Skocz do zawartości

Control


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.02.2021 o 12:14, messer88 napisał:

Ja na start zrobiłem rzucanie na full i jest bajka jaki damage robi. 

 

Taa, ulepszyłem rzuty na maksa i jest to tak OP, że szkoda słów. Bossów 

Spoiler

Kotwice i Pleśń-1

to na dwa hity miałem.

 

Ogólnie giera mocno mi siadła. Te wszystko zredagowane notatki robią klimat, do tego sporo sekretów i przyjemny gameplay sprawiają, że fabułę pcham powolutku do przodu. A ta sama w sobie jest ciekawa.

Odnośnik do komentarza

No dziś nie mogłem się oderwać i 6 godzin podczas jednej sesji pykło, gra już skończona i oba dodatki ale robię 100%, ma nieco z metroidvanii i oczywiście syndrom jeszcze jednej misji :) same poboczne questy są mega ciekawe. Świetny tytuł a po łatce na next gena gra się wybornie 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Te dualsensowe strzelanie jest tak extra, że wyłączyłem po 15 minutach. Z tym celowaniem, mało precyzyjnym delikatnie mówiąc, bardziej przeszkadza niż urozmaica.

Mimo to gierka świetnie relaksująca z bardzo wyważonym i angażującym poziomem trudności. Nie żałuję, że nie zagrałem wcześniej, na PS5 gra się wyśmienicie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Mi daje mega duzy fun. Podobnie było w watch dogs legion gdzie dla mnie to dawało mega odczucia. Sama gra juz przeszedłem jakiś czas temu ale, ze dali dlc i wsparcie na nextgeny to ogram jeszcze raz chętnie bo gierka zacna. Ray tracing idealnie pasuje do tej gierki bo jest masa powierzchni z odbiciami.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Dla mnie ciut lepszy quantum break, fabuła o niczym jak dla mnie, kupa bezużytecznego tekstu do przeczytania tu i tam, bohaterka totalnie nijaka. Grę ratuje strzelanie, bo wymiana ognia jest satysfakcjonująca, ale bieganie ciągle po tych nudnych lokacjach i gubienie się w korytarzach nie pomaga. Nie jestem fanem ich stylu graficznego ale szacun za zniszczenia, fizykę obiektów itp, podczas walk robi to fajne wrażenie. Gram w 60fps, w 30 to nie da się nawet sensownie celować jak dla mnie i to pewien masochizm, a i ray tracing wuglada przeciętnie w tej grze.

Odnośnik do komentarza

Sama fabuła no bez szału, ale klimat i otoczka super. W sumie jak we wszystkich grach remedy. 

Bardzo fajnie mi się gra i zawsze uwielbiałem walkę telekinezą czy to w half life 2 czy Dead space. Super się trzaska w kolesi batonem czy lodówkami, czuć tę moc.

 

Skończyłem głowny wątek, teraz jakieś poboczne i Fundament zrobię.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem podstawkę + AWE, wspaniała to była gra nie zapomnę jej nigdy :fsg: Przy czym chyba lepiej bym zrobił gdybym skończył główny wątek, a za AWE zabrał się potem - ten dodatek wydłużył gierkę o kilka godzin (nie oferując jakichś wielu nowych rzeczy), więc kiedy wróciłem do wątku z podstawki to już trochę odczuwałem znużenie. No i kurde te biuro alerty, jukebox czy arcade to mogli sobie darować, plaga dzisiejszych gierek żeby upychać na siłę tonę kopiuj-wklej contentu. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem wczoraj i jedyne co mnie rozczarowało to 

Spoiler

brak jakiejś walki na koniec. Tyle było mowy o Syku, a tu dali kilka fal mobków jako ostatniego przeciwnika zamiast prawilnego bossa.

 

Teraz pora na zebranie brakujących sekretów, a potem Fundamenty i AWE. No i jeszcze nie sprawdzałem szafy grającej.

I szkoda, że stroje nie dodają jakichś możliwości, plus trochę za późno się je zdobywa.

Odnośnik do komentarza

Dałem gierce 2 szansę, bo za pierwszym razem odpaliłem i stwierdzilem, meh kolejna durna strzelanka - delete.
Generalnie 60kl robi to czuć.
Gameplay jest solidny, klimacik jako tako.
Do tego fajnie że są jakieś wyzwania misje upgrejdy, trochę eksploracji itd.
Mam wrażenie że gra wynagradza.
Wszystko to dookoła solidnego gunplayu sprawia że da się w to sensownie pograć i czerpać fun.
Możliwe że nawet ja przejdę, will see.
Graficznie tak sobie animacja koślawa mimika twarzy i scenek pachnie ps3 jak dla mnie.
Niby jest rozwałka wiele rzeczy zniszczalnych ale i wiele betonowych ścian itd.
Widać że to cross gen.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No ten etap jest genialny, ciary na plecach - po to są właśnie gierki, żeby takie kreatywne rzeczy tworzyć. Zabrakło tylko
 

Spoiler

jakiegoś bossa (np. janitora xd) na końcu, ale to ogólnie chyba problem z main questami w tej grze


Ja cisnę właśnie Foundation DLC i już trochę mi się nie chce, a już AWE mnie trochę zmęczyło, ale podstawka to moje top3 generacji na luzie.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, beardo0 napisał:

Czy Take Control to ta misja

W tym przypadku chodzi 

Spoiler

zapewne o labirynt więc tak,

ale Take Control to także 

Spoiler

ostatnia misja w grze.

 

2 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Jak ulepszenia polecacie?

Rzucanie jest OP, reszta wedle uznania. Ja ulepszałem zdolności zamiast poziomu zdrowia czy energii w celu lepszego gameplayu. Grunt to poruszanie się, jak będziesz stał w miejscu to można szybko zginąć.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Poziom trudności jak oceniacie?
Bo sporo ginę jest dosyć ciężko ale ja nigdy w strzelankach orłem nie byłem.
Czuję się jakbym grał w soulsy trochę...
Jak ulepszenia polecacie?
Jakieś rady?

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Nie no bez przesady ziomek ;) Wymaga jedynie korzystania wszystkiego co zapewnia. Dużo biegaj podczas starć, rzucaj dużo w przeciwników betonem, rozwiń hp,energie, rzucanie przedmiotami, strzelaj w głowy, dobieraj spoczko perki do broni (zwiększone obrażenia przy niskim stanie zdrowia, odnawianie ammo to dużo daje) i zabijaj tak jakbyś chciał :D

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Schranz1985 napisał:

No właśnie jak jak jest większa awantura to chowam się za murek jak w uncharted xD.
Dosyć mocne baty zbiera, mam wrażenie że czasem 2 strzały i życie na wykończeniu.
Fajnie że jest jako takie wyzwanie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

No to trochę kiepska taktyka. W tej grze strzelanie jest dopiero na drugim miejscu. Na pierwszym są moce, które musisz wykorzystywać. Poeksperymentuj trochę na małych grupkach przeciwników. Wyrób w sobie nawyk korzystania z nich. Moce wymagają regeneracji po użyciu i to samo masz ze swoją bronią, więc korzystaj z nich na przemian. I dużo zmieniaj pozycję. Pamiętaj, że ta gra to nie jest covershooter. 

Odnośnik do komentarza

No ja to dopiero ogarniam.
Też zauważyłem że broń jest słaba, telekineza dużo lepsza.
Z tym że na ren moment 3 razy czymś rzucę i koniec imrezy loading że tak powiem.
A przecież jeszcze uniki zjadają moc.
Trzeba będzie podpakowac postać pod kątem ilosci i regeneracji mocy.
Serio to trochę takie soulsy, nie wiem czy bez tej "staminy" nie było by lepiej.
Jak rozpierducha to rozpierducha po co tak ograniczać gracza.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...