Skocz do zawartości

PSX Extreme 247


Oceń okładkę PSX Extreme 247  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 247



Rekomendowane odpowiedzi

Gry to gry, co z tego, czy konsole, pc czy smartfon? jesteśmy graczami, a PSX to pismo dla nas. Po co się ograniczać tylko do konsol? Nie mówię od razu o radykalnym przejściu na pisanie o PC w PSX, ale faktycznie ta przysłowiowa jedna, dwie strony na temat PC i smartfonów może zrobić wiele dobrego.

  • Plusik 3
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

No NRGeek z tym swoim zagrajmy w crapa czy co tam robił to chyba za wysoko akurat nie celował. Arhn.eu z kolei jest top of the top polskiego growego youtube’a (i światowego IMO też, niestety przez barierę językową poza nadwiślański kraj się nie wybije). Youtuberzy to szerokie pojęcie, na youtubie jest tyle różnych postaci, że wrzucając ich wszystkich do jednego wora to można ich nazwać dowolonym określeniem i człowiek się nie pomyli. 

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Rayos napisał:

Gry to gry, co z tego, czy konsole, pc czy smartfon? jesteśmy graczami, a PSX to pismo dla nas. Po co się ograniczać tylko do konsol? Nie mówię od razu o radykalnym przejściu na pisanie o PC w PSX, ale faktycznie ta przysłowiowa jedna, dwie strony na temat PC i smartfonów może zrobić wiele dobrego.

Ale wychodzi cos konkretnego na te pc? Bo z tego co obejrzalem te gierki od ravena to moze i perelki gameplayowo ale przeciez to wyglada jak gry na pegaza. Czyli to na to sie wydaje te 5k na pc i to ta lepsza technologicznie gra? Gry ktore bym odpalil na pentium 3? Aha

 

Ps. Nie prowokuje po prostu pytam serio czy na pc wychodzi cos z exow na poziomie xow z konsol bo jesli tak to z checia bym poczytal. A jezeli to maja byc gow.nienka techniczne w ktore sie supcio gra jak np sam ogrywalem na ps4 shovel knight to na chu.j wogole o tym dyskutowac? 

Edytowane przez kanabis
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No ale zapytałem się, naprawdę zarzutem jest oprawa graficzna gry? Nie żeby każda gra wyglądała jak z Pegasusa, no ale kanabis zobaczył dwie, które nie są sinematik trypl ej, to pewnie wszystkie jednak tak wyglądają.

 

Halo, PSX Extreme, dlaczego w ogóle recenzujecie takie gry jak Kid Tripp, Stardew Valley, Celeste, Hotline Miami? Widzieliście jak te  śmieszne indyki w ogóle wyglądają? To nie może być dobra gra.

„Nie prowokuję ale zobaczyłem i te gry by na moim pentium 3 chodziły, do tego się kupuje te PC za 5k? Aha”

 

xddd

  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, raven_raven napisał:

No ale zapytałem się, naprawdę zarzutem jest oprawa graficzna gry? Nie żeby każda gra wyglądała jak z Pegasusa, no ale kanabis zobaczył dwie, które nie są sinematik trypl ej, to pewnie wszystkie jednak tak wyglądają.

 

Halo, PSX Extreme, dlaczego w ogóle recenzujecie takie gry jak Kid Tripp, Stardew Valley, Celeste, Hotline Miami? Widzieliście jak te  śmieszne indyki w ogóle wyglądają? To nie może być dobra gra.

„Nie prowokuję ale zobaczyłem i te gry by na moim pentium 3 chodziły, do tego się kupuje te PC za 5k? Aha”

 

xddd

No ale podasz jakis przyklad exa na pc jakosciowo wygladajacego podobnie do konsolowych czy dalej bedziesz wrzucal swoje smieszne argumenty w postaci gier ala angry berds dajacych kupe zabawy Krystiankowi.

Kanabis zobaczyl dwie z trzech ktore dales jako przyklad. 

Ojej kanabis chce w 2018 r grac w gry ktore sa swietne gameplayowo ale i rowniez technicznie no jaki on jest nienormalny. Gdybym chcial grac w gry ktore wygladaja jak go.wno obes.rane ale daja duzo miodu to bym odpalil emulator snesa. 

O takich grach to moze byc krotka wzmianka a nie sr.asz sie jakby pol pisma mialobyc poswiecone o ludziku z pixeli majacym dwa ciosy.

Napisz jeszcze ze w tym wyscigu zbrojen na pc nie chodzi o grafike, i gry na pc maja dusze nie to co na konsole

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

O, Wiktorek dalej nie prowokuje, dlatego w użycie poszły głupkowate zdrobnienia i "swoje śmieszne argumenty". Które to dokładnie, odniosłeś się chociaż do jednego czy zacząłeś po prostu od odrzucenia wszystkiego, bo przecież Pentium 3 by uruchomił? Nieważne, że się już naprodukowałem ze 3 razy podając kilka przykładów i dlaczego warto było coś wiedzieć o danych produkcjach. Na razie jedyną śmieszną rzeczą jest uznawanie gier za lepsze i gorsze, bo nie wyglądają jak, uwaga, konsolowy ex. Co to znaczy? Ma chodzić w 30fps? Ma mieć sztywno ustawioną rozdzielczość? Ma być trzecioosobowym shooterem z systemem osłon? No, Uncharted na PC nie ma, to możemy sobie ustalić. Zresztą, wojenek nie będę prowadzić, spróbuję więc zgadnąć co gra musi mieć, by Wiktorek uznał za godne czytanie o niej. Najlepiej jakby miała znaczek PS4 na pudełku, bo ta sama gra wyglądająca jak z Pegasusa na PC jest niegodna uwagi, ale już po wyjściu na konsole jest, to wiemy. Spróbujmy jednak dalej. Powiedzmy, że szukamy gier koniecznie 3D, a Wiktorek miał za mało czasu, żeby zajrzeć w podlinkowany artykuł. Postam się wymienić gry z ostatnich 2-3 lat, które gdzieśtam pamiętam, które wyszły wpierw na PC, żeby nie zagłębiać się specjalnie w prehistorię. Uzasadnienia dlaczego te konkretnie tytuły a nie inne już nie będę podawać, bo i tak dyskusja się skończy na tym, że Wiktorek stwierdzi, że on i tak nie zna tych gó,wien, nigdy o nich nie słyszał i po co mu du,pę zawracamy. Ogólnie to są po prostu dobre gry, o których dobrze wiedzieć, że istnieją, jeśli kogokolwiek gry jako medium i całość interesuje. Z których to gro ostatecznie wylądowało też na konsolach po jakimś czasie ku uciesze wszystkich (stając się wtedy z miejsca wartymi uwagi).

 

PUBG

A Hat in Time

GRIP

Redout

Fortnite 

Dreamfall Chapters

Divinity Original Sin

Pillars of Eternity 2

Tyranny

Grim Dawn

Path of Exile

Titan Quest Ragnarok

Total War Warhammer

Civilization VI

Se7en

Stellaris

Endless Space 2

Planet Coaster

Black Mesa

Assetto Corsa

Cities Skylines

 

Gry z Pegasusa niegodne Pentiuma 3 Wiktorka:

 

Into the Breach

Slay the Spire

Book of Demons

Undertale

Hollow Knight

Stardew Valley

Dead Cells

Tooth and Tail

Factorio

Darkest Dungeon

The Binding of Isaac/Enter the Gungeon/Nuclear Throne/inne roguelite'y

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ok, wydaje mi sie ze na tym zamkniemy ta bezsensowna dyskusje. Niezle exy jak asseto corsa  na ktore wlasnie spogladam u siebie w sklepie handlujacym grami na ps4  czy pillarsy. Kilogram mmorpg. Albo crap dreamfall chapters ktory jest rowniez na ps4 . Zamiast robic kopiuj wklej tego merytorycznie posta wartego co moja woda w kiblu po 9 rano od szejdiego wypadaloby przynajmniej go przeczytac. I to ze po jakims czasie wyszly na konsole to zaden argument bo jednak wyszly. I w przypadku wielu ktore wymieniles okazaly sie raczej niezbyt wielkimi hitami. 

 

A na konsole tylko marne unczarted. Gdzie tam bloodborne, persona czy collosusy. 

Tak czy siak eot z mojej strony

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, raven_raven napisał:

Ogólnie to są po prostu dobre gry, o których dobrze wiedzieć, że istnieją, jeśli kogokolwiek gry jako medium i całość interesuje. Z których to gro ostatecznie wylądowało też na konsolach po jakimś czasie ku uciesze wszystkich (stając się wtedy z miejsca wartymi uwagi).

 

Wow, odkryłeś coś, co napisałem w moim własnym poście :D. Racja, wygraliście, zostałem zniszczony doszczętnie. Ciekawe gry (ups, przepraszam, jedna z nich to crap wg Wiktorka, więc wszystkie to crapy), które po pierwotnej premierze na PC wychodzą na konsole to najgorszy argument w dyskusji "czy warto sondować rynek PC w poszukiwaniu ciekawych gier, które kiedyś chętnie byśmy zobaczyli na konsolach", podważa to przecież całą tezę xD.

Odnośnik do komentarza

No ale no to niech o tym wspomna jak sie raz na te 5 lat trafi. Zreszta jak cos dobrego wychodzilo tylko na pc to juz 10 lat temu byla jakies nawiazka o tym w PE. I w czym problem? A tutaj robic jakis specjalny dzial bo rawen sie gry 6/10  z komputera doczekac nie moze. 

Bo on woli zagrac w aseto corse zamiast w forze czy dreamfall chapters zamist heavy rain.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, MAJOR SZEJDI napisał:

Teraz w marcu wychodzi FROSTPUNK, którego autorem jest polskie studio 11bit. Gra wychodzi tylko na PC. Czy to dla was jest jedyny powód dla którego mam o niej nie przeczytać w PSXEXTREME?

EDIT

dobra, w marcu nie wychodzi, ale jakoś w tym roku

 

Z tego co kojarzę czytałem o niej już w PE. W "Dobre, bo polskie" kroolik wspomina o polskich grach na PC. Także nie trafiłeś. :reggie:

 

EDIT: Sprawdziłem, numer 242 :potter:

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trzeba jak krowie na rowie napisać, naprawdę :). No więc piękny przykład to PUBG, które na miesiące przed konsolową premierą jest cholernie popularne i bije rekordy. PE nie pozostało ślepe na gierkę i super, wychodzi na konsole, okazuje się ogromnym hitem (niespodzianka) i czytelnicy nie odkrywają jako ostatni czegoś, czym cały świat się jara od miesięcy. Chyba o to chodzi, to chcę pochwalić i powiedzieć, że coś takiego jest potrzebne. W sumie to już od samego początku Roger w artykule nakreślił, jaką to ma mieć formę i z jakich powodów. Pisałem o tym w moim pierwszym poście, potem jeszcze się powtórzyłem. Pewnie jeszcze ze 3 razy bym podkreślił o co chodzi, wypisał listę potencjalnych gier, które w przyszłości mogą mieć podobny żywot PC -> konsola, podał jakieś przykłady z przeszłości na poparcie tezy, no ale OLABOGA CHCĄ NA PÓŁ PE MIEĆ TESTY MYSZEK I GIER ZE SNESA KRYSTIANEK SPIE,RDALAJ NA FORUM CDA BEKA XDDDD

 

forumku nigdy się nie zmieniaj <3

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kiedyś, w którymś numerze był jakiś artykuł autorstwa chyba Dżuja o indie gierkach i obok była ramka zatytułowana (cytuję z pamięci): "Chcemy tych gier na konsolach".

Może to jest jakaś opcja na stałą rubrykę: pismo pozostanie konsolowe, ale będzie można na legalu pisać o grach  z PC, niekoniecznie tylko indie. 

Rozmiary i formuła takiego działu to osobna kwestia do przemyślenia. Czy poświęcać więcej miejsca jednemu, dwóm tytułom miesięcznie, czy raczej iść w ilość, a zainteresowani pogrzebią w temacie we własnym zakresie? A na koniec, zamiast oceny gry - ocena szans na port! :dafuq:

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...