Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Fanek napisał:

Nowa grafika to zostawie

 

ps5-games-graphic-1536x939.jpg


Ta górna część to jeszcze yako-tako, choć część gier wychodzi na PS4, a część to widmo o bliżej nieokreślonej dacie premiery.
Ale ten dół :yao:
Indyki w sam raz do PLUSa, jakieś crapy typu Volcano High i tylko Kena, będąca multiplatformą, zapowiada się fajnie.
No bida jak ch#j, strasznie na siłę te tytuły.
 

6 godzin temu, cotek napisał:

Cyfry z PS4 bezpieczne, łiiiiii


No tak nie do końca - niedawno kupiłem w jakiejś promce ten Shadow Complex, a tu się okazuje, że tego PS5 nie odpali :reggie:
 

6 godzin temu, aph napisał:

Poraża mnie fakt, jak można krytykować w obecnym momencie Sony, kiedy dostajesz gameplaye nowych gier podpisane z czego puszczone, daty premiery, pokazał gry i konsole publicznie. Na pytanie o ceny nowych gier MS odpowiedział wymijająco, nikomu to nie przeszkadza.


Mnie przeraża, jak można nie krytykować :whyyy:
Gameplaye podpisane, że z PC, daty premiery brak (dopiero ludzie na twitterach dopowiadają), a z tymi grami publicznie to co? Astro Bot u jakiegoś cringe'owego chińczyka? No faktycznie - pokazali.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Jak zwykle zdania wyciągnięte z kontekstu, nikomu nie jest potrzebne 120fps, zwykły bełkot marketingowy żeby trochę sprzedaż Tv ruszyć, więcej takich gier już nikt nie zobaczy, jak w połowie generacji będzie rutyna 60fps to będzie dobrze, odniosłem się tylko do faktu ze PS5 musi mieć jakieś wąskie gardło skoro ma problem w grach z 60fpsami podczas gdy konkurencja oferuje nawet do 120fpsow w niektórych produkcjach a 60fps to norma, i nie jest to żadne CW tylko luźne przemyślenie.



Tylko to też tak nie do końca. Konkurencja stawia na klateczki i to widać, w sony raczej nie myślą o tym w taki sposób.

No i poczekałbym, bo gdzie X dostanie gry, które specjalnie modyfikują pod X, Got prawdopodobnie po prostu dostanie nowy tryb z boost mode i ps5 ma sobie poradzić z resztą. Coś jak obecnie Sekiro czy Hitman na SX, jest 60 ale lubi się gubić.


Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, C1REX napisał:

W monitorach to norma, ale niewiele TV ma opcję 120Hz. Przynajmniej narazie. 

No już bez przesady, w 2016 roku kupowałem Sonke 120hz, teraz kupiłem 65 XH90. W samym RTV Euro AGD mają w tej chwili 137 telewizorów takim odświeżaniem. To chyba nie jest niewiele?

Odnośnik do komentarza

PushSquare bc guide.

Quote

PS5 Backwards Compatibility: Will PS4 Games Purchased from the PS Store Work on PS5?

The PS5 is backwards compatible with PS4 software, so this means both physical and digital software will work on the next-gen system. Assuming you’re using the same PSN account on PS5, you will have access to all of your PS4 purchases from the PlayStation Store. This includes PlayStation Plus titles – but you will have to ensure your subscription is active in order to play these.

 

 Przynajmniej na tym polu kitajce nie dali ciała, bo byłby to już gwóźdź ostateczny. 

 

Chociaż 

5 hours ago, Wredny said:

(...) 

No tak nie do końca - niedawno kupiłem w jakiejś promce ten Shadow Complex, a tu się okazuje, że tego PS5 nie odpali :reggie:
(...) 

 

mógłbyś rozwinąć proszę? Jest gdzieś lista, które płyty/cyfry napewno nie odpalą? 

 

 Żeby nie było, tak fajnie że idzie nowe i nast generacja dostarczy mnóstwo zabawy, ale czasy się zmieniają i wsteczna jest ważna jak nigdy wcześniej. Samo to, że trzeba szukać i się upewnić czy wszystko będzie dobrze działać już źle świadczy o tym całym zamieszaniu z PS5.

 Ba powiem więcej, jak psu kość należy się graczom dostęp do przynajmniej cyfrowej biblioteki z PS3. PS Plus już ma ponad 10 lat i dla stałych subskrybentów powinni stanąć na swoich skośnych rzęsach by zapewnić pełną emulację. Przy przesiadce na PS4 jeszcze jakoś to przeszło nowa architektura itp, ale już koniec wymówek. MS ładnie dokręca śrubę z Gamepassem, i w tej sytuacji nie mam zamiaru płacić np za koślawe PS Now. Sony nie może sobie pozwolić na wrzucanie swoich blockbusterów d1 do jednej kompaktowej usługi? (PSPlusNow? xD). Trudno, to ja chcę dodatkowy dostęp do swojej zawartości za którą płaciłem ponad 10 lat temu, samuraje wtedy się wykrwawiali a ja gierki i inne eyepety d1 do chlebaka kupowałem. Nawet nie wiem co miałbym odpalić z takiej wstecznej, być może tylko parę popierdółek, ale to ich problem żeby dać mi taką możliwość. Skoro rynek konsol i pc się coraz bardziej przenikają/uzupełniają to niech PS5 będzie kombajnem nie tylko z wyglądu.

 

 DualSence <3, do tego nowy Ratchet, Kena i w dłuższej perspektywie mam nadzieję np AstroBot2 na VR2? Jak i oczywiście exy aaa, to wszystko będzie spaniałe, ale wstrzymałem się z preorderami. Na ten moment jak miałbym dokonać impulsywnego zakupu, to bez żalu wymienił bym koXa na SeriesX, najlepsze Sony to te które goni :)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, alb84 napisał:

mógłbyś rozwinąć proszę? Jest gdzieś lista, które płyty/cyfry napewno nie odpalą?

 

Więcej informacji na temat wstecznej kompatybilności. Zawiera też listę gier nie działających na ps5.
PS4 only games:
DWVR
Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
TT Isle of Man - Ride on the Edge 2
Just Deal With It!
Shadow Complex Remastered
Robinson: The Journey
We Sing
Hitman Go: Definitive Edition
Shadwen
Joe's Diner

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, C1REX napisał:

W monitorach to norma, ale niewiele TV ma opcję 120Hz. Przynajmniej narazie. 

Lg seria cx ma, z resztą to najlepszy tv dla next genów. Dodatkowo obsluguje wszystkie nowe smaczki.

Polecam się zapoznać z poniższym filmem.

 

 

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Snake_Plissken napisał:

No już bez przesady, w 2016 roku kupowałem Sonke 120hz, teraz kupiłem 65 XH90. W samym RTV Euro AGD mają w tej chwili 137 telewizorów takim odświeżaniem. To chyba nie jest niewiele?

Tu pewnie nie chodzi o samą matrycę 120 Hz, ale możliwość odtwarzania 4k w 120 Hz, bo tu już trzeba hdmi 2.1 co nie jest zbyt często na razie spotykane w TV.

Odnośnik do komentarza

@aph jestem jak najbardziej na tak. VR na PS4 to imo bardzo udany sprzęt. Budżetowy to i nie bez wad, ale daje fun i to najważniejsze (+ ps move dostało drugie życie). Tak jak Sony ma problem z walką z Gamepassem tak i na tym polu ma przewagę nad MS. PSVR 2giej generacji imo jest warte więcej jak ta cała Bethesda. No w kontekście przekonania klienta do zakupu konsoli c'nie. 

 

 

Edytowane przez alb84
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, czarek250885 napisał:

Tak tez to odebrałam, jednakże może jest inny powód? OLED to jednak najlepsza czern i kolory, kto raz kupi juz zmieniac nie bedzie chcial. 

Mam Oleda od 5 miesięcy i nie wymieniłbym go za najlepszy Qled, LEd, na świecie, kolory, czerń, hdr robi robotę. To są TV przyszłości. Miałem sony xf 9005 i oled go zjadł na krótko z cebulką. To jest tv pod nadchodzące konsole. Pozdro

Edytowane przez dragonosi
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, dragonosi napisał:

Mam Oleda od 5 miesięcy i nie wymieniłbym go za najlepszy Qled, LEd, na świecie, kolory, czerń, hdr robi robotę. To są TV przyszłości. Miałem sony xf 9005 i oled go zjadł na krótko z cebulką. To jest tv pod nadchodzące konsole. Pozdro

Aż tak? Sam długo wahałem się z zakupem telewizora i zdecydowałem się ostatecznie na XF9005 pod nową konsolę. Cena też zrobiła swoje - XF kosztował mnie niecałe 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, ginn napisał:

Aż tak? Sam długo wahałem się z zakupem telewizora i zdecydowałem się ostatecznie na XF9005 pod nową konsolę. Cena też zrobiła swoje - XF kosztował mnie niecałe 3000 zł.

Jeszcze dwa lata temu a nawet rok, oled był za drogi, aktualnie technologia spadła z ceny i nie ma po prostu lepszych tv, B9 można kupić nawet poniżej 4tys,no nie ma konkurencji, jeśli ktoś ma włączony tv 24h na dobę, nonstop oglada jeden kanał to owszem można troszkę się obawiać oleda ale jak ktoś korzysta z telewizora normalnie, jak każdy, to nie ma czym się przejmować tylko brać.

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza
Teraz, eX4cT_PL napisał:

Jeszcze dwa lata temu a nawet rok, oled był za drogi, aktualnie technologia spadła z ceny i nie ma po prostu lepszych tv, B9 można kupić nawet poniżej 4tys,no nie ma konkurencji, jeśli ktoś ma włączony tv 24h na dobę, nonstop oglada jeden kanał to owszem można troszkę się obawiać oleda ale jak ktoś korzysta z telewizora normalnie, jak każdy, to nie ma czy, się przejmować tylko brać.

Podobno w innych krajach np. UK są dodatkowe gwarancje na wypalenia co kosztuje ok. 160 funtów, szkoda, że u nas takich ofert nie ma bo za tyle to się nawet opłaca. 

A i jeszcze co do Keny to ta gierka wygląda za dobrze jak na twór 2 osób, myślę, że będzie tutaj spory zawód. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, lpcl napisał:

Podobno w innych krajach np. UK są dodatkowe gwarancje na wypalenia co kosztuje ok. 160 funtów, szkoda, że u nas takich ofert nie ma bo za tyle to się nawet opłaca. 

A i jeszcze co do Keny to ta gierka wygląda za dobrze jak na twór 2 osób, myślę, że będzie tutaj spory zawód. 

Tylko ze ceny są w Uk czy Irlandii dalej nieporównywalnie wyższe niż w Polsce.

https://www.currys.ie/ieen/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/lg-oled65cx6la-65-smart-4k-ultra-hd-hdr-oled-tv-with-google-assistant-amazon-alexa-10205972-pdt.html

 

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lpcl napisał:

Podobno w innych krajach np. UK są dodatkowe gwarancje na wypalenia co kosztuje ok. 160 funtów, szkoda, że u nas takich ofert nie ma bo za tyle to się nawet opłaca. 

A i jeszcze co do Keny to ta gierka wygląda za dobrze jak na twór 2 osób, myślę, że będzie tutaj spory zawód. 

Oczywiście że są na 3 i 5 lat. Dokładamy takie ubezpieczenie i gwizdamy na wszystko. W razie gdy naprawa jest nieopłacalna dostajesz nowy tv.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, eX4cT_PL said:

 

Weź pod uwagę siłę nabywczą pieniądza, ale zawsze można też próbować ściągać sprzęt z PL.

Odnośnik do komentarza

Kilka miesięcy temu kupiłem TV Samsunga kierując się rankingami typu "najlepszy TV do konsoli" ;) Pojawił się w kilku rankingach i był akurat na moją kieszeń. Jakiś czas później w świat poszła informacja, że nowe konsole będą wymagać złącza HDMI 2.1, którego ten telewizor nie posiada...  :facepalm: Na szczęście jest to potrzebne "tylko" do zagrania w gry w 120 klatkach, a raczej tylko kilka tytułów będzie tak działać. Jeżeli już w nowej generacji AC:V ma mieć problemy z pracą w 60 klatkach to jeszcze trochę potrwa zanim 60 klatek stanie się standardem, nie mówiąc już o 120. Swoją drogą w nowej serii tych Samsungów model, który odpowiada mojemu ma po prawdzie HDMI 2.1 ale z kolei ma gorsze inne parametry... Zastanawiałem się jeszcze nad OLEDem jednak nie miałem nigdy do czynienia z tego typu TV, a w porównaniach z QLED tylko czerń miała być wyrazistsza przy konieczności zaciemnionego pokoju. Gdybym więcej poczytał to pewnie znalazł bym jakieś plusy OLEDów jednak im więcej czytałem o tym wszystkim tym mniej wiedziałem. Do tego te TV są jeszcze drogie. Wydaje mi się, że jak ktoś teraz kupi nowy i markowy TV do gier to będzie zadowolony. Wcześniej kupiłem budżetowy "polski" TV jeszcze do x360. Służył też do xone i ps4 jednak zdziwiłem się jak podłączyłem te konsole pod jakiegoś starego Sony Bravia pamiętającego czasy świetności PS3. Gry wyglądały o niebo lepiej niż na nowszym budżetowym TV.

 

Pojawiają się informacje dotyczące wstecznej kompatybilności i nie napawają one optymizmem. Dziwi fakt konieczności wkładania płyty z gierką za każdym razem uruchamiania tytułu z PS4. Do tego nie wszystkie gry mogą działać stabilnie, a w przypadku części z nich pewne rzeczy mają nie działać. Pewnie będą to jeszcze dopracowywać i mam nadzieję, że najgłośniejsze tytuły będą chodzić bez problemów. Ogólnie mam wrażenie, że jest to robione na szybko i na siłę, aby odpowiedzieć na zagrania M$.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...