psx zawsze traktowało o konsoli Sony. Az przestało zawsze o niej traktowac, zaczelismy ere "zawsze o konsolach"

Zawsze.

Jest mase felietonow po to "by byly". Bez pomyslu, bez analizy, bez kompetencji autora do niej. Posluchajcie podcastu Niezatapialni i odrzucmy ich syf i zobaczcie na jakim poziomie anlizuja giereczki. Bardzo bardzo rzadko jest to w felietonach u was. 

 

Dlatego wole by przy kawie miec szanse poczytac o jakims mega pomyslowym pc tworze niz felieton Soqa- gdzie robi  standardowa wylicznke- sa takie i takie posiomy trudnosci. No widzimy. Twoja rola jesli potrafisz- jest oplesc to w jakies soc- psycho wnioski

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...