Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, XM. napisał:

Bardzo dobrze, ze tyle tego jest + przed samymu bossami. Wreszcie korva check point przed bossem i faktycznie trudna walka a nie wyje.banie gdzies posazka i najpierw lecenie do bossa 3 minuty zeby w ogole zaczac pojedynek. Alez mnie to wkorvia w DSach, masakra.

22 godziny temu, Ins napisał:

 

Po co sztucznie podbijać czas gry i/lub poziom trudności ?

:mog:

Ja uwielbiam ganiać 30 minut do bossa, najlepiej jeszcze ginąc po drodze tak ze sto razy, o tak - to jest kwintesencja trudności :fsg:

Tak na poważnie - jest posążek 5 sekund przed walką z bossem, potem kolejny po zabiciu bossa, potem kolejny dosłownie dwa kroki dalej. Tego typu obfitość mnie dziwi.

Fakt, że w soulsach mieliśmy czasem naprawdę spore przeprawy między checkpointami, ale tutaj chłopaki z From popadli w skrajność - zważywszy, że w Sekiro jesteśmy dużo bardziej mobilni (mobki nierzadko nawet nas nie zauważą).

 

Spotkałem Magillę.



Znowu łyknąłem jak młody pelikan po dekapitacji, że to już koniec :dafuq: Pierwsza faza jest spoko - nawet mnie nie mógł drasnąć, ale drugiej do tej pory nie rozumiem. Bardzo dziwnie wyprowadza ataki, średnio mi wychodziły zbicia - postawiłem na 3 bezpieczne momenty do ataku i tak oto małpiszon padł :lapka:

Bardzo fajna walka, choć do końca nie rozszyfrowałem sposobu.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pomimo tego że ginę jak suka to jestem zakochany w tym systemie walki. Fakt, jestem zsoulsowany (zbyt często robię uniki zamiast parry) i to jest moim Westerplatte, no ale swordplay.. Niby taki prosty, no bo co to za filozofia sparować, ale jednak nagradza cierpliwość. To jest piękne jak już myślisz że masz otwarcie, możesz spokojnie napierdalać tego przeciwnika, a tu cyk i koleś robi jakiś atak niespodziewany i znika ci 1/4 życia.

 

Piękna gra.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Ocena Kyokushinmana.

 

PS4Pro

 

Grafika: 8-

 

+ rozdziałka 1800p

+ płynność 45k plus full motion flow tv sprawdza się świetnie i bardzo pomaga w rozgrywce

+ animacja ruchów i dopracowane hit boxy

+ dodanie god raysów względem poprzednich gier FS

+ woda i ogień w końcu daje radę w ich grach

+ w końcu postacie z krwi i kości a nie no name

+ klimatyczne lokacje ale,

- nie tak szczegółowe jak w BB i DS3

- problemy w renderowaniu nieba w niektórych scenach nocnych

- podczas gry zdarzyły się może ze 3-4 razy poważne spadki animacji

- konsola chodzi głośno a nie ma zbytnio czym się męczyć tym bardziej, że to nówka

 

Dźwięk: 8-

 

+wszelakie odgłosy stykającej się broni, środowiska itd

+ japoński dubbing

 

- muzyka chociaż nie zła to niestety nie zapada w pamięci i jest to chyba najgorszy ost z gier FS

 

 

Grywalność: 9-

 

+ kapitalny system walki

+ proteza 

+ klimat

+ wymagający mini bossowie i bossowie

+ ostatni szef godny tej gry, szczególnie jego dwie ostatni fazy no, ale opanowany parry, mikiri i po chopie

+ eksploracja

+ 4 zakończenia

 

- za krótka, ale dlc powinno załatwić sprawę o ile takowe się pojawi.

 

Ogólnie: 8+

 

Najlepsza gra na obecna chwile w tym roku. Jak wyjdzie jakieś dlc można pomyśleć o powiedzmy ocenie 9-.

 

Ranking gier podobnych i oceny, chociaż Sekiro nie do końca pasuje do gatunku Souls Like:

 

1. Demons Souls             9

2. Nioh Goty                     9-

3. Bloodborne Goty         9- 

4. Dark Souls 1 Goty       9-

5. Dark Souls 3 Goty       9-

6. Sekiro                           8+

7. Dark Souls 2 Goty       8

8. Salt and Sanctuary     8 (genialne 2d polecam)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie byłem fanem Soulsów. Próbowałem się przekonać do tej jakże zachwalanej serii już kilkukrotnie ale nigdy nie pykło. Walka, poruszanie się postaci jakieś takie powolne, świat nieciekawy itp. I muszę wam powiedzieć, że Sekiro to zupełnie inna bajka. Walka jest niesamowicie miodna i satysfakcjonująca, tak samo jak poruszanie się postacią. Można się wręcz poczuć jak prawdziwy ninja. Fabuła podana jest w przystępny sposób i ten fenomenalny klimat feudalnej Japonii wylewający się z ekranu. A wszystko to dopełnia świetna oprawa audio-wizualna, projekty świata, bossów i bezbłędne animacje. Teraz już wiem czemu gry od From Software zawsze były tak wysoko oceniane, to po prostu j*bani mistrzowie. Dzięki tej grze uświadomiłem sobie, że wcale nie jestem aż takim casualem za jakiego się uważałem. A teraz skoro wszyscy bossowie wąchają kwiatki od drugiej strony czas ruszać z NG+. Pozdrawiam i czekam na DLC :)    

Odnośnik do komentarza

Ja probowalem dziabac

Spoiler

Ishina

ale wychodzilo za dlugo i nie bylem w stanie sie skupic zeby nie popelnic bledow. Pokonalem go normalnie i przyszlo o wiele latwiej niz uciekanie, na ostatniej fazie jak juz czulem ze to ten moment to odpalilem wszystko co sie da, ryze, divine grass i inne cuda.

Edytowane przez Il Brutto
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...