Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Hendrix napisał:

Niestety przy grach FROM trzeba więcej popracować, FROM zbyt często wiąże logikę gry z framerate'm, coś czego w zasadzie nikt już nie robi.

Jakiś haker wymusił 720p na Pro i jest sztywne 60fps z idealnym framepacingiem, więc jest nadzieja.

3 minuty temu, SpacierShark123 napisał:

Obecnie na premiere bardziej atrakcyjny wydaje się XSX , 

Skąd taka teza?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, aph napisał:

Jakiś haker wymusił 720p na Pro i jest sztywne 60fps z idealnym framepacingiem, więc jest nadzieja.

Skąd taka teza?

Doczytaj post do końca kupno XSX ma mocnego exa w postaci Halo do tego każdy posiadacz xone/xonex przenosi całą biblioteke gier więc jest to niczym wymiana podzespołu na pc. PS5 napewno nie odtworzy KAŻDEJ gry z ps4 co już było pisane przez sony , więc jak ktoś ma dużo gier na ps4 to nie odtworzy ich na ps5 .

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że to jest niemożliwe, tylko, że trzeba nad tym popracować, dodatkowo po każdej takiej zmianie następuje rygorystyczne QA co dodatkowo wydłuża proces (a po QA, certyfikacja i again, jak coś wyjdzie podczas certyfikacji, to wracamy do punktu zero).

W przypadku Bloodborne'a spodziewam się małych zmian, gdy gra zostanie odpalona w trybie BC.  Dlatego uważam, że jest to też jedna z nielicznych gier z tej generacji, która powinna dostać remastera (łącznie z dłuższym popracowaniem nad assetami), dlatego nie dziwię się plotkom o wersji PC, bo inaczej to byłby projekt o bardzo ograniczonym RoI.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Kilku tysięcy gier na ps4 raczej nie ma nikt. Exa HALO widziałeś na trailerze. Nie ma powodu by tak stawiać sprawę teraz.

2 minuty temu, Hendrix napisał:

W przypadku Bloodborne'a spodziewam się małych zmian, gdy gra zostanie odpalona w trybie BC.  

Zależy, czy planują dwójkę. Jak tak to pewnie na odwal się jedynka będzie na ps5.

Odnośnik do komentarza

Też jakoś bardziej jaram się x'em niż ps5. W sensie na start. Niby x jeszcze nic nie pokazał, ale przynajmniej jest większa nadzieja.

 

Tyle że jest Halo. 

Tu też jest kwestia tego jaka będzie różnica między xox a xsx. Miejmy nadzieję że duża.

Podobnie z Spiderem na PS5 a PS4.

I jednak silniejsze akcentowanie wstecznej dla mnie robi robotę. I to nie tylko z generacji wstecz, ale całości.

Tylko pytanie czy coś z exów jeszcze będzie na start dla xa.

 

Z drugie strony w jedynce Spidera zrobilem platynę i wszystkie dlc. Mocno mi siadło. Oby to zatem była gra na chociaż z 8h.

 

Ciekawe też czy sony jeszcze czegoś nie ogłosi z gier. Może nawet na dłuższą perspektywę. Albo chociaż że coś z tego co pokazali jest na start generacji.

 

Przypomniałem sobie też co na PS4 było na start. I w sumie paczka Killzone i Knack to i tak mniej jak Spider, ale to nadal jedna gierka.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

@SpacierShark123 nie chce psuć zabawy, ale ten Ratchet to była pre-alpha, wiec gra nie wcześniej niż 2022. Horizon też bez daty premiery. Obecnie na 100% wiadomo że na premierę zobaczysz Quantum costam, Godfalla i to DLC do Spidera. 


Insomniac to bardzo duże studio, nie wiadomo jak długo robią już Ratcheta, może być to nawet 2 lata zaraz po Spidermanie.

GT7 chyba ma być na premiere jeszcze tak?

 

No i dokładnie to nie wiemy co trafi razem z PS5 na koniec roku, możemy tylko gdybać. To dopiero pierwszy pokaz z wielu.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Basior napisał:

Też jakoś bardziej jaram się x'em niż ps5. W sensie na start. Niby x jeszcze nic nie pokazał, ale przynajmniej jest większa nadziaje

Nie wiadomo czy oficjalny launch u nas będzie razem z USA i innymi, wiadomo że więcej krajow bedzie tylko.

4 minuty temu, Basior napisał:

Tyle że jest Halo. 

Tu też jest kwestia tego jaka będzie różnica między xox a xsx. Miejmy nadzieję że duża.

Cross gen oznacza że tylko technikalia będą lepsze. Nie będzie niczego w gameplayu co xbox one s nie zrobi.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@aph 

 

Co jest trudnego w zrozumieniu tego, że komuś na ten moment może bardziej odpowiadać nowy Xbox? Bardzo klarowne i przejrzyste podejście do wstecznej kompatybilności, gamepass i Halo które jest jednak black buster'em i bedzie trzymać wysoki poziom, to widocznie są dla części osób wystarczające argumenty. Tyle. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze na chwile obecna lepiej zapowiada sie konsola xbox. Swietny motyw z smart delivery,kapitalny game pass i naprawde stawiam ze sony ma slabsza konsole i beda ja sprzedawac drozej.I mowie to jako ktos kto cale zycie spedzil z konsolami od Sony.Ale pewne jest to ze ani Sony i Micro jeszcze wszystkiego nie pokazali wiec moze sie jeszcze pozmieniac.Na obecna chwile nie kupilbym zadnej konsoli tylko zainwestowal w mocnego PC.Takie moje myslenie wiec bez spiny tu.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, aph napisał:

Kilku tysięcy gier na ps4 raczej nie ma nikt. Exa HALO widziałeś na trailerze. Nie ma powodu by tak stawiać sprawę teraz.

Zależy, czy planują dwójkę. Jak tak to pewnie na odwal się jedynka będzie na ps5.

Dalej nie rozumiem , a więc tak kupując ps5 nie mogę pozbyć się ps4 bo zapewne na start tylko kilka exów sony dostanie wsteczną (ps2/ps3 trzymam do dziś bo lubie wracać do starszych gier) ale już pewnie starsze exy plus multiplatformy jej nie dostaną a te starsze to raczej nawet lata po premierze zostaną olane. Kupując XSX wymieniam po prostu konsole na mocniejszy model mając możliwość dalej zabawy w starsze gry plus nowe gry w lepszej jakości . Do tego jak pisałem na premiere jest HALO , tak masz racje nie było jeszcze żadnych pokazów gameplay-u z gry ale nie wierzyłbym że gra będzie bibelotem biorąc pod uwage jak ważna jest to marka dla Microsoftu. Na start ps5 nie ma kompletnie nic ciekawego , jak pisałem nawet na premiere ps4 ten killzone mnie kupił a nawet ten knack nie był aż tak kiepski jak wiele ludzi pisze. Premiera ps3 była również dla mnie ciekawa ponieważ na premiere dostałem exy w postaci Resistance i Motorstorm , które w momencie premiery robiły pozytywne wrażenie . Liczę że coś z rękawa jeszcze wypuści sony bo obecnie jak pisałem po za tymi paroma grami w wstecznej , które pewnie będą na premiere by pokazać moc konsoli nie widzę nic , no chyba że tak jak piszesz karmie się iluzjami bo naprawdę liczę że ps5 będzie w porównaniu do ps4pro cichutki i można będzie ogrywać exy bez zakładania słuchawek.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, SpacierShark123 napisał:

nie rozumiem , a więc tak kupując ps5 nie mogę pozbyć się ps4 bo zapewne na start tylko kilka exów sony dostanie wsteczną

Cytat

A quick update on backward compatibility – With all of the amazing games in PS4’s catalog, we’ve devoted significant efforts to enable our fans to play their favorites on PS5. We believe that the overwhelming majority of the 4,000+ PS4 titles will be playable on PS5.

 

We’re expecting backward compatible titles will run at a boosted frequency on PS5 so that they can benefit from higher or more stable frame rates and potentially higher resolutions. We’re currently evaluating games on a title-by-title basis to spot any issues that need adjustment from the original software developers.

 

In his presentation, Mark Cerny provided a snapshot into the Top 100 most-played PS4 titles, demonstrating how well our backward compatibility efforts are going. We have already tested hundreds of titles and are preparing to test thousands more as we move toward launch. We will provide updates on backward compatibility, along with much more PS5 news, in the months ahead. Stay tuned!

https://blog.playstation.com/2020/03/18/unveiling-new-details-of-playstation-5-hardware-technical-specs/

 

Po ch uj wy w ogóle z aphromo dyskutujecie, koleś już dwa czy trzy leciał z forum i wraca

Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie po prostu że ktoś może uważać że ps5 jest lepszym wyborem na start przy obecnej bazie informacji. Jeśli miałbym wybrać jedną konsole napewno byłoby to ps5 bo baza gier dużo bardziej mi odpowiada ale kupując konsole na premiere tej bazy bym nie miał. Mając zamiar natomiast nabyć 2 konsole ( zakładam że podobnie jak wielu ludzi na forum) na start prezentuje się ciekawiej dla mnie XSX , który samą wsteczną plus HALO zachęca mnie do wymiany sprzętu( chociaż ciekawi mnie jaka różnica będzie między XoX a XSX jeśli mowa o HALO , bo jeżeli różnicą będzie tylko rozdzielczość a głód na nowy sprzęt ustanie to też poczekam). No i jeśli nie posiadałbym ps4 to pewnie ps5 byłoby ciekawym wyborem ze względu na TLOU2 , które licze że będzie na ps5 chodziło cicho bo pogłoski o jet mode na ps4pro znów odstraszają.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Dziwi mnie po prostu że ktoś może uważać że ps5 jest lepszym wyborem na start przy obecnej bazie informacji. 

Errata, tego nie napisałem. Ja mam totalnie gdzieś co kto kupi, co kto uważa, serio. 

Edit - trzymam kciuki żebyś był zadowolony z pokazu, ceny itp MS.

 

 

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza

Przecież PS5 wygląda na sprzęt który pod względem hardware i software jest o wiele gorzej przygotowane niż PS4 i trzeba być ślepym by tego nie widzieć.

 

Chociażby fakt że nie ukazali ceny świadczy o tym że szykują się na to co zrobi Microsoft, w 2013 roku to oni rozdawali karty i wyjaśniali debila Mattricka z Microsoftu.

  • Plusik 2
  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...