Skocz do zawartości

Control


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie póki co zmarnowany potencjał. Fabuła, postacie i cutscenki wzbudzają już u mnie zerowe zainteresowanie i oglądam licząc że może ktoś rozjaśni o co tu kaman.

A propo rozjaśniania- niektóre pokoje są tak ciemne, że mogę wyłączyć TV.

Mapa jest nieczytelna i bardziej pomagają znaki na ścianach. 

Strzelanie na dualsense spoko, wizualnie też daje radę. 

Gra wygląda mi jednak na projekt początkującego studia, który dostał hajs na wizualne fajerwerki i zabrakło go na resztę.

 

Z drugiej strony może ja jestem za głupi na tą grę.

Alana uwielbiam (i ta gra w odświeżonej wersji na tej technologii byłaby spoko), zaś Quantum Break średnio mi się podobał.

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Co za giera! Bardzo mi się podoba setting i fajna narracja z aurą tajemniczości. Jesse gada do siebie, ma różne ciekawe rozkminy, no klimacik bardzo mi podpasował.

Notatki firmy ukazujące jej hipokryzję oraz absurdalne zasady jakimi się kieruje przypominają mi nieco jedno z moich poprzednich miejsc pracy. Ot takie skurwiałe korpo, z modelem biznesowym którego filozofię, podobieństwa widzę w wielu notatkach i dokumentach znalezionych w grze. 

 

Control-20210208061133.jpg

 

Gra jest na tyle dobra i tak mi siadła w głowie że już dwa razy mi się śniła! Do tej pory zdarzyło się to tylko kilku tytułom, w które bardzo się angażowałem gameplayowo. Strzelanie i ciskanie obiektami jest mega przyjemne, ginę dość regularnie bo czasami zapominam że tu nie należy stać w miejscu i zbierać hity ale mi to nie przeszkadza. Jeśli padam to chociaż wiem że na skutek swoich błędów a nie chamskiej/pojebanej mechaniki gry, która w kilku innych tytułach mnie odrzucała.

Kawał dobrego kodu! Oby tak dalej Remedy, ekipa ma u mnie duży kredyt zaufania i ciekaw jestem co wymyślą w przyszłości :)

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Kurde jak w to się dobrze gra. Te poboczne mają nawet ciekawych i wymagających bossów. W miarę ciekawa fabuła chociaż na razie jakoś skomplikowaniem i twistami nie rzucą o ziemię. I niechcący wszedłem w misje dlc (a do końca podstawki jeszcze trochę) i aż mam ochotę AW jeszcze raz odpalić. Kiedys próbowałem i się odbiłem, ale może...

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.02.2021 o 22:57, Figaro napisał:

Fajne nowe IP, szacun za brak znaczków na ekranie, plus za niektore psychodeliczne patenty. Fabuła pewnie jest fajna, ale zbyt przymula abym czytal te dialogi. Wazne ze strzela sie fajnie. I rzuca.

Polecam Call of Duty, tam wogole nie trzeba martwić się martwić glupotami typu czytanie.

Edytowane przez GSPdibbler
Odnośnik do komentarza

Dobra skończyłem. Sporo pobocznych też. Dodatków nie chce mi się na razie robić. Platyny też. No i końcówka mnie rozczarowała.

Spoiler

Plot twistu nie ma. Fabuła też nie była ogólnie skomplikowana. Za mało wyjaśnień, ale w sumie też nie czuję potrzeby wyjaśniania. Tak jest i tyle - jest sobie zarząd, byty astralne i tyle. Taka konwencja. Dylan warzywko - no ok, furteczka.

Za to klimat. :banderas:

Idelany klimat i dizajn do historii.

Bardzo mi podszedł, ale to kwestia gustu. Strzelanko i zdolności spoko, ale za dużo recyklingu na koniec. Dosyć fajni bossowie. Notatki ok, ale trochę miałem przesyt. I te wycinanko-bajki z dziećmi- wiem, miało być creepy, ale dla mnie było zenujace. I to co wszyscy - mapa. 

Edytowane przez Basior
.
Odnośnik do komentarza

może tylko żeby zorientować się w ogólnym rozkładzie i kierunku w którym musisz isć

 

No miło się gra ogólnie i doceniam pomysłowość. Alan wake mnie znudził dziwną mechaniką, a w quantum break nie grałem. 

 

A ogólnie prychłem mocno z Dozorcy. Ma fińskie imię, oczywiście totalnie źle wymawiane przez amerykanów (h w Ahti nie jest nieme), mówi z fińskim akcentem ciężkim jak kowadło i klnie jak szewc. Bo Sam Lake uparł się ze chce fińskiego aktora i już:) Na pewno dodaje to dziwności postaci.

 

A i jeszcze dodam dla ciekawostki,  bo nie jest to powszecha wiedza, Sam Lake to naprawdę Sami Järvi, fin z krwi i kości.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, qraq_pk napisał:

 

 

A i jeszcze dodam dla ciekawostki,  bo nie jest to powszecha wiedza, Sam Lake to naprawdę Sami Järvi, fin z krwi i kości.

 

 

 

 

No kto by pomyślał, że w fińskim studio pracują Finowie. ;)

A dozorca to jeszcze okaże się mastermindem w tej całej układance remedy. 

Odnośnik do komentarza

Z takich "Sam Lake Cinematic Universe" motywów to
 

Spoiler

w laboratorium możemy poczytać o badaniu odczuć towarzyszących przesłuchaniu piosenki Poets of the Fall, sami też możemy ją odsłuchać. Zespolik to Finowie oczywiście i chyba są dobrymi ziomkami Sama, "Late Goodbye" z Maxa Payne'a 2 jest właśnie ich i chyba też do Alana napisali jakieś utwory.


Btw, na XSX gierka niestety potrzebuje jeszcze szlifu, niby na pierwszy rzut oka chodzi elegancko, ale w momencie wejścia/wyjścia z menu (pauzy lub gierkowego) z jakiegoś powodu się krztusi przez 1-2 sekundy, nie wygląda to na zwykłe zgubienie pojedynczej klatki tylko jakby nagle z jakiegoś powodu potrzebowała 1000% więcej mocy. Raz mnie po prostu wypierdoliło do dasha bo w podczas walki wchodziłem kilka razy do menu i gierka się zwyczajnie poddała.

2x wypierdoliło mnie też podczas ładowania ekspedycji z jukeboxa - tutaj aż się przeraziłem bo przycisk na konsoli zaczął dziwnie migać jakby konsola się resetowała trzy razy. Gram z włączonym rt.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...