Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, McDrive napisał:

Ja na długo zapamiętam O'Rin... Dwadzieścia pięć prób i tylko dwie na "większego" przeciwnika po niej. Kolejny raz kierownik jest silniejszy od szefa w tej grze. 

Parujesz aż zrobi czerwony atak, odskok i atak. Mniszka mnie poniewierała jak chciała niestety musiałem asekurować się serem czyli ciachanie&spier dalanie. Nie mam cierpliwości na precyzje na bieda wersji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Parujesz aż zrobi czerwony atak, odskok i atak. Mniszka mnie poniewierała jak chciała niestety musiałem asekurować się serem czyli ciachanie&spier dalanie. Nie mam cierpliwości na precyzje na bieda wersji.

Czerwone ataki były dla mnie najlepsze, bo właśnie na nich byłem w stanie coś ugrać.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, S_600 napisał:

O'Rinn to była dla mnie kaszka z mlekiem w porównaniu z tym co mam z ostatnim bossem :(

 

Akurat, że jestem na świeżo to moje rady:

 

Spoiler

I faza: od razu po wbiegnięciu na arenę wchodzimy za niego, on robi to swoje specjalne, czarne cięcie i wtedy zadajemy mu kilka ciosów w plecy. Potem to już walka jak z Genichiro na tarasie - parowanie, Mikiri, cios lub dwa po jego ataku/serii ataków. Bardzo szybko nabija mu się postura, więc będąc skupionym i po lekkim treningu tą fazę przechodzi się w miarę szybko i bezboleśnie. Trzeba pamiętać, że w momencie leczenia przeciwnik wykonuje atak kenji, który skutecznie blokujemy Mikiri.

 

II faza: cały czas biegamy na sprincie, oczywiście lokując się na przeciwniku i unikamy wszystkich ataków, czekając na jeden - kiedy Isshin zaczyna okrążać nas z naszej prawej strony, po czym wykonuje trzy krótkie cięcia. Trzymając się w miarę blisko, po jego sekwencji doskakujemy do niego i tniemy raz, po czym znów odskok i dalej bieg. Powtarzamy aż cały pasek życia mu zejdzie, wbrew pozorom nie trwa to aż tak długo.

 

III i IV faza: te fazy są praktycznie identyczne, poza piorunami, ale taktyka jest taka sama. Też biegamy na średnim dystansie, jak poprzednio, unikamy wszystkim ataków i znów czekamy na jeden z nich - tym razem jak przeciwnik biegnie w naszą stronę i w naszą stronę wykonuje skok. Wtedy doskakujemy do przodu w jego stronę tak żeby znaleźć się za nim/na jego plecach (ale uwaga, trzeba to zrobić odpowiednio późno, bo jak doskoczymy za wcześnie to on się od razu obróci w naszą stronę i pokara) i zadajemy dwa ciosy. Odskok, biegamy dalej i ponownie czekamy na skok i tak w kółko. Czasem zamiast skoku, Isshin strzela, wtedy parowanie i znów bieg. W IV fazie pioruny można oczywiście odbijać, ale to zawsze ryzyko, lepiej wtedy być odpowiednio daleko, żeby po prostu nas nie trafiły.

 

Na końcu oczywiście zadajemy śmiertelny cios, ale trzeba pamiętać, żeby za bardzo się nie cieszyć, bo R1 trzeba nacisnąć z trzy razy, żeby wykonać ostateczną egzekucję ;-)

 

Może powyższa metoda nie jest godna prawdziwego shinobi, lekko trąci "serem", ale po delikatnym treningu jest po prostu skuteczna i pozwala w miarę bezproblemowo przechodzić kolejne fazy ;-) Oczywiście warto zadbać o odpowiednie wyposażenie - konfetti, ryż, boską trawę + posążki jizo, dzięki czemu mamy tak naprawdę ok. 18 przedmiotów leczniczych (wraz z tykwami i granulkami) oraz kilka wskrzeszeń, co pod sam koniec, kiedy ręce coraz bardziej drżą i się pocą może być, jak wybawienie. Powodzenia! ;-)

 

3 godziny temu, ornit napisał:

A ja miałem dzisiaj z O'Rinn taką sytuację:yao:

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

 

 

 

Kilka mini-bossów w grze ma swój obszar, a kiedy poza niego wyjdą to właśnie stają się nieco bierne. Innym przykładem jest Masanaga, który przywołuje wilki. Jeśli ktoś ma z nim problem właśnie przez te wilki to wystarczy zabrać go na wycieczkę na most i bez przerwy atakować, zbijając posturę. Przeciwnikowi nie chce się atakować, a wilki o nas zapominają ;-)

Edytowane przez lothronik
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Kalel napisał:

Odpaliłem Sekiro, pokonałem pierwszego sub-bossa i mam buga chyba

 

 

  Ukryj zawartość

dotarłem do przejścia gdzie mam uciec z dzieciakiem, i dostaje info że "nie możesz opuścić lokacji bez dziedzica" pomimo że go poznałem i dostałem miecz

 

A nie musisz mu zagwizdac jak znajdziesz przejście ?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...