Skocz do zawartości

PSX Extreme 247


Oceń okładkę PSX Extreme 247  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 247



Rekomendowane odpowiedzi

Roger przykładnie Wam napisał, że nie będzie blacharstwa, tylko zrobił to kulturalnie i rozważył również pewne argumenty "za", by nie było shitstormu. Morał z tego taki, że wystarczy patyczak Zooltar i jego wypociny o PC, a zatem nie zanosi się na to, że pismo będzie poszerzone o blachy. I dobrze. Handlujcie z tym :kaz:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

O czym ta dyskusja tutaj w ogóle jest, ja mam wrażenie, że niektórzy po prostu czytać ze zrozumieniem nie potrafią (to do tych, co mówią o zrobieniu z PE CD-Action, co jest znowu tak samo durne jak pisanie o jakichś testach gamingowych myszek). Roger już w samym felietonie podał doskonały przykład tego, jak to powinno wyglądać: na PC od dobrych miesięcy PUBG niszczyło wszelkie rankingi popularności. Gdy gra dotarła na konsole, to samo zrobiło z rankingami popularności na konsolach i sprzedaje się jak świeże bułeczki na X1. W PE na tą grę nie pozostali ślepi i czytelnicy potem docenili, że czasopismo nie ogarnęło istnienia najpopularniejszej gry na świecie dopiero wtedy, kiedy pudełko w odpowiednim kolorze się w sklepach pojawiło. Dokładnie tak to powinno wyglądać, ale z większą ilością gier. Dead Cells, Hollow Knight, Stardew Valley, Book of Demons to tylko przykłady perełek, z którymi powinno się zaznajomić graczy, a jest tego co miesiąc przynajmniej kilka. Path of Exile czy PUBG to inne przykłady bardzo popularnych gier, które ostatecznie lądują na X1, tak samo takie Undertale czy inne indory lądują na PS4. Do tego zjawiska na rynku PC-towym, tak samo na rynku mobilnym. Gry mobilne już sami z siebie ogarnęliście i już wiecie, że trend powinien być jak najbardziej kontynuowany. Czas wyjąć głowę z du,py i rozejrzeć się, że nie na PlayStation i Xboksie świat się kończy. Spokojnie można odjąć sobie ze 2-3 miałkie felietony o niczym by pisać o grach. Nie nazywajcie tego po prostu w żaden szczególny sposób, że to jakiś kącik PC-towy czy coś, by ludzie nie dostawali spazmów i będzie dobrze. Może podejść od drugiej strony, "Na to czekamy", "Tego chcemy na konsolach" czy coś. Chcecie być czasopismem o grach czy czasopismem o jakichś klapkach na oczach?

 

A że są ameby umysłowe, którym przeszkadzają literki "P" oraz "C" obok siebie? No to już do redakcji należy decyzja, czy chcą być ludźmi karmiącymi takie upośledzenie. Jeśli o mnie chodzi, to o plakietkę "PC" w żadnym miejscu czasopisma nie dbam. Czy jakaśtam multiplatforma jest na PC czy nie to ja zazwyczaj i tak wiem. Czy napiszecie o obecności tej platformy na okładce czy nie to mam w du,pie, nie jestem typem człowieka, który lgnie do czegoś bo ma nazwę jego ukochanej firmy. Skupcie się na grach, a nie na głupotach.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A, wydawało mi się, że jesteś za sztywnym podziałem tego od czego jest pismo :potter:. Od gierek na PC przecież jest CD-Action, od wspominek starych pryków PIXEL. Zostaw PE to co do PE należy i niech opisują nowe, dobre gierki, zgodnie ze swoją własną logiką.

Odnośnik do komentarza

No i? Możemy skupić się na jakichkolwiek wysuwanych tutaj argumentach? Bo jakieśtam wyzywanie się co kto bardziej lubi z pomijaniem jakichkolwiek sensownych argumentów to w CW jest i aktualnie mi się mocno znudziło. Piętnasty raz wymieniać gier na każdą platformę, które po X czasu bycia tylko na PC zdobywają serca konsolomaniaków mi się nie chce pisać.

Odnośnik do komentarza

Z resztą, moje argumenty już wypisałem, ktokolwiek z redakcji czyta ten temat to sobie je sam zrozumie jak chce i wyciągnie odpowiednie wnioski; będzie to jakaśtam cegiełka budująca jakiśtam ogólny redakcyjny osąd na sprawę. Więcej mi w sumie nie potrzeba, a na pewno nie zrozumienia i zgody pana insejna, więc piszcie sobie dalej co tam chcecie :*

@up no shit! Recka PUBG też już przecież jest, no o co mi w ogóle chodzi!

A teraz chętnie poczytam o Slay the Spire, Hollow Knight i Dead Cells, przypomnij mi proszę numery w których te gry są opisywane :).

 

edit: wróć, Dead Cells i Hollow Knight są już oficjalnie konsolowymi grami, więc to jest zły przykład. Chciałem wybrać jakieś rozpoznawalne tytuły i przedobrzyłem. Nieważne, te wyliczanki nic nie zmieniają. Kto miał zrozumieć, że chodzi o pisanie o grach zanim zostaną oficjalnie potwierdzone na te "lepsze" pudełka, ten zrozumiał.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Poważnie rzecz ujmując i ostatecznie wyrażając swoje zdanie - poczytałbym o grach na PC, ale tylko tych AAA - exclusivach. Czyli jakieś strategie (Total War) i inne tego typu, co w pierwszej kolejności wychodzi na piece (np. ostatnie Divinity, czy Pillarsach, które wyszyły na 2 lata przed wersjami konsolowymi). Absolutnie nie chciałbym zajęcia się tematyką blachy w postaci sprzętu/liczenia klatek/early accesów itd.

 

Ja tęsknie za contentem, który już nigdy nie wróci, bo wyparła to sieć - mianowicie opisami i rozkładaniem na czynniki pierwsze lub chociaż skupieniem się na sekretach i ukrytych smaczkach. Pewną namiastką było parę stron np. o Falloucie 4, czy też bardzo fajny opis Dark Souls 3 (chyba Rogera).

 

EDYTA:  Nie wiem, o co się Pan oburzasz. Temat jest od pisania tego, co Ci się podoba, czy nie - czysto subiektywnie. Przynajmniej ja tutaj tak piszę. Czyli jak nie lubię jeżdżenia w kółeczko (wyścigi), czy bijatyk, to będę pisał, że to strata miejsca i czasu, bo powinno się to imo zaorać :potter:  Wiem, że ludzie w to grają i to lubią - ja nie, nawet nie czytam akapitu z tego typu tekstów.

Tak samo jest u mnie z PC - dawno temu przestałem grać, nie lubię, nie kupię, zazdroszczę kilku gier (Starcraft), ale na szczęście to konsole mają priorytet u wydawców, a jak coś jest na PC, to i tak zazwyczaj wyląduje na konsolach. Wiem, że w drugą stronę jest odwrotnie, ale co MNIE to obchodzi? 7 lat temu kupiłem dobrego laptopa plus Wieśmina 2 - chodził perfekcyjnie, ale co z tego, jak mi się nie chciało w niego grać. Dlatego nie dla mnie jest granie na pc i utrzymanie status quo jest w porządku.

 

 

 

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, dee napisał:

Recka Stardew Valley była dawno temu w PE, podobnie inne rzekome perełki, od tego właśnie są te krótkie recenzje

No była jak wyszło na konsole. Dużo wcześniej ktoś wspomniał o niej w felietonie, kiedy były tylko dostępna na PC. Dżujo czy inny Koso, już nie pamiętam, zresztą wtedy chyba pierwszy raz usłyszałem o tej gierce.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, MYSZa7 napisał:

Strony z działem z PC? Od razy wyrywam kartki.

 

Przecież można zrobić tak, że gratis można dodać 4/8 stron (taki jest podzielnik przy druku). Cena ta sama, a nowe rzeczy jako dodatek. W biznesie jak przy stosunku. Żeby wyjąć, najpierw trzeba włożyć. 

Odnośnik do komentarza

Nikt nie dymił i recenzje gier na Wii choc w Polsce ta konsola tak bardzo mało popularna. Ale jak pc to nie bo nie. 

 

Bo niektorzy choc pewnie maja te 30-plus to jednak tylko w dowodzie. Wskazuje na to tez uzywanie epitetu patyczak co do Tadka, bo Tadek osmiela sie miec inne zdanie. 

 

Giereczkowo to kopalnia beki jak zawsze 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Wydaje mi się, że czasopismo powinno pisać o tym o czym chcą pisać i się znają (ewentualnie o tym o czym im narzuci wydawnictwo :usmiech: ) Jak chcą napisać o grach na komórki czy innych early accessach to niech piszą, niech Tadek pisze pół strony o PC bo się na tym Z N A. Nikt nie każe wam tego czytać, tak samo jak nikt nie kazał wam ogladać zdjęc HC Roomów w listach, które moim zdaniem były tylko marnowaniem miejsca. 

 

Jeśli od aktualności na rynku PC jest tylko jedna osoba (w postaci felietonów Dżuja) to po jaką cholerę mają się chłopaki i dziewczyny w redakcji głowić o czym napisać jak sami pewnie się w tym jakoś super nie orientują bo inaczej skończy się tak jak z reckami Gruchy na PPE czy HIVem, który jezdzi w GT Sport na automatycznej skrzyni biegów. 

 

No chyba, że znajdzie się czlowiek, który się na tym zna tak jak w CDA gdzie wzięli do redakcji konsolowców i jakoś to tam przędzie ale i tak widzę, ze napięcia "rasowe" między konsolorzami a pc materacami już teraz nie pozwalają na koegzystowanie tych dwóch światów i jeśli miałoby się to negatywnie odbić na recepcji czasopisma przez ich stary userbase (nie znam statystyk ale wydaje mi się, że dużo starych czytelników kupuje czasopismo jednak regularnie) a w zamian nie dać żadnego wzrostu (bo ciężko mi uwierzyć, że nagle pisanie w czasopismie, które nigdy nie było targetem blacharzy o Minecrafcie czy dawanie kodów na WoT sprawi, że przyciągnie to stałą baze nowych czytelników - takie akcje to pewnie tylko okazjonalny boost sprzedaży i tyle). 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...