Skocz do zawartości

PSX Extreme 247


Oceń okładkę PSX Extreme 247  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 247



Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.03.2018 o 20:44, Twarożek napisał:

Dlatego wole by przy kawie miec szanse poczytac o jakims mega pomyslowym pc tworze niz felieton Soqa- gdzie robi  standardowa wylicznke- sa takie i takie posiomy trudnosci. No widzimy. Twoja rola jesli potrafisz- jest oplesc to w jakies soc- psycho wnioski

 

 

 

Say what? Rozumiem, że pijesz do warsztatu traktującego o poziomach trudności. Hmm... w tekście jest o tym czym różnią się poziomy trudności, o wyważeniu i projektowaniu ich na podstawie serii Halo i innych gier, o tym dlaczego hard nie zawsze działa tak jak powinien, tym co w grach w kwestii poziomu trudności nie gra i tym, co gry powinny robić by "uczciwie" traktować gracza oraz jak odpowiednio projektować stopnie wyzwania. Wiec nie wiem na jakiej podstawie uważasz tekst za standardową wyliczankę poziomów trudności. Wyliczanka wyglądałaby tak: "W grach mamy na ogół trzy poziomy: łatwy, normalny i trudny" ;) 

Odnośnik do komentarza

Wyliczanka to by była w stylu „top 5  poziomów trudności” :)

 

A Ty kanabis już nie bądź tak zamknięty w kąsolowym świecie, tylko kupuj jakiegoś gejmingowego lapka i gramy z Ravenem na Steamie. Dzisiaj trzeba posiadać jakaś główna konsole typu PS4/Xone. Dodatkowo coś od Nintendo i jakiegoś lapka/PC. No i nie zapominajmy o jakimś fajnym smartfonie/tablecie.

 

Odnośnik do komentarza

Może po prostu robić od czasu do czasu artykuły o pececie kiedy dzieje się coś rzeczywiście wartego odnotowania jak na przykład chociażby ten fenomen PUBG, ale comiesięczny kącik? PC to na tyle nieciekawa platforma że nie widzę potrzeby zagospodarowania dla niego stałego miejsca.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.03.2018 o 13:40, SoQ_ napisał:

 

Say what? Rozumiem, że pijesz do warsztatu traktującego o poziomach trudności. Hmm... w tekście jest o tym czym różnią się poziomy trudności, o wyważeniu i projektowaniu ich na podstawie serii Halo i innych gier, o tym dlaczego hard nie zawsze działa tak jak powinien, tym co w grach w kwestii poziomu trudności nie gra i tym, co gry powinny robić by "uczciwie" traktować gracza oraz jak odpowiednio projektować stopnie wyzwania. Wiec nie wiem na jakiej podstawie uważasz tekst za standardową wyliczankę poziomów trudności. Wyliczanka wyglądałaby tak: "W grach mamy na ogół trzy poziomy: łatwy, normalny i trudny" ;) 

Nie rozumiemy sie. To juz z załozenia temat nieinteresujacy specjalnie, podobnie jak ten drugi pt crossovery.

Soq nie odbierz tego personalnie, sympatyczny jestes, twoje recenzje sa ok.

 

Po prostu raz, ze te felietony prowokuja "wymienianki". Np "mario mialo cross overra i tam Mario spotkal sie z..., tekken mial crossovera i tam Jin spotyka..."

 

I ch..j z tego wynika? Do tego sa to tematy przemialane cyklicznie przez branze. Nie mowie tylko o twoich, mowie generalnie

 

Dlatego po stokroc wole poczytac ramke Miela czy Rogera strone. Bedzie caps lockiem bo wazne:- BO ONI ( i znow- nie chodzi o tych konkretnie, mowa generalnie) MIELI COS DO PRZEKAZANIA NA TEN MOMENT. I TO CZUC. 

 

Soqu nie twierdze, ze jestes gorszy. Moze tez bys mial niejedno? Ale te zgrane tematy sa nudne. Byly i jakby przetrzepac pe to pewno i tutaj goscily, ale to sa klasyki

 

Zapytas: to co cwaniaku bys wymysli? A nic na ten moment w kontekscie felietonu tematycznego. Wiem, ze to bardzo trudno, trzeba miec wene. 

 

I dlatego po stokroc wole poczytac o za(pipi)istym idnyki na pc (switcha czy xboxa tea nie mam i z checia czytam o ciekawych grach na nie) czy hicie pokroju jakigos Total Wara niz wałkowane tematy po raz dziewiecset ktorys

 

Tera bede czytał "Go west"  autorstwa Komoda. Zapowiada sie ciekawie. Miał pomysł- nie zgrany jak talia kart na stołowce. O to chodzi.

I znowu: Komodo rzadko je pisze. Ale jak juz wpadnie na temat (a to najtrudniejsze) to jest ciekawie. Jedna strona. I super- wole jedna strone a nie rozwlekanie na sile. 

 

 

WAZNE: co robi Komodo? To co powinien robic dziennikarz. Przedstawia temat i DZIELI SIE SWOIMI OBSERWACJAMI I ZDANIEM NA JEGO TEMAT. PODPARTE RO JEST DOSWIADCZENIEM W BRANZY.

O to chodzi w dziennikarstwie. 

 

A twoje felietony? No wpiszemy w google games+ crossovee i mamy. Zebrales to w kupe, ok, ale to brzmi jak rozprawka,,powratzana i zgrana

Peace

Edytowane przez Twarożek
Odnośnik do komentarza

Uzewnętrzniony wewnętrzny dialog dobra rzecz.

 

PC w PE? Kupowałbym. Ignorowanie platformy, która nadaje ton w jakim rozwija się ogólnoświatowe coreowe granie jest trochę dziwne. Pisane o PC per "nieciekawe" wydaje się być mocno osobistą opinią, a nie próbą uczciwej oceny tego rynku. 

Odnośnik do komentarza

Pomyślmy. Strzelanki nastawione na multi i ogólne odejście od kanapowego grania w stronę sieciowego, abonamenty, zalew indyków, mikro-transakcje, pctowe podejście do hardwareu (architektura, suwaki ustawień graficznych i to co się z tym wiąże). 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.03.2018 o 19:50, Twarożek napisał:

Po prostu raz, ze te felietony prowokuja "wymienianki". Np "mario mialo cross overra i tam Mario spotkal sie z..., tekken mial crossovera i tam Jin spotyka..."

Dlatego po stokroc wole poczytac ramke Miela czy Rogera strone. Bedzie caps lockiem bo wazne:- BO ONI ( i znow- nie chodzi o tych konkretnie, mowa generalnie) MIELI COS DO PRZEKAZANIA NA TEN MOMENT. I TO CZUC. 

WAZNE: co robi Komodo? To co powinien robic dziennikarz. Przedstawia temat i DZIELI SIE SWOIMI OBSERWACJAMI I ZDANIEM NA JEGO TEMAT. PODPARTE RO JEST DOSWIADCZENIEM W BRANZY.

O to chodzi w dziennikarstwie. 

A twoje felietony? No wpiszemy w google games+ crossovee i mamy. Zebrales to w kupe, ok, ale to brzmi jak rozprawka,,powratzana i zgrana

Peace

 

Przede wszystkim powinniśmy wyjaśnić jedną rzecz. Mój tekst o crossoverach czy też warsztat nie są felietonami. Felieton to w myśl definicji "krótki utwór dziennikarski utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora". Tekst Komoda o którym mówisz jest felietonem, owszem. Jest w nim miejsce na osobiste przemyślenia, ba - są one jego solą i główną tezą. Felietonami są teksty Miela, Rogera na końcu numeru, Zooltara i tak dalej.

 

Teksty w warsztacie czy tekst o crossoverach to artykuły. Tak jak tekst o PUBG np. czy wiele innych w PE. Artykuły poglądowe o danej mechanice, grze, serii lub zjawisku. Artykuły z założenia mają przedstawić tematykę, zarysować jej historię, powiedzieć ogólnie "o co chodzi jakby". W nich nie ma miejsca na pisanie: crossvery w grach są za(pipi)iste, złe, nieudane, niedobre, bo nie są one osobistą oceną. Mimo wszystko staram się, by te teksty były ciekawe, by miały cytaty i informacje, które nie wyskakują w net po pisania hasła "games + crossover". Niemniej dla ciebie może wychodzi nieciekawie, sztampowo i tak dalej. Spoko - masz prawo do własnego zdania.

 

Jedynie nie wymagajmy po artykułach przemyśleń osobistych i rozumy różnicę. Bo tak samo jest np. w magazynach politycznych: w środku masz np. tekst o tym co dzieje się w kraju, a na przedzie lub końcu magazynu: stronicowe felietony publicystów oceniających np. obecne rządy. Więc ja generalnie prawdziwych felietonów do PE nie piszę, bo nie mam swojego kącika :) 

Dzięki za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kmiot napisał:

Nie masz, bo nie chcesz, czy nie masz, bo Ci Roger nie chce dać?

 

Nie mam, bo zawsze było tak w PE, wyjątkiem jest w sumie tylko Zax, że osoby regularnie piszące recenzje, zapowiedzi i artykuły właśnie, czyli "orkę" standardową, zajmują się nią, a felietonistami są osoby nie będące aktywne w innych "regionach" magazynu. Tak by wprowadzić niejako podział na recenzentów/redaktorów, a felietonistów.

Odnośnik do komentarza

Soq spojrz na to w ten sposob: jestes graczem, czyta cie inny gracz. Znamy obydwaj wiec pojecie cross overa, znamy parenascie przykładów tego zjawiska, wiemy po co to sie robi, znamy dobre adaptacje i gorsze

 

Po co mam czytac tekst na ten temat? Nie chodzi mi o "płace wymagam, 10 zł oddajcie" :), raczej o czas. Mam godzinke dla siebie. Co wybrac: granie, czytanie pe, film, ksiazke, spacer? Pada na pe. I ktory tekst przeczytac?

Wybor nie pada na tak oczywiste tematy. Bo co mi taki tekst wnosi? Nic.

Ale dla przykladu tekst Komoda o dziennikarzach: nie jezdze na targi, nie wiem jak to wyglada. Uchyla mi wiec troche kulis. To ma sens.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...