Skocz do zawartości

Mutant Year Zero: Road to Eden


friedrich

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak napisał @20inchDT

 

Eliminacja wrogów "osamotnionych" a później walisz w główną grupę. Jest dużo mechanik w tej grze, których tak czy owak musisz nauczyć się metodą prób i błedów. 

Np. granaty dymne rzadko się przydają. Za to granat ręczny robi niezłe spustoszenie na początku walki z dużą grupką. I oczywiście MED BOTy od razu wybijają, bo wskrzeszają wrogów.

A i mutacje (ostatnio to dopiero odkryłem kek) można dobierać w menu, bo nie można mieć wszystkim włączonych (tylko dwie mogą być aktywne). Myślałem, że gra jest zbugowana, bo mój świniak nie miał jednego perka i ostatnio do tego doszedłem. 

Im dalej tym wiecej mechanik dochodzi oraz postaci do twojego teamu. Trzeba myśleć przy każdej potyczce jak ją ugryźć, bo wrogowie są wymagajacy i na granie na pałę kończy się game over.

 

A i jeszcze jedno. Propsy dla devów, że jest autosejw po każdej wygranej potyczce z wrogiem (a nie np. autozapis w trakcie walki, która z góry np. jest przegrana). Bardzo przemyślane rozwiązania gameplayowe. Nie wystepują głupie śmierci twoich bohaterów (jak w Xcomie criticale wchodziły wrogom, którzy waliły na pałę przez cała mapę i zabijały jednym strzałem). 

 

Są czasem zgrzyty przy ładowaniu lokacji, ale później już wszystko śmiga pięknie. Optymalizacja jest bardzo dobra jak na tak dobrze oteksturowaną grę. Warto zapłacić pieniążek, żeby studio dostało pieniążki od funcomu na kolejną część + może lepszy marketing?

 

Gierka dostaje 9/10 + wlepa ode mnie najlepszej turówki w tej generacji :rep_up:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
13 godzin temu, bebbop napisał:

Te DLC bedzie darmowe dla wszystkich platform :x?

 

W sumie nie wiadomo nic o cenie, ale nie będzie raczej darmowe skoro można kupić dwie wersje na steamie (samą podstawkę i z dlc) 

 

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
3 minuty temu, Pupcio napisał:

Na znicza będzie darmowe

 

No tak, tam od razu deluxe dostają za tyle czekania. 

 

14 godzin temu, 20inchDT napisał:

Oby łoś był dobry, bo 3 pierwsze mutanty były najlepsze i nie było potrzeby zmieniać drużyny. Pan Świnia the best.


Czy ja wiem? Magnus był lepszy od Selmy.

Odnośnik do komentarza

@_Be_ Zależy jak podchodziłeś do tej gry, chociaż nawet jak nie skradałeś się za bardzo, to i tak Selma ma lepsze skille. Ja, jak już pisałem, zabijałem każdego wroga pojedynczo i walczyłem z malutkimi grupami tylko jeżeli nie było wyjścia (co zdarza się bardzo rzadko). Magnus nadaje się w dużej mierze do walk z grupami, bo jego główne skille stawiają albo na CC (Puppeteer), albo na AOE (Chain Lightning). Selma i Świniak mają najlepszego skilla w grze (jak dla mnie), czyli Twitch Shot. Tracą 25% do celności, ale strzelają dwukrotnie. Jak podejdziesz blisko i masz odpowiednie mody/pasywy, to i tak wszystko wchodzi. Alpinist + Frog legs to też fajne combo, bo ma 50% większą szanse na kryta, a frog legs zapewnia, że może znaleźć się prawie wszędzie. Zresztą zasięg to ma ogromny.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Figaro napisał:

te ceny pudełek ;/

Ja to przeszedłem dzięki GP, więc to nie będzie bardzo obiektywne, ale według mnie warto wydać kasę na tę grę. Nie wiem w jakie gry grasz i co kupujesz na premierę, ale jak jesteś w stanie wydać 200zł na jakieś Asasyny, to nie powinno być tobie szkoda pieniędzy na Mutanta. Świetna gra, a jak podobał się tobie X-com czy Fire Emblem, to byłbyś wniebowzięty.

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza

Czuję, że nowy mutant idealnie będzie pasował do teamu z kaczorem i świniakiem. :banderas:

Bardzo mile wspominam snajperowanie kaczorem, świniak na 1 ogień, do tego jakaś trzecia postać z mind controlem i byłem panem sytuacji. 

Trzeba wrócić do gierki przed premierą dlc. 

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
5 minut temu, XM. napisał:

Tu jest podział na misje jak xcom czy coś jak gorky 17 że lecisz dalej i walka wchodzi? 

 

Nie ma sztywnego podziału, jest normalna eksploracja lokacji z skradaniem, które ma wymierne korzyści. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, XM. napisał:

Tu jest podział na misje jak xcom czy coś jak gorky 17 że lecisz dalej i walka wchodzi? 

 

Jest Hub w postaci Arki (upgrade,sklep)z którego możesz się przenieść do odkrytych miejscówek. Lokacje są ze sobą połączone, aby odkryć nowe należy eksplorować celem znalezienia nowych odnóg.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Figaro napisał:

Paulo, no tak, po prostu zazwyczaj jak wychodzi pudełko z takim opóźnieniem, to nie 60 dolców.

6 godzin temu, _Be_ napisał:

 

I takie coś to ja rozumiem - od razu z DLC za taką cenę :banderas:
Koniec lipca, idealnie, nie widzę żadnych innych gierkowych wydatków w tym okresie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...