Skocz do zawartości

Devil May Cry 5


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Paying for red orbs in DMC5 is at best Real Money For Cheats, at worst an incentive for games to be grindy and unbalanced to sway people to purchase them

@_Be_ gdybyś grał w DMC4SE to byś tego nie wklejał, bo to zdanie to jest taki bullshit, że aż oczy szczypią. Nie pochwalam Capcomu za mikrotransakcje, ale nie wpływają one na grę w żaden sposób - kilkunastogodzinny grind żeby odblokować sobie wszystko to od początku serii coś normalnego i dającego fun, a nie przykra konieczność

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Bzduras nie potrzebnie się triggerujesz bo ktoś ci gierkie ulubioną obraża, microtransakcje to gó.wno bez znaczenia czy robi to Capcom czy Ea. 

 

Ten cytat nie odnosi się konkretnie do DMC 5, tylko ogólnie, że jest pokusa aby coś takiego zrobić 

Cytat

at worst an incentive for games to be grindy and unbalanced to sway people to purchase them

A po drugie, że takie były w DMC4 SE nie oznacza, że w DMC V będzie tak samo

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _Be_ napisał:

Bzduras nie potrzebnie się triggerujesz

Nie triggeruję się, forum jest od dyskusji i dyskusję prowadzę. Gdyby poszedł trigger to pewnie połowa posta składała by się z ku.rew, ch.ujów i wtrąceń o psie, matce czy takich tam, poczuj różnicę.

2 minuty temu, _Be_ napisał:

microtransakcje to gó.wno bez znaczenia czy robi to Capcom czy Ea

Wiem, przecież tego nie neguję - jakbyś był na bieżąco z dyskusją i zerknął stronę w tył to sam mógłbyś wysnuć podobne wnioski.

3 minuty temu, _Be_ napisał:

Ten cytat nie odnosi się konkretnie do DMC 5, tylko ogólnie, że jest pokusa aby coś takiego zrobić

Czyli jest to warte tyle, co moje domysły - finalnie nie wiadomo do końca, jak to wszystko będzie wyglądać. Po prostu śmiem wątpić, że nagle Capcom pomyśli "dobra, to zróbmy coś jak w Shadow of War i niech siedzą 50 godzin nad farmieniem orbów do jednego skilla" przy gierce, która ma potencjał na ogromną sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, _Be_ napisał:


ehh XM, nigdy nie sądziłem, że będziesz bronił takiego gufna 

Nie bronie przyjacielu złoty, ale widziałem jak to wyglądało w 4SE i w ogóle mi to tam nie przeszkadzało, grindu nie było, wręcz przeciwnie bo w SE zdobywali się proud soulsy szybciej niż w vanilla. Gdzieś czytałem i po misji gość dostał 30k orbow+ 20 k za bossa a misję skończył z oceną B. Najdroższy przedmiot to taunt za 3 miliony. Nie widzę tu grindu, wszystko wpadnie w swoim czasie bez spinki.  W okami na klocka trzeba było farmic 2 miliony, a jakby teraz dali opcje kupienia kaski za $ to nagle by się ludzie spinali i mówili o grindzie hehe.

Odnośnik do komentarza

Z początku też patrzyłem na mikrotransakcje w DMC5 z przymrużeniem oka, bo przecież "w DMC4:SE nie były wcale takie nachalne", ale doszedłem do wniosku, że jeżeli będziemy się na to godzić, to nie wiadomo jak daleko ten proceder zajdzie w przyszłości. Capcom to suki łase na pieniądze i niestety mają sporo z EA, jeżeli zobaczą, że mogą sobie pozwolić na więcej, to wtedy my możemy się obudzić z ręką w nocniku. W DMC4 zakup waluty do ulepszania postaci to była opcja, nikt kto z tego nie skorzystał nic nie stracił, ale czy na pewno możemy mieć pewność, że w kolejnych odsłonach też tak będzie. Stąd już krótka droga do faktycznego grindowania. Trochę o tym myślałem i lepiej nie godzić się na takie praktyki. Jakieś dodatkowe tryby, skórki dla postaci, niech nawet będą nowe bronie - ok, za to jeszcze mogę zapłacić. Ale za coś co śmierdzi siglowym P2W i bardzo łatwo może zostać nagięte przez developera do granic możliwości? To trzeba gnoić, choćby zapobiegawczo. I bardzo się cieszę, że taki Angry Joe czy Jim Sterling narobili takiego hałasu, może Capcom przestraszy się, że im sprzedaż spadnie i zrezygnują z tego gówna. Bądźmy poważni, i tak sporo zarobią na samej grze i "normalnych" DLC. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zobaczymy, jak to finalnie wyjdzie. Gnoić takie praktyki można i trzeba, a jeśli wyjdzie z tego Shadow of War to trzeba będzie robić to jeszcze głośniej.

 

I, co najważniejsze:

W dniu 23.09.2018 o 09:51, Bzduras napisał:

Po prostu nie kupujmy tego opcjonalnego gunwa

 

Odnośnik do komentarza

Zabawne jest to, że Itsuno z jednej strony bredzi o tym, że chce zrobić najlepszą grę akcji naszej epoki, a z drugiej godzi się na takie "ułatwiacze" ewidentnie psujące balans rozgrywki, w dodatku dobrze wiedząc jak krytycznie to odbiorą fani serii. Niech się koleś lepiej zastanowi czy naprawdę chce zrobić najlepszą grę czy po prostu najbardziej opłacalną. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Josh napisał:

To niech nie obiecuje niewiadomoczego. Już sam fakt istnienia mikrostransakcji w tej grze raczej skreśla ją jako "najlepszą" w jakiejkolwiek dziedzinie. No chyba, że prezes mu tak kazał mówić. 

Mikrotransakcje są złe, ale teraz polaryzujesz się w drugą stronę - jeśli będą zrobione jak w 4SE to przecież nie ujmie to ani scenariuszowi, ani graficzce, ani wszystkiemu temu co czybi Devila tym, czym jest. Ja tam zachowam umiar w sceptycyzmie, jeśli po premierze okaże się, że miałeś rację to pierwszy będę tutaj mieszał gierkę z błotem, na razie jednak wrócę dolać paliwa do hype trainu. 

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
4 minuty temu, Josh napisał:

 Już sam fakt istnienia mikrotransakcji w tej grze raczej skreśla ją jako "najlepszą" w jakiejkolwiek dziedzinie. 

Platnosci sa  nieinwazyjne, bo czerwone orby zawsze mozesz zdobyc grajac. Jak to bedzie zobaczymy, ale mysle ze to jest raczej taki ulatwiacz dla kazuali niz paywall.

Godzinę temu, Josh napisał:

 może Capcom przestraszy się, że im sprzedaż spadnie i zrezygnują z tego gówna. Bądźmy poważni, i tak sporo zarobią na samej grze i "normalnych" DLC. 

Nie wiadomo, do tej pory seria zadnym bestsellerem nie byla. Ja ze swojej strony trzymam kciuki za jak najlepsza sprzedaz, oby DMC5 dolaczyl do tych wielkich powrotow w stylu Zeldy,Gow itp.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, aphromo napisał:

Platnosci sa  nieinwazyjne, bo czerwone orby zawsze mozesz zdobyc grajac. Jak to bedzie zobaczymy, ale mysle ze to jest raczej taki ulatwiacz dla kazuali niz paywall.

 

Nie wiadomo, do tej pory seria zadnym bestsellerem nie byla. Ja ze swojej strony trzymam kciuki za jak najlepsza sprzedaz, oby DMC5 dolaczyl do tych wielkich powrotow w stylu Zeldy,Gow itp.

 

Oby rzeczywiście tak było. Dla mnie to jedna z najważniejszych premier nawet nie 2019 roku, ale całej generacji; zapowiada się rewelacyjnie i chyba się załamię jeżeli spieprzą ją jakimiś mikropłatnościami. Tylko za RE2 czekam bardziej, ale obie te gry są dla mnie bardzo ważne i liczę że spełnią wymagania. Mimo to z natury jestem ciut sceptyczny, więc wolę wziąć pod uwagę margines wpadki. Już wkrótce wszystko się okaże. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma przedmiotów leczących ponieważ w V nie wskrzeszamy się jak padniemy na bossie wykupionym ekstra życiem jak dawniej tylko czerwonymi orbami które możemy kupić za prawdziwy hajs. (pipi)ą, że banals będzie dobry. Balans można zmienić 1 paczem 2 dni po premierze, jak wszyscy kupią. MT w singlu i to takim jak DMC = cancel preorder, niech się j... W marcu wychodzi Sekiro. 

 

Co następne, dusze w kolejnym dark souls. No ale balans będzie dobry obiecujemy :yakubu:

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...