Skocz do zawartości

Gears 5


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Moldar napisał:

Akt 4 to niezłe eldorado, chyba nie było takiej intensywności w serii. Szkoda też, że gra krótka, myślałem że wynik będzie 2 razy dłuższy a pokazuje mi czas 6:30 :(

 

Whaaat? Na easy grałeś? Mi na hardzie chyba z 14h poszło 

Odnośnik do komentarza

No dobrze Gearsy skończone i parę wniosków na temat singla. Po przeciętnej czwórce nie miałem za dużych wymagań i przeczuwałem powtórkę z rozrywki, jednak małe zmiany i pozbycie się błędów poprzednika spowodowało, że w piątkę gra mi się naprawdę dobrze. Fabularnie to dalej nic specjalnego, a postacie mnie raczej drażnią ( wolałbym powrót do starej ekipy ), ale sama wymiana ognia jest po prostu najlepsza w całej serii. Tutaj tyle się dzieje, że nie ma kiedy dobrze pomyśleć i aż nie mogę się doczekać, kiedy pogram w to w coopie, jest naprawdę niesamowicie i intensywnie. Na plus brak tylu męczących robotów co w czwórce oraz brak hordy w kampanii, te dwie rzeczy mnie najbardziej irytowały. Zmiany, które są obecne w piątce są trafione pół na pół. Jak to fajna nowość i mocno pomaga podczas starć, na początku co prawda zapominałem go używać, ale po krótkim czasie cały czas pomagał podczas walki swoimi umiejętnościami, czy przynoszeniem broni. Jest on mega przydatny, a na wyższych poziomach to już pewnie bez niego ciężko będzie coś ogarnąć. 
O ile Jack na plus, tak ten otwarty świat niestety na minus, wybija z rytmu, jest po prostu nudny i nieciekawy. Wbijamy do drugiego aktu i dostajemy coś świeżego i to akceptujemy. Po jakimś czasie zdajemy sobie sprawę, że misje poboczne to niestety nic ciekawego, ale na szczęście jest ich mało. I kiedy kończy się drugi akt ( Laboratorium sztos!! ), dostajemy kopiuj wklej ze zmienioną kolorystyką. No nie podeszło mi to kompletnie, coś tam próbowali ale moim zdaniem niewiele dobrego z tego wyszło, rozmowy postaci podczas eksploracji są nieciekawe i nawet nie wiem o czym rozmawiali. Całe szczęście ostatnie rozdziały drugiego i trzeciego aktu to poezja, bo nie byłbym tak łaskawy :) Warto tutaj jeszcze przypomnieć akt 4, który jest jazdą bez trzymanki.

ciekawa sprawa z wyborem, osobiście uratowałem JD, bo Dell był irytujący

Co do samej oprawy, to jest różnie. Szacun za 4k i 60fps, to drugie idealnie sprawdza się w tej grze, ale też szkoda, że nikt nie pomyślał zrobić trybu 4k 30fps z większymi detalami. Dla mnie osobiście to jedna z najbardziej nierównych gier, fajne widoki przeplatają się z niczym specjalnym. Akt3 nie był ładny w żadnym momencie, coś tam po prostu nie wyszło, ale za to drugi akt i laboratorium to poezja. Generalnie gra dużo zyskuje w tych zamkniętych pomieszczeniach gdzie jest mniej światła.

Pomimo kilku minusów, to jedna z fajniejszych części pod względem rozgrywki, grało mi się bardzo dobrze i trochę szkoda, że jednak jest trochę za krótko. Jednak z mojej strony 5-/6, no po prostu super mi się grało. Innych trybów nie sprawdzałem jeszcze, ale standardowo jest tego sporo, coop, horda, multi, no bajka z zawartością. 

Pozostaje czekać na kolejną część, oby wywalili te otwarte światy, ewentualnie niech je gruntownie przerobią.

Edytowane przez Moldar
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam ochotę rzygać jak kolejny mecz z rzędu mnie łączy z serwerami z Wisconsin i mam ping 130. btw 7 map do multiplayera i żadna nie urywa tyłka, są poprawne

 

Tak samo mam ochotę rzygać na klimat tej gry, zepsuty gnasherami LGBT, jakimiś laskami z (pipi)owego filmu o terminatorze, nawet Emile z Halo Reach pasuje tu jak pięść do oka

 

Escape? rush przez korytarzyk miedzy przeciwnikami i tak w kółko, to już Overrun z hejtowanego Judgment był 10x ciekawszy

 

Aha fajnie że Coalition daje możliwość odblokowania fajnej postaci za darmo, szkoda tylko że wymogi dla takiego Wardena są takie że chyba odblokuje go w 2020 roku jak nie rzucę pracy.

 

Co z tego że gameplay ogólnie jest lepszy niż w czwórce  skoro nie chce mi się w to grać. Nie wiem czy to po prostu zmęczenie materiału, czy po prostu po tylu latach dopadła mnie nuda jeśli chodzi o multiplayer, ale bardziej się jaram nowym Call of Duty

 

Gears 5?  no mogło być lepiej

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Mi się escape podoba, bo wymusza grę zespołową na wyzszych poziomach trudnosci. Ostatnio z randomami probowalem zrobic jeden ul na inconceivable i zajęło nam chyba z 2h opanowanie najlepszej ścieżki i taktyki na każdą z potyczek, bo ammo ciągle brak (np. Zbaitowanie wardena do pomieszczenia, flashbang na ryj i zamkniecie go tam :kaz:). Horda dla porownania to stanie za barierkami i walenie z lancerków przez ponad 2h w jednym kierunku. Odblokowanie postaci chyba duzo nie zajmuje. Z tego co pamietam to nadluzsze z nich to 9x escape, co mozna zrobic w jakies 18 minut + chyba 50 fal hordy.

Odnośnik do komentarza

Na chwile obecna multi jest dość średnie i nie chce mi się w to grać, postacie w multi to tez kpina, zamiast nie wiem wrzucić carmine czy kogoś z uniwersum to mamy rudego kuca, łysego czarnego i jakaś stara babę, termiantora i halo reach xD czwórka mimo paczek robi to lepiej imo 

 

 

Btw żeby odblokować cog gear trzeba  wykraftowac totem xd później 40 meczy Versus, 50 fal hordy, dz-dzięki coalition

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

ja tam wbijam w te postacie. Biorę starego Marcusa i mielę z gnaszera, albo mnie mielą. W ch.uju to mam kim gram. Smutno jest mi tylko dlatego, że forumek nie może zmobilizować się do wspólnej gry. 

 

a czy jest zmęczenie materiału? Możliwe. Teraz 2-3 mecze i mi starczy. W czwórkę zaraz po premierze na 2-3 meczę to bym nawet konsoli nie odpalał, ale tam po premierze to ekipą się cisnęło cały czas. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...