Skocz do zawartości

Devil May Cry 5


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

V roz.piedala  na atomy. Gra nim polega na atakowaniu przy użyciu summonow  w postaci ptaka i pantery. Ale co postacia nic nie robimy? A TAKI HOI.  Sęk w tym że tylko V może zadać śmiertelny cios przeciwnikowi wiec trzeba pilnowac zwierzakow żeby zarówno oni jak i my nie stracili energii i dobijac  wrogów. Do tego dochodzi przemiana - w przypadku tego Pana przybywa silniejszy summon który napier.dala scianami  itp. w przeciwników. Żebyśmy mieli demony musimy mieć pasek demona. Jak ogarnąć pasek demona poza dobra walka naszych milusińskich? Trzeba czytać książkę którą nabija nam ten pasek podczas walki. Xd Także do ogarnięcia są 3 paski energii, co się dzieje na ekranie i czytanie książki gdy jesteśmy bezbronni. Ale tylko wspomnę że pierwsze SSS zdobyłem właśnie V więc macie obraz co dzieje się ma ekranie ta postacią jak się akcją ogarnie.

 

GOTY

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, XM. napisał:

V roz.piedala  na atomy. Gra nim polega na atakowaniu przy użyciu summonow  w postaci ptaka i pantery. Ale co postacia nic nie robimy? A TAKI HOI.  Sęk w tym że tylko V może zadać śmiertelny cios przeciwnikowi wiec trzeba pilnowac zwierzakow żeby zarówno oni jak i my nie stracili energii i dobijac  wrogów. Do tego dochodzi przemiana - w przypadku tego Pana przybywa silniejszy summon który napier.dala scianami  itp. w przeciwników. Żebyśmy mieli demony musimy mieć pasek demona. Jak ogarnąć pasek demona poza dobra walka naszych milusińskich? Trzeba czytać książkę którą nabija nam ten pasek podczas walki. Xd Także do ogarnięcia są 3 paski energii, co się dzieje na ekranie i czytanie książki gdy jesteśmy bezbronni. Ale tylko wspomnę że pierwsze SSS zdobyłem właśnie V więc macie obraz co dzieje się ma ekranie ta postacią jak się akcją ogarnie.

 

GOTY

 

mozna jeszcze kupowac combosy dla panterki i nowe ataki dla kurczaka takze nie bedzie tez czystej maszerki jak by sie moglo wydawac na poczatku

 

btw. jakie masz controlsy na V? Ja ataki musialem na LB/RB dac bo inaczej ze szopnem musialbym grac non stop.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Bansai napisał:

 

mozna jeszcze kupowac combosy dla panterki i nowe ataki dla kurczaka takze nie bedzie tez czystej maszerki jak by sie moglo wydawac na poczatku

 

btw. jakie masz controlsy na V? Ja ataki musialem na LB/RB dac bo inaczej ze szopnem musialbym grac non stop.

Właśnie odblokowalem  shopa dla V - 2x więcej zdolności od Nero :obama:

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Kolos28 napisał:

Podobno przejście samej gry to jakieś 10h.
Myślicie, że to realny czas czy to moment by przestać czytać recenzje na ppe.pl?

Wszędzie praktycznie czytałem o 15h. Chyba, ze ktoś lecial na pale byle szybciej :facepalm:

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Starh napisał:

Wszędzie praktycznie czytałem o 15h. Chyba, ze ktoś lecial na pale byle szybciej :facepalm:

Czytałem 2 anglojęzyczne recenzje i pisali o okołu 15 godzinach. Ppe.pl pewnie dostało późno wersje recenzencką i na szybkiego przechodzili grę. Daje sobie palca uciąć, ze gra została skończona na poziomie Easy. Poza tym z tekstu recenzji wyciągnąłem wniosek, ze ten kto to pisał raczej „fanbojem” gry nie jest (nie wdawał sie w szczegóły sytemu walki) i sprintem kończył szpila. 

Odnośnik do komentarza

Będzie koło 12-15h z cutscenkami. Dużo ich nie ma, ale misje są dluzsze niż np. w dmc4. No i co misja to walka z bossem a nie jak w dmc4 i DmC :fsg:  kończę na dziś bo jutro praca ale gra przekozak. 

Co mi się nie podoba? Poziom trudności wiadomo niski, do tego po tych 6 misjach to rzeczywiście klimatem jajec nie urywa choć miasto niebo a ziemia w porównaniu do DmC, dmc 2 czy 4.  Nie podoba mi się też loading przy każdym wejściu do sklepu - jeden do menu nie wystarczy? Ale ogólnie są krótkie więc spoko.

 

Mam nadzieję, ze DMD fajnie jest zrobione i przeciwnicy/bossowie dostaną nowe chwyty na nas. Fabuła spoko, cutacenki  nie tak od(pipi)ane  jak w trójce, ale jeszcze nie grałem Dante, ogólnie klimat nie jest taki smieszkowy  jak ostatnie części choć Nero coś tam pajacuje. Ost tez daje rade mocno ale trzeba pokombinować w menu bo ale wyważone dźwięki są i muza słabo daje.

Gram dalej, jutro nocka zarwana. Nero super  (łapy  na plus, ale jedna bron jesli zostanie do konca to yebac itsuno :( l V super (dodałbym mu tylko ze 3 proste kombosy  tą laską  hehe) a Dante i jego pincet  broni dopiero przede mną.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Pytanko do znawców serii i gatunku:

Jak mi normalne odsłony nie podeszly ale ten reboot z 2012 skończyłem z przyjemnością to V może mi się spodobać czy raczej nie mam czego w niej szukać? 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, suteq napisał:

Pytanko do znawców serii i gatunku:

Jak mi normalne odsłony nie podeszly ale ten reboot z 2012 skończyłem z przyjemnością to V może mi się spodobać czy raczej nie mam czego w niej szukać? 

 

zagraj w demko, obadaj skill list i albo poczujesz albo nie.

 

a wracajac do mojego playthrough... O moj boze co tu sie odjebalo przed chwila XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

wycialem wiekszosc scenki zeby uniknac spoilerow ale nawet bez kontekstu ta scena to jest zloto, jak ktos jest nader wrazliwy to niech nie otwiera spoilera

 

 

 

 

A tutaj Dante i jego wierny motocykl xD

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, suteq napisał:

Pytanko do znawców serii i gatunku:

Jak mi normalne odsłony nie podeszly ale ten reboot z 2012 skończyłem z przyjemnością to V może mi się spodobać czy raczej nie mam czego w niej szukać? 

sprawdz demo i ewentualnie odalenie kamery od postaci. dla mnie było tylko ok, bez fajerwerków, ale pełna wersja kusi

Odnośnik do komentarza

Tak jak prosiłeś @Bzduras bezspoilerowo. :touche: 


9skye9A.jpg
 

Ukończenie najnowszego Devil May Cry zajęło mi nieco ponad 14 godzin. Gra się w niego wprost kapitalnie. Prawdę powiedziawszy przechodząc kolejne misje często miałem skojarzenia z grą .... Doom z 2016r. bowiem odwiedzamy daną lokację, pojawiają się magiczne bramy, czyścimy arenę z wrogów, wchodzimy do kolejnej i robimy to samo bez zbędnego chodzenia w tę i we w tę. Szybko, sprawnie, efektownie bez zbędnych przestojów.
 

No właśnie i to jak efektownie. System walki jest znakomity i szalenie widowiskowy przy tym.:starwars: Ostatni raz balet śmierci tej klasy widziałem w kapitalnej Bayo II. Będąc przy widowiskowości dodam, że DMC V cieszy oczy. Postacie wykonano z dbałością o najmniejsze detale, walka jest płynna, a snop iskier i wszelakie eksplozje co rusz odwiedzają ekran. Niektóre miejscówki podobały mi się bardziej, inne mniej, ale w ogólnym rozrachunku pod względem wizualnym gra godnie 2019 rok reprezentuje. Porządnie wypadło także audio.:music: Bardzo podobają mi się głosy postaci (można wybrać wersje językowe).
 

Pochwalę również postać V. Początkowo nie byłem doń przekonany, ale wypadł świetnie. Jeżeli ktoś pamięta taki tytuł, jak Castlevania: Lament of Innocence, to prawdopodobnie zna postać Armstera. Joachim majestatycznie poruszał się po polu walki, a tak zwaną czarną robotę wykonywały za niego przywołańce w postaci m.in. magicznych mieczy. Tu jest bardzo podobnie i sprawdza się to wybornie.
Nieźle (rzecz jasna jak na slaszer) nowy Devil wypada również w aspekcie fabuły.


W moim odczuciu wyszło znakomicie i tę grę można z czystym sumieniem postawić na półce "pretendenci do tytułu gry roku" tuż obok REmake oraz Metro Exodus. Uczciwie trzeba przyznać, że Capcom ostatnimi czasy spisuje się na medal.
Oczywiście do czasu ukazania się Sekiro wrócę do gry, bo jest tam co robić, a po tych kilkunastu godzinach gry ode mnie leci w pełni zasłużone 9/10. :good2:

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
10 godzin temu, XM. napisał:

Ost tez daje rade mocno ale trzeba pokombinować w menu bo ale wyważone dźwięki są i muza słabo daje.

 

W demie muzyki praktycznie nie słychać jak tak jest w pełnej wersji to niestety bardzo słabo.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, XM. napisał:

Nie ma czego szukac. Poruszanie  postacią jest tak samo sztywne jak w 1-4, system walki tak samo archaiczny.

@suteqTeż świetnie bawiłem się przy DmC, ale po ograniu demka V miałem dokładnie takie odczucia jak wyżej, więc bez żalu odpuściłem zakup day 1. Zagram pewnie kieedyś tam. A za to wezmę sobie Sekiro na premierę :lapka:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...