Skocz do zawartości

Mutant Year Zero: Road to Eden


friedrich

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suteq
Godzinę temu, electronic_punk napisał:

Przy Xcom 2 poległem, gra zaczęła ponaglać i jakoś porzuciłem ją po kilkunastu godzinach, najbardziej chyba wkurzało mnie długie leczenie żołnierzy po walce.

 

Czy obiektywnie rzecz biorąc MYZ jest łatwiejszy od Xcoma 2?

Zdecydowanie jest łatwiejszy bo nikt cie nie popędza, a wykonane akcje nie powodują sytuacji, że musisz zaczynać całą kampanię od nowa bo zrobiłeś coś czego w ogóle nie powinieneś i straciłeś przez to czas.

 

Tutaj jak czegoś nie możesz przejść to możesz się udać do innej lokacji, ewentualnie jak nie zostało ci już nic innego to podejść do danej walki na kilka różnych sposobów i gwarantuję ci, że w końcu się uda. Ja do kilku walk w środkowej części gry podchodziłem kilka razy, ale każde podejście miało inną strategię i w końcu zadziałało. 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, electronic_punk napisał:

Ok, dzięki.

 

Kolejny dylemat, którą wersję wybrać:

 

1. Na PS4 (mam wersję pro)

2. Na PC (Ryzen 5 4x3,9 ghz + 8 gb ramu + sapphire radeon rx 580 8gb nitro)

głupie pytanie jak masz taki komp to zawsze bierz wersje pc. Nie ważne czy masz pro czy koksa to na pc zawsze będzie lepiej działać. Loadingi zerowe jak masz ssd i bez spadków fps. Nawet na koksie spadki są. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, blantman napisał:

głupie pytanie jak masz taki komp to zawsze bierz wersje pc. Nie ważne czy masz pro czy koksa to na pc zawsze będzie lepiej działać. Loadingi zerowe jak masz ssd i bez spadków fps. Nawet na koksie spadki są.  

 

Głupia odpowiedź zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę nieudanych portów na PC bez względu na bebechy pod maską.

 

A tutaj odpowiedź prawidłowa: w mutantów gra się świetnie na padzie więc jeśli masz wygodny fotel/kanapa i duży TV podpięte pod PS4 to skłaniałbym się na konsolę. A jeśli wygodę masz równoważną na obu sprzętach to rzuć kostką :) 

  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat ta gra na konsolach działa jak kupa a na pc dobrze. Nie chce bawić się w wojenki sam gram w większości na konsoli ale obecnie 90 % gier lepiej chodzi i działa na pc. Jakbym miał taki komp to bym grał w te gierki na pc. Mutant był w game pass dlatego domyslnie wygrała "darmowość" :) ale gra działa tak sobie czasem. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
6 minut temu, blantman napisał:

Akurat ta gra na konsolach działa jak kupa a na pc dobrze. 

Grałem na podstawowym Xboksie i nie miałem żadnych problemów z płynnością gry więc sorry, ale gadasz głupoty. :) 

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko:

 

1. Batman  Arkham Knight

2. Dark Souls

3. Lord of the Fallen

4. Saints Row 2

5. Dying Light (choć podobno patch coś naprawił)

 

A w mutantów grałem na XO i XOX i nie zauważyłem żadnej kupy.  Większość gier ogrywam na konsolach właśnie ze względu na wygodę "spoczywania" - bo w d... tzn w głębokim poważaniu mam bebechy PC gdy trzeba siedzieć przy biurku - nawet na gamingowym siedzisku - i napieprzać myszką i w klawiaturę. Kanapa czy fotel jest najwłaściwszym miejscem dla człowieka który chce odpocząć wieczorkiem po całym dniu zapieprzania na chleb.

 

Wyjątek zrobiłem dla Bioshocków ze względu na brak spolszczeń na konsole. No i CIV4 bo w strategiach PC królem. A w przyszłości dla DCS bo realistyczne symulatory lotu też są tylko na PC.

 

I tak wiem - można podłączyć PC do TV i grać z kanapy - dlatego na końcu napisałem o kostce.

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, suteq napisał:

Grałem na podstawowym Xboksie i nie miałem żadnych problemów z płynnością gry więc sorry, ale gadasz głupoty. :) 

no to może mój koks jest do dupy bo były spadki albo tu strzelam grałeś później i patch wyszedł a nie w pierwszych 2-3 tygodniach premierowych? 

 

@friedrich ale po co offtopa robisz koleś zapytał się o radę ja odpowiedziałem tak jak uważam a ty dopowiedziałeś swoje. Wybrałeś kilka gier super to nadal nawet nie 0.001% dostepnych gier na pc ;)  od każdej reguły można znaleźć wyjątki. Pewnie jak się uprę znajdę gre która lepiej działa na switchu niż pc lub na xbox one fat niź ps4 fat. 

 

Boże jesteśmy w multiplatformach i koleś pyta się na czym lepiej grać. Ja mu doradzam i ból dupy konsolarzy. Zupełnie jak minusowanie mnie w temacie w3 jak na premierę grałem z zerowymi loadingami w 60 fps na pc. :ragus:  

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
14 minut temu, blantman napisał:

no to może mój koks jest do dupy bo były spadki albo tu strzelam grałeś później i patch wyszedł a nie w pierwszych 2-3 tygodniach premierowych? 

nie, nie grałem blisko premiery i to w sumie nie ma żadnego znaczenia bo rozmawiamy o sytuacji na dzień 27 marca 2019 a nie pod koniec 2018 roku. :lapka: 

Odnośnik do komentarza
Teraz, suteq napisał:

nie, nie grałem blisko premiery i to w sumie nie ma żadnego znaczenia bo rozmawiamy o sytuacji na dzień 27 marca 2019 a nie pod koniec 2018 roku. :lapka: 

no ale napisałeś że gadam głupoty. Nie wiedziałem że spatchowali. Wypowiadałem się o SWOIM doświadczeniu z grą. anyway loadingi też zerowe miałeś na xbox:ragus:

Odnośnik do komentarza

Cytując Ciebie:

 

"głupie pytanie jak masz taki komp to zawsze bierz wersje pc. Nie ważne czy masz pro czy koksa to na pc zawsze będzie lepiej działać. "

 

Jak odpowiedziałeś ty tak i odpowiedziałem ja. Bo pytanie kolegi nie było głupie, a wersja na PC nie będzie ZAWSZE lepiej działać.

 

Jednocześnie zwracam uwagę, iż PC nie przekreśliłem - DLA MNIE liczy się wygoda rozgrywki i dlatego ze względu na brak problemów z mutantami na żadnej z platform sugerowałem konsole - chyba że na PC ma stanowisko do gry równie wygodne wówczas wszystko jedno. Gdzie widzisz tutaj wojenkę konsolowo - PC?

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

@blantman

Ale nie napisałeś, że grałeś na premierę tylko stwierdziłeś, że chodzi jak kupa. :ragus: 

Nie, nie miałem zerowych loadingów na xboxie ale mi to w ogóle nie przeszkadzało bo nie trwały kilku minut. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Ok, dzięki za radę ;) Swoją drogą nie sądziłem, że to pytanie wywoła taką dyskusję.

 

W sumie taką grę dobrze by było mieć na Switchu, no i w końcu będzie - ciekawe, jak przytną oprawę.

 

Ominąłem kilka lat grania na pececie, więc mam pytanie przy okazji do tych, co się lepiej znają. Przykładowo w MYZ właśnie jest w ustawieniach grafiki opcja skalowania rozdzielczości. Jak tego używać? O co tu chodzi właściwie? Przykładowo ustawiam sobie rozdzielczość 1920x1080 i skalowania nie zmieniam - więc mam to, co ustawiłem. Ale gdy sobie zmienię o powiedzmy dwie kreski, to co, to mam 2560x1440? Czy to jakoś inaczej się liczy? No bo wtedy to chyba lepiej ustawić natywną rozdzielczość na 2k? Może mi to ktoś łopatologicznie wyłożyć?

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

@electronic_punk moja rada - graj tak byś miał dobrą płynność. Ja ogrywam raczej gry w fullhd bo mój laptok nie wyciągnie dużo klatek na 4k. Z monitorem 144hz granie nabiera zupełnie innego feelingu, dlatego klatkarz potrzebny.

 

Btw Kaczor będzie grany po majówce na konsolce, recenzje są bardzo zadowalające :notbad:  i to oceny od ludzi co xcoma mają ogranego wzdłuż i wszerz. Wiem, że będę się dobrze bawił :santa:  

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dlugo sie przymierzalem do tej gry bo nie mialem czasu i dorwalem dopiero wczoraj bo jest promocja. Pogralem 2h i poki co ale to jest dobre :banderas:Swietne postaci, swiat, walka wymagajaca. Zaczalem na hardzie i mam spore problemy z wiekszymi grupkami wrogow. 

Tyle tylko, ze ta gierka strasznie rwie w menu albo w The Ark. I to nie jakis spadek fpsow tylko po prostu przycina co jakis czas. No i jedna dziwna rzecz jaka zauwazylem to brak losowosci - walczac z grupka wrogow wczytywalem 5 razy gre i 5 razy pod rzad moje postaci zadawaly takie same obrazenia temu samemu przeciwnikowi normalny hit, crit i miss. Szansa na uderzenie byla dokladnie taka sama. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...