Skocz do zawartości

Celeste


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, bulaxyz82 napisał:

Jak dalej jest lepiej to może się skuszę przebrnąć przez początek dodatku. Włączyłem na 10 min ale te pierwsze poziomy tak mnie flustrowaly że usunąłem gierkę z miejsca. 

 

Zależy co rozumieć przez lepiej. Dalej jest wszystko oparte na startych mechanikach i na dwóch skillowych ruchach, jeden z nich to ten, z którego korzystali speedrunerzy, a drugi to odbijanie od ściany. Na początku nowa mechanika wydaje się dziwna, ale po opanowaniu i ostatnim pomieszczeniu farewell staje się bardzo spoko.

Odnośnik do komentarza

Początek wydał mi się taki meh mało zachęcajacy i od razu plansze z grubej rury. Jak ktoś nie grał półtora roku to mogli dać na początek kilka lajtowych etapów na rozgrzanie palców, ale rozumiem że dodatek został stworzony dla hardkorowcow. Ale co ja tam wiem 15h w oryginał a nie jak tuzy gajmingu 300 h na liczniku. W każdym razie spróbuję drugiego podejscia. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Fajna ta gierka, taka nie za łatwa :rotfl:

 

Nie no, heheszkuję, bardzo fajny klimat, muzyka, sterowanie. Poziom trudności wysoki (jak dla każuala), ale nie ma syndromu złości na grę tylko na siebie za brak skilla. Ginę na potęgę, ale wcale mnie to nie zniechęca. 

 

Pytanie do znawców - czy znajdźki do czegoś się w ogóle przydają? W sensie czy jest coś co mogę ominąć a potem trzeba się wracać? Jakieś pro tipy dla początkujących? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Spaniała gierka :banderas:

 

Już ogarnąłem co i jak, ginąłem jak pojebany, ale ta responsywność, te myki z zaawansowanymi ruchami, muzyka, poziom trudności i satysfakcja z ukończenia to 10/10. Chapter 8 już jednak mniej mi się podobał, a 9 to chyba twórcy byli na przeterminowanych opiatach jak to projektowali :rotfl: doszedłem może do 1/3 a dalej to bym musiał chyba palce albo pada połamać. Ale tak czy inaczej szacunek ogromny.

 

Aż się wkręciłem i zacząłem oglądać na YT filmy o projektowaniu gierki, bo jest genialnie zaprojektowana.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

2 lata ciszy w temacie. Odpaliłem pierwszy raz z PS+ Extra i wsiąkłem. Klimat, pixel art, super precyzyjne sterowanie. Jakbym grał w Kacze Opowieści z Nesa czy coś. Kończę właśnie hotel, poziom trudności póki co idealny, ginę, ale poprawiam skilla. Tylko tych truskaw nie zawsze zbieram bo bywają w absurdalnych miejscach i nie wiem czasem jak w ogóle podejść.

 

Fajnie, że jest jakaś tam historyjka, ciekawe na ile to okaże się snem, jakimiś czarami czy realną wędrówką na szczyt :)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Aż z dzieckiem porzuciliśmy Crasha 4 i gramy na zmianę w Celeste co jedną skuchę, więc czasem joypad wędruje błyskawicznie z rąk do rąk w kilka sekund xD Znakomita gra do takiej zabawy i w sumie ani razu nie miałem ochoty na rage quit (co ma miejsce chociażby w soulslike, gdy traci się dużo postępu), bo idzie szybko powtarzać scenkę z coraz lepszym wyuczonym skillem.

Raz oddałem joypad młodemu, zacząłem czytać forum i jak spojrzałem na ekran, to przeszedł sam skubany dwie plansze. Czterolatek, ja w tym wieku pewnie zjadałem kamienie z chodnika, a joypad Nesa dopiero z dwa lata później widziałem na oczy xD Nie wiem jak to zrobił, tam było mnóstwo skoków, wspinaczki, dash, truskawki.

Dziś skończyłem chapter po długiej i wyczerpującej gonitwo-walce

Spoiler

ze swoim mrocznym odbiciem.


To był prawdziwy test zręczności, ale czułem faktycznie satysfakcję, a nie wkurwa z powodu tanich zgonów jak w innych grach.

9/10.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...