Skocz do zawartości

Devil May Cry 5


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie wikipedia to dosyć wiarygodne źródło informacji. A jak Ci mało, to zawsze możesz pogooglować, chociażby listy top konsolowych hack'n'slashy czy cokolwiek, znajdziesz tam i DMC i Ninja Gaiden i Bayonettę. Powtórzę raz jeszcze: slasher w odniesieniu do gier, to termin używany chyba tylko u nas, wszędzie indziej gracze używają właśnie określenia hack'n'slash. Kiedyś może ten termin był zarezerwowany dla pecetowych rąbanek z gatunku RPG, ale czasy się zmieniły. Oczywiście możesz się kłócić z całym światem na ten temat, ale tak się przyjęło. 

Odnośnik do komentarza

Te listy były pisane przez dziennikarzy growych? Bo jeśli tak to będę trzymać się swojej wersji wydarzeń, jeśli piszą tak samo dobrze jak grają to jednak zaufam swojej wiedzy.

 

Jedyny synonim slashera w światku growym który jest powszechnie akceptowany przez wszystkich to brawler. Ale to mi jakoś nie leży.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

No tylko że ten h'n's to zupełnie inny gatunek... A co do "kłócenia się z całym światem" - przerabiałem to na Steamie przy okazji premiery DMC HD Collection, mogę tak długo i namiętnie rozprawiać :D

 

Nieważnie, niech zostanie tak, jak mówisz :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie jestem żadnym fanem serii i w sumie skończyłem jedynie ostatniego DMC, który mi się podobał. Tutaj jednak nie czuje w sumie nic jak oglądam gameplaye. Twórcy tak się spuszczali jaka to super gre zrobili a jak na razie to taka trochę 3 na sterydach. :gayos:

Odnośnik do komentarza

Tak sobie oglądam ten trailer po milion razy dziennie i teraz po procentach w niewielkiej ilości coś mnie uderzyło...

 

0:59 - ktoś zwrócił uwagę, w jaki sposób pojawia się Sin Scissors i w jakim pomieszczeniu odbywa się walka? Bo za jasną cholerę nie mogę oprzeć się wrażeniu, że

sposób pojawienia się przeciwnika i pomieszczenie, w którym on przebywa to biblioteka, w której znajdujemy shotguna w DMC1. Powrót na Malleta Ilsland?

Odnośnik do komentarza

Słyszałem teorie (całkiem sensowne), że głównym złym ma być ponownie Mundus, więc czemu by nie. Powrót na wyspę to byłby świetny motyw, trochę w stylu MGS4, gdzie w pewnym momencie trafiliśmy do bazy z pierwszej części,  aż się łezka zakręciła. Albo to po prostu luźny smaczek, ot takie puszczanie oczka w kierunku starych wyjadaczy. Jak się wsłuchasz, to nawet niektóre dźwięki żywcem zostały wycięte z DMC1.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.06.2018 o 15:23, XM. napisał:

Genialne. Niby lokacje w mieście, ale z zachowaniem tego posępnego klimatu  dmc 1 i 3, świetna grafika, do tego powrót kreatur z "trojki", oj coś czuje ze więcej będzie takich nostalgicznych powrotów. Nie zdziwiłbym się gdybyśmy odwiedzili Mallet Island z jedynki.

Na ten moment minusy to widzę wszystkie stare ruchy z DMC4, nic nowego. Oby nie odyebali powtorki z DMC4 i mega backtrackingiem, dali każdemu te kampanie na przynajmniej 6h (albo w ogóle zrobili tak ze kampania jest dla jednej postaci, a reszta sobie po prostu zagramy po przejściu gry i w bloody palace no ale to raczej wątpliwe bo Dante ma niby szukać zabójcy swojem matki wiec będzie pewnie miał i swój czas) no i nie wyobrażam sobie w ogóle scenariusza ze postaci będą miały mniej niż po 3 bronie białe i pistolety - czasy się zmienily, bayonetta czy ninja gaiden mają po 10 różnych broni gdzie kazda ma więcej combosów niż dmc 1-4 razem wzięte.

 

O powrocie na Mallet Island juz pisałem po pierwszym trailerze. Chyba bym się zesral ze szczęścia na taki powrót po latach + mundus w roli bossa.

 

BTW. Nie wiem czy było wspominane, ale potwierdzony trailer Dante na TGS. To będzie ostatni trailer jaki zobaczę i czekanko do premiery - nawet tego gameplayu nie oglądałem zbytnio.

Edytowane przez XM.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...