Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

IMO PS5 z napędem będzie kosztował ok 3000 zł, natomiast bez napędu ok 2500. Żeby nie było...nowy Xbox też w tych okolicach cenowych się pojawi. Przez pandemię ceny importowanych dóbr luksusowych (tak, konsola jest tym dobrem, czy to się komuś podoba czy nie) będą stale rosnąć. Po czym wnoszę? Rozglądam się aktualnie za gitarką elektryczną, żeby się na niej nauczyć grać i od dłuższego czasu obserwuję rynek. Produkcja gitar to podobnie jak w przypadku konsol rozmieszczona jest głównie na dalekim wschodzie. Cena modelu wiosła którym jestem zainteresowany ze starych dostaw sprzed pandemii to ok 1400 zydli, natomiast z tych świeżych - ten sam model instrumentu -  ok 1950 zeta. 

Do tego dojdzie pandemiczna inflacja spowodowana wypływem pustego pieniądza na rynek (zasiłki, środki pomocowe dla firm itp). Sami sobie dopowiedzcie resztę. 

Wiem...czarno widzę, ale taka jest właśnie optyka:sapek:

Edytowane przez Czezare
  • Haha 1
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza

PS4 na premiere (koniec 2013) kosztowalo 399$ / 399 euro, a w Polsce 1800zl za golasa bez gier

Kurs euro z 30 wrzesnia 2013 - 4.20zl
https://www.finanse.egospodarka.pl/kursy-walut/EUR/2013-09-30

399 x 4.20 = 1675zl
czyli ok 125zl vat wychodzilo

499euro x 4.40 = 2195zl
nawet 200zl vat to wychodzi 2400zl za konsole w sklepie. I tyle bym obstawiał za golasa z napędem.

 

To nie może sięgać 600 dolców bo ma się sprzedawać w milionach sztuk.
A nawet w zachodniej europie dla przeciętnego mieszkańca jest to jakiś wydatek.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

W milionach to nie wiem czy sie sie sprzeda. Zostało malo chinskich rączek, czas krótki do premiery.

Polska zostanie potraktowana jak (pipi) i rzucone na premiere będzie ledwo co. Coś co wydawalo się mało realne w premiere PS4 mialo miejsce. Wiem bo sam bralem udział w w gonitwie za plastik wyceniony na 1800zl. Nigdy w życiu nie czułem sie bardziej upodlony 

 

XD

 

Tylko preorder i gdzie jest Czezky? On już musi wiedzieć ile będzie miał sztuk. Będzie? Bo jak tak to wpłacam pieniążki na konto. XD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Fanek napisał:

PS4 na premiere (koniec 2013) kosztowalo 399$ / 399 euro, a w Polsce 1800zl za golasa bez gier

Kurs euro z 30 wrzesnia 2013 - 4.20zl
https://www.finanse.egospodarka.pl/kursy-walut/EUR/2013-09-30

399 x 4.20 = 1675zl
czyli ok 125zl vat wychodzilo

499euro x 4.40 = 2195zl
nawet 200zl vat to wychodzi 2400zl za konsole w sklepie. I tyle bym obstawiał za golasa z napędem.

 

To nie może sięgać 600 dolców bo ma się sprzedawać w milionach sztuk.
A nawet w zachodniej europie dla przeciętnego mieszkańca jest to jakiś wydatek.

Nie wiem czy wtedy już się urodziłeś ale w 2006 roku ps3 bylo po tyle sprzedawane a i tak się sprzedawało. To 600 teraz a 600 wtedy to jest jednak zupełnie inny pieniądz i jedyne co faktycznie może wpłynąć na sprzedaż to bariera psychologiczna przy tych 600$.

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Jakim napisał:

Nie wiem czy wtedy już się urodziłeś ale w 2006 roku ps3 bylo po tyle sprzedawane a i tak się sprzedawało. To 600 teraz a 600 wtedy to jest jednak zupełnie inny pieniądz i jedyne co faktycznie może wpłynąć na sprzedaż to bariera psychologiczna przy tych 600$.

 

 

No nie do końca się sprzedawało, przy takiej cenie PS3 była za X360, dopiero wprowadzenie modelu 40GB, a później 80GB oraz wersji Slim, zdecydowanie tańszych, spowodowało, że PS3 trójka wygrała rzutem na taśmę pod koniec generacji.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

No Jakim trochę pojechałeś, bo się PS3 nie sprzedawało w tej cenie, a wszystko ruszyło po początkowej resekcji funkcji konsoli, a następnie stopniowemu obniżaniu ceny. Wciąż myślę, że 599 EUR to o tyle trudna cena, że przy pandemii ludzie mogą być raczej wstrzęmięźliwi jeśli chodzi o wydatki.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Snake_Plissken napisał:

Dlatego należy się spodziewać takich akcji. ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=i64ai49ovB8

 

Jezu to w Łodzi w Porcie była pełna kulturka, ale tylko dlatego że  kiero Saturna był na tyle ogarnięty że palety z konsolami były na magazynie i pięknie ustawił kolejkę - każdy wybierał zestaw z karteczki jaki chciał i magazynierzy wydawali konsole z magazynu.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MYSZa7 napisał:

No nie do końca się sprzedawało, przy takiej cenie PS3 była za X360, dopiero wprowadzenie modelu 40GB, a później 80GB oraz wersji Slim, zdecydowanie tańszych, spowodowało, że PS3 trójka wygrała rzutem na taśmę pod koniec generacji.

A to nie chodziło o to że przez 2 lata na ps3 nie było w co grać i muliplatformy bez trawy a na 360 same sztosy? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...